Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

Čestné uznání pro Siemens za rozvaděč 8DJH Compact


Document Actions
Čestné uznání pro Siemens za rozvaděč 8DJH Compact
Společnost Siemens získala čestné uznání v soutěži Zlatý AMPER 2014 pořádané v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2014. Ocenění obdržel vn rozvaděč 8DJH Compact, novinka z výrobního závodu ve Frankfurtu nad Mohanem. V letošním roce byl do této tradiční soutěže přihlášen rekordní počet exponátů.
Komerční sdělení, ze dne: 31.03.2014
reklama


Pro 8DJH Compact, nejmenší vn rozvaděč společnosti Siemens, je charakteristická maximální funkce na minimální ploše. 8DJH Compact je, stejně jako jeho předchůdce rozvaděč 8DJ10, jediným rozvaděčem svého druhu na trhu, který disponuje transformátorovými odbočkami umístěnými v horní části skříně. Tím jsou dány jeho minimální požadavky na zastavěnou plochu a tedy určení do stanic, kde hraje stěžejní roli úspora místa. Oproti srovnatelným kompaktním rozvaděčům s plynovou izolací poskytuje 8DJH Compact více prostoru pro zpravidla navazující nn rozvaděč, který lze vybavit větším počtem napájecích odboček.


Pro větší náhled kliknout!


Ani tato novinka samozřejmě nepostrádá možnost dodatečně osadit odpínače v jednotlivých odbočkách motorovými pohony a vypínacími spouštěmi pro dálkové ovládání. Rozvaděč je vhodný pro síťové stanice všech typů a využitím širokého spektra možností doplňkové výbavy splní veškeré požadavky provozu a řízení moderních vn sítí, kladené z oblasti Smart Grid. 8DJH Compact nese všechny osvědčené vlastnosti a funkce „rodiny“ kompaktních, plynem izolovaných vn rozvaděčů Siemens - tedy vysokou provozní spolehlivost, hospodárnost a snadnou obsluhu.


Pro větší náhled kliknout!


O ocenění v soutěži Zlatý Amper rozhodovala desetičlenná odborná komise složená z odborníkù z ČVUT FEL, VUT FEKT Brno, ZČU FEL Plzeň, VŠB - TU FEL Ostrava, SAV AV Bratislava a EZÚ Praha. Letos bylo do soutěže přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, sešla se tedy největší konkurence v celé historii soutěže. Oceněný rozvaděč byl v rámci veletrhu AMPER představen na stánku společnosti Siemens.

Technické parametry vn rozvaděče 8DJH Compact

 • Do 24kV/20kA, resp. 17,5kV/25kA
 • Kabelové odbočky 630A, transformátorové odbočky 200A
 • Továrně vyrobený, typově odzkoušený vn rozvaděč podle IEC 62271-200
 • Odolnost proti vnitřnímu oblouku podle IEC 62271-200
  IAC A FLR, 21 kA (1 s)
  IAC A F, 21 kA (1 s)
 • Kovově krytý 
 • Připojení transformátorových kabelů: nahoře, směr kabelů volitelně nahoru dozadu nebo doprava
 • 3 provedení s funkcemi R a T (RRT, RRT-R a RRT-RRT)
 • 2 konstrukční výšky: 1400 a 1700mm

 

POKUD PRACUJETE V OBORU,

máte možnost si zažádat o bezplatné zaslání
 podrobných informací o tomto oceněném rozvaděči

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Tým specialistů dceřinné společnosti RITTAL v Česku ve Zdibech u Prahy, připravil na první pololetí roku 2021 sérii odborných přednášek. Ty budete moci sledovat prostřednictvím veřejného webcastu vysílaného ze studia RITTAL prostřednictvím portálu Elektrika. Z témat můžete očekávat například: obráběcí centra BC a LC, praktická ukázka návrhu vhodné technologie chlazení rozvaděčů s programem Therm, venkovní rozvaděčové skříně a jejich klimatizace, monitorivání nejen IT systémů - systém CMC III, konfekcionování vodičů - poloautomaty a automat WT, chlazení okolním vzduchem (ventilátory, výměníky vzduch/vzduch, regulace) ... Plánovaná data pořadů sledujte v přehledu!
Pouze vyrábět produkty nestačí. Pokud vybíráme zboží, které se skládá z více prvků a záleží na nás které zvolíme, pak jsou určité znalosti a dovednosti nezbytné k dokončení požadované sestavy. V takových případech přichází vhod softwarový pomocník, kterého připravil HAGER každému, kdo si chce výběr zjednodušit a zpřesnit. V tomto popisu se dozvíte, jak se s aplikací pracuje, jaké jsou na počátku potřebné vstupy a co vše na konci za správná označení za odměnu získáme.
V současné době platí povinnost nechat certifikovat každý rozvaděč, ať už se jedná o malou rozvodnici s jedním modulem nebo velký průmyslový rozvaděč. Neustálým bodem diskuzí mezi odbornou veřejností je pak spor o této povinnosti u malých domovních rozvaděčů, které se prakticky skládají z již certifikovaných komponentů. Přeptali jsme se tedy přímo konkrétních řemeslníků, jaký je jejich názor ...
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pokud vaše pracovní náplň spadá do oblasti energetiky, nebo se jen zajímáte o přístroje či služby pro vn/vvn, mohl by vás zaujmout sortiment české společnosti IVEP, obzvláště pak nové kompaktní odpojovače určené právě pro vysoké a velmi vysoké napětí ...
První podzimní veletrh na Slovensku byl letos v Bratislavě. Měl neobvykle pestrý doprovodný program a nejzajímavější složkou celé události byla část osvětlování. Kamerou jsme zachytili některé zajímavé expozice, které byly ve středu zájmu návštěvníků.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933