Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jak vznikl VARNET ...

Od 1. ledna 2020 se trhu oficiálně otevřela společnost VARNET. Vznikla fúzí ...

OEZ: Novinky 2020 ...

OEZ Letohrad představil v květnu prostřednictví tří webcastů vše, ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
10.08.2020 Automatizace a vybavení vyžadují hodně energie. S rostoucí propracovaností koncepcí instalace roste počet polních zařízení a všude se používají komponenty, jako jsou I/O moduly, senzory, jednotky, kamery a osvětlení. Vlivy Industry 4.0 a IoT vedou ke zvýšené poptávce po řízení procesů a zpětné vazbě. Dokonce i mechanika se vyvíjí z pneumatického na elektrický pohon. Pro různé aplikace jsou zapotřebí různé ...
8.08.2020 IP007# LIVE EATON: AFDD – kde má smysl a kde ne? Přestože je přístroj AFDD na trhu v České Republice a na Slovensku již několik let, stále je pro mnohé zahalen rouškou tajemství. V tomto podcastu se Jan Marek a František Štěpán pokusí onu pomyslnou roušku poodhalit a osvětlit princip funkce obloukové ochrany. S tím budou spojeny i rady pro ...
7.08.2020 Léto už je v plném proudu. Mobilní klimatizace Sencor, které v K&V ELEKTRO koupíte i s těsnící sadou zdarma, pomohou překonat největší vedra doma i v kanceláři! V našem sortimentu dále najdete stojací ventilátory s nastavitelnou ...
5.08.2020 Multifunkční revizní přístroj Kyoritsu KEW 6516 s českým displejem. Přístroj má 10 hlavních funkcí: uzemnění, izolace, kontinuita, smyčka, PSC, PFC, napětí, frekvence, fázová sekvence, RCD. Kromě barevné obrazovky a bluetooth, se může uživatel těšit z českého menu. Multifunkční testery jsou dodávány kompletní, se vším, co potřebujete pro testování elektrické instalace. Nechybí tedy kompletní sada ...
4.08.2020 TIP na dotykové panely WAGO 600. Jsou určené pro ovládání, monitorování, vizualizace a diagnostiku ve výrobě, automatizaci budov a zpracovatelském průmyslu. K dispozici jsou dotykové panely s různými hardwarovými konfiguracemi pro ovládání a vizualizaci malých až středně rozsáhlých systémů. Pod designem dotykových panelů WAGO se skrývají ...
3.08.2020 Pracujte rychleji s novými sadami Go Wireless. Ať už instalujete vypínače do novostavby, nebo jen potřebujete změnit pozici vypínačů, či přidat další v již hotové stavbě, existuje pohodlnější řešení, které může změnit způsob vaší práce. Sady Go Wireless vyvinuté společností Eaton, jsou přizpůsobeny nejčastěji používaným aplikacím, jejichž řešení je díky nim rychlé, spolehlivé a bez použití kabeláže ...
Vybrané funkce zdarma
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1042
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Pomůcky

FRAENKISCHE: Dělená koncovka pro zakončování trubek

 • 24.11.2015
FRAENKISCHE: Dělená koncovka pro zakončování trubek
Společnost Fraenkische přichází s praktickým řešením pro zapomnětlivé elektroinstalatéry. Minimálně ve třech případech z deseti se stává, že elektroinstalatér protáhne kabel trubkou a zjistí, že zapomněl nasadit koncovku. V minulosti se problém dodatečného nasazení koncovky řešil jejím rozříznutím. Nyní si stačí pořídit elegantní dělenou koncovku Fraenkische. V jakých provedeních se koncovka vyrábí?

KOPOS: Inovace kabelových žlabů Mars 2015

 • 16.11.2015
KOPOS: Inovace kabelových žlabů Mars 2015
Společnost Kopos Kolín vyrábí kabelové žlaby a příslušenství typu MARS již od poloviny roku 2007. Od té doby prošly žlaby řadou inovací. V letošním roce představila společnost inovace ve tvarovkách. Patří sem například nové děrování na boku tvarovek, které umožňuje pevné pospojení při jakémkoliv zasunutí a uchycení žlabu. Jaké jsou další novinky a jaké individuální úpravy žlabů Kopos nabízí?

