Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • MCF-NAR – ochrana před bleskem a přepětím v připojovacím prostoru na straně sítě. Kombinovaný svodič MCF-NAR typu 1+2 je nejnovější člen týmu proti přepětí ze stáje OBO Bettermann. Dodatek NAR označuje připojovací prostor na straně sítě – instalovaná ...
 • Zakončení vodičů pro upevnění ve svorkách je velice důležitým procesem. V průmyslové, komerční sféře nabývá podstatně vyšší důležitosti a při výrobě elektrických zařízení se můsí kromě rychlosti dbát také vysokou spolehlivost vytvářených spojů. Rittal ...
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Materiály nn, Materiály vn, vvn, Kabely

DCRK, malý génius

 • 2.09.2003
DCRK, malý génius
Firma Lovato uvádí v druhé polovině letošního roku na trh koncepčně zcela novou řadu regulátorů DCRK. Označení malý génius možná zní provokativně, ale nový přístroj si ho podle našeho názoru zaslouží.

K návrhům kompenzátorů jalové energie (2.)

 • 14.08.2003
K návrhům kompenzátorů jalové energie (2.)
Kompletní dodávky kompenzace. Komponenty pro střední a vysokonapěťovou kompenzaci jalové energie. Použití vysokonapěťových komponentů pro kompenzaci jalové energie na straně středního a vysokého napětí je obdobné jako u nn kompenzací. Podívejte se na stručný přehled!

TemPower 2 síla nové technologie v jističích Terasaki

 • 23.07.2003
TemPower 2 síla nové technologie v jističích Terasaki
Pro měření proudů protékajících jištěnými obvody se dosud běžně používají proudové transformátory s magnetickým jádrem. Terasaki originálně aplikoval technické řešení využívané v jiné oblasti elektrických měření, zbořil tuto zažitou koncepci a v nové řadě svých vzduchových jističů TemPower 2 nahradil proudové transformátory novými převodníky s výrazně výhodnějšími vlastnostmi.

K návrhům kompenzátorů jalové energie (1.)

 • 4.07.2003
K návrhům kompenzátorů jalové energie (1.)
Pokud se zajímáte o problematiku správného navrhování kompenzátorů jalové el. energie v průmyslu a  použití kvalitních komponentů pro kompenzaci nízkého napětí, pak jsou tyto informace právě pro vás. Moravská společnost El-insta nabízí komplexní řešení problému renomovanými dodavateli.

Kromexim, výroba nejen silových rozvaděčů....

 • 2.07.2003
Kromexim, výroba nejen silových rozvaděčů....
Výrobců rozvaděčů existuje zajisté mnoho, obzvlášť Morava je na tom velmi dobře. Ovšem málokdo zná tzv. "OEM" výrobce. Takový výrobce se specializuje pouze na jednu z částí produktu a bez své značky předává svůj produkt k dalšímu zpracování.

Obslužný program Schrack Meter

 • 30.06.2003
Obslužný program Schrack Meter
Program Schrack Meter je obslužný program pro multimetr NA-35 firmy Schrack Energietechnik. Program je dodáván firmou Schrack spolu s tímto přístrojem. K dispozici ke stažení je demo verze programu zde.....

RICO = dobře uložené kabely

 • 27.06.2003
RICO = dobře uložené kabely
Od podzimu roku 2001 zastupuje v naší republice písecká společnost Lovato německou firmu RICO. RICO GmbH & Co. KG sídlí ve městě Kirchheim/Teck a společně s další německou firmou FINTECH ELEKTRO a nizozemskou firmou VAN GEEL tvoří skupinu VAN GEEL GROUP.

Zásuvkové kombinace NG energy

 • 19.06.2003
Zásuvkové kombinace NG energy
Plastové rozvodnice, vybavené jističi, chrániči, jednofázovými a třífázovými zásuvkami. Sortiment o který je zájem a který má dobré technické zázemí. Stojí to za pozornost!

LAPP: Není vývodka jako vývodka

 • 4.06.2003
LAPP: Není vývodka jako vývodka
Často laiky opomíjená součást elektroinstalace. Důležitá část, s jejíž špatnou instalací můžete zapříčinit poruchu, úraz.... Její cena neovlivňuje zásadně nabídkovou cenu zakázky, přes to se šetří....

WAGO: Nová krabicová svorka

 • 21.05.2003
WAGO: Nová krabicová svorka
Wago, výrobce bezšroubových svorek přichází s novinkou v oblasti elektroinstalací. Nová konstrukce umožní pohodlnější a rychlejší práci, samozřejmě při stejných elektrických vlastnostech, jako předchozí typ.

Reverzační spouštěče a přepínače s ministykači řady BG

 • 15.05.2003
Reverzační spouštěče a přepínače s ministykači řady BG
Co to je reverzační spouštěč? Lovato nabízí tři různé typy reverzačních spouštěčů a jeden typ montážní sestavy... Podívejte se na jejich rozdíly mezi a na jejich schémata!

Popisovací štítky

 • 30.04.2003
Popisovací štítky
Označit kabely, či krky je účelné, často je to naprosto nezbytné. Jak označit kabel permanentně, přehledně, vzhledně a levně?

Informace o podlahovém vytápění DE-VI

 • 24.04.2003
Informace o podlahovém vytápění DE-VI
DE-VI je značka všem elektrikářům známá, topné kabely, topné rohože..... Jakou technickou podporu připravila tato společnost pro vás, odborníky?

Proudový chránič přímo v zásuvce?

 • 18.04.2003
Proudový chránič přímo v zásuvce?
V případě, že potřebujete chráněnou zásuvku proudovým chráničem a chybí samostatné vedení, řešení je nablízku! Jednoduše použijte zásuvku s vestavěným proudovým chráničem.

Je libo smaltované tabulky jako za starých časů?

 • 16.04.2003
Je libo smaltované tabulky jako za starých časů?
Žádný problém. Zlínská společnost SMALT nabízí repliky starých originálů. Samozřejmě nás zajímají odborné tabulky v elektrotechnice.... Ovšem přece jen, pokud někdo touží po krásné smaltované tabulce z první republiky....
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933