Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 412
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Program Therm je volně použitelný program společnosti Rittal, určený pro návrh vhodné technologie chlazení a vytápění rozvaděčů. Při práci s programem Therm není zde nutná detailní znalost technologie chlazení. S jeho pomocí může navrhnout vhodnou ...
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Software

ABB: Vypínač a internet – jde to dohromady?

 • 6.08.2015
ABB: Vypínač a internet – jde to dohromady?
O pronikání online technologií do všech stránek života není pochyb, a děje se tak i v případě domovního elektroinstalačního materiálu. Co všechno je v dnešní době poháněno internetem? Tak například internetové rádio Busch-iNet, systémové instalace Ego-n či nová aplikace Welcome-App pro domovní videotelefony. Je vlastně dnešní elektrikář ještě elektrikářem nebo už i „ajťákem“?

SCHNEIDER ELECTRIC: Dvě časté chyby při analýze datového centra

 • 14.05.2015
SCHNEIDER ELECTRIC: Dvě časté chyby při analýze datového centra
Analýza datových center s důrazem na výkon a efektivitu je poměrně náročná. Region střední a východní Evropy je v této oblasti stále pozadu, firmy často chybují v interpretaci výsledků měření a do analýz nezahrnují důležité podnikové oblasti. Upozorňuje na to obchodní ředitel divize ITB ve společnosti Schneider Electric František Mikeš.

WAGO: Novinky v řídicích systémech

 • 4.05.2015
WAGO: Novinky v řídicích systémech
Značka Wago představila na AMPERu 2015 tři základní novinky v řídicích systémech: rozšíření systému WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR, řadu nových procesorů a nové vývojové prostředí e!COCKPIT. V systému 750 XTR došlo k rozšíření teplotního rozsahu od -40 do +70°C, zvýšení odolnosti vůči vibracím a rázům a změnám v oblasti elektrické pevnosti. O dalších novinkách se dozvíte v rozhovoru s obchodně-technickým zástupcem společnosti Wago Ondřejem Dolejšem.

SCHNEIDERisON #1: Inovovaný web Vypínač.cz

 • 24.03.2015
SCHNEIDERisON #1: Inovovaný web Vypínač.cz
Přehled designových řad, konfigurátor pro tvorbu nabídek, mapa prodejních míst i tipy a triky. Inovované webové stránky Vypínač.cz nabízí řadu užitečných informací elektrikářům i koncovým zákazníkům. Velký upgrade webu spočíval v jeho úpravě pro nejnovější technologie. Nyní jej lze prohlížet i na mobilních zařízeních. Postavený je na technologii HTML5. Koncový zákazníci na něm ocení inspiraci při výběru designu. Pro elektrikáře jsou tu různé tipy a především konfigurátor, který umožňuje tvorbu nabídek a rozpočtů.

Třetí generace programu pro oceňování montážních prací OCEP

 • 16.03.2015
Třetí generace programu pro oceňování montážních prací OCEP
Rozpočty elektromontáží, nabídkové ceny, fakturace, sklady, objednávkový systém materiálu, zpracování mezd a rozbory zakázek. To vše nabízí program OCEP, který má za sebou již 24 let vývoje. Aktuální III. generace programu byla zcela přepracována v moderním vývojovém prostředí tak, aby vyhověla novým požadavkům, které přináší doba, legislativa a nové technologie. Na AMPERu 2014 nás s programem podrobněji seznámil Jiří Čermoch ze společnosti SELPO.

SCHNEIDER ELECTRIC: Software Aquis monitoruje vodárenskou síť a lokalizuje místo úniku vody

 • 2.03.2015
SCHNEIDER ELECTRIC: Software Aquis monitoruje vodárenskou síť a lokalizuje místo úniku vody
V Česku se z vodovodní sítě ztratí voda o objemu Vranovské přehrady. Roční ztráty přesahují 100 milionů kubíků a mají vliv i na cenu vody. Situace se dá řešit pomocí speciálního software Aquis, který dokáže vodárenskou síť nepřetržitě monitorovat, optimalizovat tlak vody a lokalizovat s vysokou přesností i místo úniku vody. Software sleduje také kvalitu a stáří vody v potrubních systémech, je možné jej použít pro návrh distribuční sítě i pro optimalizaci spotřeby energií.

AFP KONFERENCE: Informační systém Microsoft Dynamics urychluje procesy ve firmě

 • 27.01.2015
AFP KONFERENCE: Informační systém Microsoft Dynamics urychluje procesy ve firmě
Tam, kde Excel nestačí, přichází Microsoft Dynamics. Jan Bárta ze společnosti Navisys představil na All for power konferenci 2014 systém, který je vhodný pro projekční a inženýrské firmy. Systém pokrývá agendu financí, majetku, mezd, logistiky, výroby i projektů. Využít jej lze i pro obchod a marketing. Hlavním přínosem implementace je poskytování informací. Jaké má další výhody?