Konektory, které odolávají extrémním podmínkám

 • 11.11.2015
Konektory, které odolávají extrémním podmínkám
Firma TENEO vyvíjí a vyrábí konektory, komponenty, kabelové svazky a spínače s vysokou mechanickou odolností a spolehlivostí pro užití ve velmi náročných provozních i klimatických podmínkách. O konektorech, které slouží na ropných plošinách, o požadavcích na ně kladených, o vývoji v této oblasti a novinkách pro energetiku a těžební zařízení jsme si na AMPERu 2015 povídali s Jaroslavem Jakoubě, jednatelem a ředitelem společnosti TENEO.

WAPRO: Plynový hořák pro smršťování teplem smrštitelných trubic

 • 19.10.2015
WAPRO: Plynový hořák pro smršťování teplem smrštitelných trubic
Plynový hořák od společnosti Wapro, který nás zaujal na hradecké výstavě Sonepar 2015, byl speciálně vyvinut pro smršťování teplem smrštitelných trubic. Hořák se používá s dvou a desetikilovými bombami a je vybaven šetřícím ventilem, který reguluje plamen. Doplnit jej lze také přepouštěcími a pojistnými ventily. Více nám o hořáku prozradil Martin Hrubý.

OBO tweaks#10: Příchytka 177 pro upevnění hromosvodního drátu

 • 22.09.2015
OBO tweaks#10: Příchytka 177 pro upevnění hromosvodního drátu
Jak upevníte co nejrychleji hromosvod? S příchytkou 177 od OBO Bettermann. Plastová svorka 177 se šroubuje na podklad a svod se do ní jednoduše zaklapne. Její podobnost se svorkami Multiquick není náhodná, funguje na stejném principu. Rozměříte si plánované vedení, upevníte příchytky a nakonec nacvaknete vyrovnaný hromosvodový drát. Vyrábí se pro průměry 8 až 10 milimetrů, v provedení z šedého plastu nebo mědi a s možnými odstupy od fasády 20, 30 nebo 55 milimetrů.

OBO tweaks#9: Třmenové příchytky neboli sonapky

 • 1.09.2015
OBO tweaks#9: Třmenové příchytky neboli sonapky
Čím upevníte kabel na rošt? Vyzkoušejte sonapky od OBO Bettermann. Sonapky neboli třmenové příchytky se vyrábí v nepřeberném množství provedení. Vybírat lze podle způsobu uchycení a velikosti upínaného vedení. Současně můžete upevnit až čtyři kabely. Sonapky jsou vybavené plastovou či kovovou vaničkou. Plastovou použijete pro běžná uchycení, kovovou pro protipožární opatření.

ABB: Vázací páska Ty-Rap umožňuje vytváření kabelových svazků tvořených i stovkami vodičů

 • 27.07.2015
ABB: Vázací páska Ty-Rap umožňuje vytváření kabelových svazků tvořených i stovkami vodičů
Společnost Thomas&Betts, člen skupiny ABB, vynalezla vůbec první vázací pásku jako prostředek pro vytváření kabelových svazků tvořených i stovkami vodičů. Plastové vázací pásky Ty-Rap s kovovým zubem uvnitř hlavy jsou pevnější a současně tenčí než klasické pásky s tělem se zářezy. Design hlavice s nízkým výškovým profilem umožňuje podvázání kabelů čiv vodičů v těsných prostorách.

WAGO: V provedení THR - nové svorky na desky plošných spojů řady 2061

 • 13.07.2015
WAGO: V provedení THR - nové svorky na desky plošných spojů řady 2061
Pájení metodou Through-Hole Reflow, ruční pájení nebo pájení na vlně. Svorky na desky plošných spojů řady 2061 jsou od nynějška k dispozici také v provedení vhodném k instalaci do průchozích otvorů se dvěma různými délkami pájecích kontaktů. Provedení s pájecími kontakty o délce 1,5mm je optimalizováno pro metodu THR a v kombinaci s deskou plošných spojů o tloušťce 1,6mm umožňuje oboustranné osazení. Provedení s pájecími kontakty o délce 2,4mm lze díky přesahu kontaktů na spodní straně desky zpracovávat jak metodou THR, tak v rámci pájení na vlně a ručního pájení.

WAGO: Krabicové svorky řady 773 a inovované SMD svorky

 • 18.05.2015
WAGO: Krabicové svorky řady 773 a inovované SMD svorky
Firma Wago na AMPERu 2015 představila novou řadu instalačních krabicových svorek 773 a inovovanou řadu SMD svorkovnic. Řada 773 pro plné vodiče o průřezu do 4mm2 se v elektroinstalaci a domovních instalacích používá zejména při připojování větších spotřebičů, jako jsou klimatizační jednotky nebo průtokové ohřívače. Práci uživatelům usnadňuje jednak kompaktní konstrukční provedení, jednak možnost přímého zapojení plných vodičů bez použití nástrojů. Řada bude k dostání od podzimu letošního roku.

PHXC: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech

 • 28.04.2015
PHXC: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech
CRIMPFOX PRIME jsou multifunkční lisovací kleště pro zpracování vodičů a koncovek vodiče. Pouze s jedním nástrojem můžete realizovat různé pracovní kroky: řezání, odizolování, zkroucení a lisování. Nově integrovaná 4stupňová zábrana umožňuje i průmyslové použití. Výhodou kleští je především až 30% úspora času díky spojení všech kroků do jednoho nástroje. Využít je lze pro vodiče v rozsahu 0,5 až 2,5 milimetrů čtverečních.

KOPOS: Hluboká krabice do sádrokartonu

 • 27.04.2015
KOPOS: Hluboká krabice do sádrokartonu
Nová hluboká krabice firmy KOPOS Kolín je určená do dutých stěn - do sádrokartonu i dřevotřísky. Zároveň je možné ji také zasádrovat. Krabice má atestaci do hořlavých materiálů a je vzduchotěsná. Její lem je opatřen čtyřmi výčnělky, které slouží k lepšímu uchycení krabice ve vyvrtaném otvoru. Podrobnosti o krabici nám na AMPERu 2015 představil produktový manažer firmy KOPOS Jiří Němeček.

WAGO IN#5: Svorkovnice pro měřicí trafa

 • 13.04.2015
WAGO IN#5: Svorkovnice pro měřicí trafa
Pomocí svorkovnice pro měřicí trafa od firmy WAGO lze bezpečně odpojit proudové transformátory. Sadu je možné snadno namontovat do rozvaděče a jednoduchým způsobem připojit. Obsahuje měřicí body a páky pro ovládání odpojení proudového transformátoru. Při výběru lze volit mezi malou a velkou sadou. Přičemž velká sada se od malé liší možností odpojení přívodního napětí. Sadu ocení projektanti, ale i praktici, kterým toto řešení chybí v rozvaděči.

DEHN log#17: Kožené pracovní rukavice s kevlarem

 • 2.04.2015
DEHN log#17: Kožené pracovní rukavice s kevlarem
Kožené pracovní rukavice s kevlarem pro práci na elektrickém zařízení výrazně redukují nebezpečí náhodného dotyku živé části při práci pod napětím. Zároveň ochrání ruce při vzniku zahoření oblouku a zkratu v rozvaděči. Umožňují i velice jemné uchopování nástrojů a zvládání všech prací v rozvaděči. Rukavice jsou součástí celého systému, který se skládá z celotělové kombinézy nebo kabátu a obličejového štítu, který zabezpečí ochranu lidem pracujícím na rozvaděčích pod napětím před sežehnutím elektrickým obloukem.

DEHN log#16: Nalepovací podpěra

 • 18.03.2015
DEHN log#16: Nalepovací podpěra
Jak přichytit vedení bez provrtání střešní krytiny nebo fasády domu? S nalepovací podpěrou, kterou nalepíte dokonce i na sklo. Nalepovací podpěry jsou osazené držáky vedení DEHNgrip a DEHNsnap a vybavené lepícími polštářky firmy 3M, které zaručují vysokou pevnost přilepení. Povrch je nutné před nalepením pouze vyčistit isopropylalkoholem. Podpěry jsou vhodné pro nejrůznější povrchy, výjimku přestavují poplastované plechy či plechy natřené barvou.

DEHN log#15: Podpěra DLH

 • 10.03.2015
DEHN log#15: Podpěra DLH
Podpěra DLH je zmenšená podpěra pro vytváření izolované jímací soustavy, která je vhodným řešením pro ploché střechy, kde nevychází velká dostatečná vzdálenost. Řešení se odlišuje od konkurenčních výrobků nízkou váhou. Nezatěžuje tedy střechu a umožňuje snadnou manipulaci. Využití podpěry tak pomáhá optimalizovat množství materiálu, který se dopravuje nahoru na střechu, protože se nepoužívají zbytečně velké a těžké zátěže.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933