OEZ: Softwarová podpora

 • 21.11.2014
OEZ: Softwarová podpora
Jaké programy nabízí společnost OEZ a kde je zákazníci mohou získat? Jaké výpočty provádí software Sichr a jakou formu mají jeho výstupy? K čemu slouží program Prozik a jakými změnami prošel v souvislosti s přijetím nových technických norem? A co obsahuje databáze pro SolidWorks Electrical? To se dozvíte v přednášce vedoucího technické kanceláře společnosti OEZ Jana Krejčího v tomto článku s videoklipem.

O webové samoobsluze společnosti Jablotron

 • 11.11.2014
O webové samoobsluze společnosti Jablotron
Webová samoobsluha Jablotron je služba, která umožňuje uživatelům i montážním technikům on-line přístup k bezpečnostním zařízením z produkce Jablotronu. Na AMPERu 2014 nám ji představil ředitel produktového úseku této společnosti David Beneš. V čem je tato samoobsluha unikátní? Co přináší jednotlivým skupinám svých uživatelů? Jak funguje její zabezpečení? A na jakých mobilních zařízeních lze samoobsluhu používat? To se dozvíte v tomto článku s videem.

Michal Hejl o problematice ICT v teplárenství

 • 30.10.2014
Michal Hejl o problematice ICT v teplárenství
Michal Hejl ze společnosti Unicorn Systems na Dnech teplárenství a energetiky představil řešení Damas Power pro plánování v teplárenství. V čem toto řešení zákazníkům pomůže? Z jakých modulů se řešení skládá? Pro které kategorie zákazníků je řešení určeno? Jaké má přínosy? Kde již bylo řešení použito? A proč vlastně mají teplárenské firmy plánovat? Odpovědi na otázky a další informace se dozvíte v článku s videem.

TECO: Novinky řídicího systému Tecomat Foxtrot

 • 20.10.2014
TECO: Novinky řídicího systému Tecomat Foxtrot
Tecomat Foxtrot je modulární centralizovaný řídicí systém s rozsáhlou nabídkou distribuovaných periferních prvků s širokým použitím. K aktuálním novinkám systému patří například nový 4,3" dotykový panel na zeď či vestavný panel v libovolném barevném odstínu, kombinovaná nástěnná čidla CO2, teploty a vlhkosti v designech interiérových nástěnných vypínačů nebo služba Teco-Route, díky níž uživatel nepotřebuje statickou ani dynamickou veřejnou IP adresu pro vzdálený přístup k řízenému domu či technologii. Více informací o systému se dozvíte v tomto článku.

KOPOS: Konfigurátor KNS

 • 30.09.2014
KOPOS: Konfigurátor KNS
Konfigurátor KNS je software, který navrhuje trasy kabelových nosných systémů. Jak konfigurátor funguje a co všechno je s jeho pomocí možné navrhnout? Jak vypadají výstupy konfigurátoru a kde ho je možné sehnat? Kdo je jeho typickým uživatelem? A potřebuje uživatel absolvovat pro ovládání softwaru nějaká školení? O tom hovořili na AMPERu 2014 Jiří Němeček a Vlastimil Volejník ze společnosti Kopos Kolín. Sledujte článek s videem.

PHXC: Jiří Prchal o praktickém projektování

 • 23.09.2014
PHXC: Jiří Prchal o praktickém projektování
Jaký program používá firma Phoenix Contact na definování bezpečnosti? Na co všechno se dá využít a jak funguje? O tom přednášel zástupce firmy Jiří Prchal. Proč používat řídící logiku s PLC od Phoenix Contact? Jak se provádí konfigurace systému a jak integrace se systémy SIEMENS? A jak programovat programovatelná relátka? Odpovědi na tyto otázky a další informace o nástrojích firmy Phoenix Contact se dozvíte z článku s videem.

OEZ: Novinky ve výpočtovém programu Sichr 14.00

 • 24.07.2014
OEZ: Novinky ve výpočtovém programu Sichr 14.00
Výpočtový program Sichr se stal českou legendou při plánování elektroinstalací. Slouží k návrhu a kontrole paprskových sítí TN-C, TN-C-S a IT sítí bez vyvedeného středního vodiče ve všech obvyklých napěťových hladinách. Program v sobě zahrnuje databázi jistících a spínacích prvků, proudových chráničů a svodičů přepětí z produkce OEZ, dále pak otevřené databáze transformátorů a silových kabelů. Jako každý jiný software i tento se vyvíjí a doznává různých změn. Pokud se Sichrem pracujete, sledujte tento článek.

Novinky EPLAN verze 2.3 roku 2014

 • 19.05.2014
Novinky EPLAN verze 2.3 roku 2014
Pomáhá vám EPLAN v praxi? Co vše je ve verzi 2.3 nové. A které body zazněly? Instalace softwaru EPLAN 2.3. Instalace české nápovědy. Aktualizace projektů v EPLANu 2.3. Změny v uživatelském rozhraní. Nové tabulkové zpracování. Nastavení parametrů, fulltextové vyhledávání. Změny v grafickém zobrazování. Aktualizace navigátorů při otevření. Zpracování projektu s ohledem na licenci. Změny v revizích. Změny u částečných svorek. Aktualizace artiklových databází. Ukázka ze semináře EPLANu 2014 v tomto článku.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933