Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Zdroje a svítidla FULGUR 2023


Document Actions
Zdroje a svítidla FULGUR 2023
Světelné zdroje a svítidla jsou v elektrotechnice samostatnou disciplínou. Nás elektrotechniky zajímá především způsob zapojení, instalace a výběr vhodného typu, aby splňoval předepsané normativní parametry. Podstatně větší byznys se však odehrává se samotnou konstrukcí designu, myslím viditelné provedení. Konečného investora nezajímá jakým způsobem a proč to svítí, ale hlavně jak, a aby to svítidlo zapadlo do plánovaného prostoru ...
Igor Nováček, ze dne: 21.05.2024
reklama


... a tak nejlepším distributorem běžných svítidel budou patrně stavební supermarkety. Nahlížím do katalogu brněnské společnosti FULGUR, kterou známe jako dodavatele akumulátorů a svítidel OPPLE. Dnes už tedy akumulátory a svítidla se zdroji technologie LED.


Pro více podrobností kliknout!

Žijeme v nové době. Na výstavách a veletrzích se svítidla objevují velice sporadicky. Velkoobchodní prezentace za výstavy nepovažuji. Takové události jsou spíše pro sběr vizitek, než pro skutečné světelné show. A pro prezentaci běžných spotřebních svítidel jsou veletrhy nejspíše nerentabilní počin. A tak jsme tlačeni k seznamování se a výběru svítidel a příslušenství především elektronickými formáty.

Co v katalogu objevíme?
 • LED zdroje
  Nabídka LED svítidel zahrnuje varianty pro nouzové osvětlení a svítidla se senzorem pohybu. Vlastnosti jako dálkové stmívání a vhodnost pro solární elektrárny. Různé modely s konkrétními vlastnostmi jako je přepínání CCT, které umožňuje změny barevné teploty světla.
 • Interiérová a exteriérová svítidla
  Produkty určené pro použití v interiéru i exteriéru, zajišťují univerzálnost a robustnost. Dostupné nouzové osvětlení a průmyslové možnosti, které odpovídají širším potřebám aplikace. Senzorová světla, která zvyšují efektivitu a funkcionalitu.
 • Specifika produktů řady NOMY LED
  Varianty jako NOMY LED 18W až 50W s funkcemi jako přepínání barevné teploty mezi teplou bílou (3000K), neutrální bílou (4000K) a denní bílou (6000K). Vysoká energetická účinnost až 100 lumenů na watt. Snadná instalace a design vhodný pro prostory s častým zapínáním a vypínáním, jako jsou chodby a koupelny.
 • Řada ANETA LED
  Možnosti se senzory pohybu a stmívacími schopnostmi ovládanými dálkovým ovladačem. Různé modely jako ANETA 210, ANETA 260 a ANETA 350, každý specifikovaný svým výkonem, výstupem lumenů a barevnou teplotou. Odolný design z kvalitních materiálů zajišťuje dlouhou životnost a konzistentní výkon.
 • Nouzové a senzorové osvětlení
  Řešení nouzového osvětlení, které poskytuje bezpečnost při výpadku proudu s provozní dobou 2 hodiny. Senzorové osvětlení, které zvyšuje pohodlí a úsporu energie, ideální pro komerční a rezidenční aplikace.
 • Další vlastnosti
  Všechna svítidla mají specifikované hodnocení IP pro odolnost proti vlhkosti a prachu, což je činí vhodnými pro různé prostředí. Světelné zdroje LED jsou součástí svítidel, což znamená, že jsou připravena k okamžité instalaci.
 • Instalační a energetické specifikace
  Detailní informace o požadavcích na instalaci a spotřebě energie poskytují uživatelům veškeré potřebné údaje pro informovaná rozhodnutí.


Jaké detaily o produktech se dozvíme?
 • Typ produktu a model: Například ANETA LED, NOMY LED atd.
 • Příkon a světelný tok: Hodnoty příkonu a světelného toku jsou specifikovány pro každé svítidlo.
 • Teplota chromatičnosti: Udává barvu světla, jako je teplá bílá (např. 2700 K), studená bílá (např. 4000 K) a další.
 • Rozměry a krytí IP: Udává fyzické rozměry svítidla a úroveň krytí IP, což naznačuje stupeň ochrany proti prachu a vodě.
 • Funkce a vlastnosti: Například svítidla se senzorem pohybu, nouzové svítidla, stmívatelné svítidla s dálkovým ovládáním atd.
 • Materiál a barva: Specifikace materiálů, jako jsou ABS plast a PMMA plast, a dostupné barevné varianty.
 • Životnost a úspora energie: Informace o úspornosti a předpokládané životnosti světelného zdroje.
 • Montáž a příslušenství: Informace o tom, jak svítidlo instalovat a jaké příslušenství může být součástí balení, jako jsou dálkové ovladače.I na letošním AMPERu ve městě, ve kterém Fulgur sídlí, jsem firmu marně hledal. Ostatně jako mnoho jiných dodavatelů osvětlení. A když jsem se nad tím zamýšlel, pak tento typ distribučního článku nemá žádné pevné místo. Zboží je určeno pro montáž odborníky ale je tak jednoduché, že na tom není zas tolik co zkoumat. Má cenu oslovovat elektrotechniky? Na AMPERu? Nebo jít raději prezentovat tyto produkty na nějakou "světlařskou" událost? Na těch jde spíš o finální provedení designu. Kde tedy FULGUR s tímto typem svítidel hledat?U nás je tato značka vedená především pro akumulátory. Kolegové často nechávají repasovat některé zdroje napájení právě zde. A s tím si i všímají svítidel.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

FULGUR spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Informační sešit je určen pro elektrotechniky. Při projektování elektrických instalací je klíčové zajistit ochranu proti požáru, a to prostřednictvím tří hlavních cílů. Zachování požárních úseků, zabezpečení únikových cest a zachování funkčnosti. Tušíte, jaké systémy přepážek mohou účinně zabránit šíření ohně mezi jednotlivými úseky? Jakými metodami lze zajistit bezpečnost únikových cest v případě požáru? Sledujte krátký pohled na tento katalog OBO ...
S novými teleskopickými jímači je instalace jednodušší, rychlejší a dostupnější. Jímače, navržené pro snadný transport a snadnou montáž, přinášejí změnu postupů pro montéry všude. S teleskopickými jimači může jedna osoba bez problémů převézt a nainstalovat vše potřebné v jakémkoliv vozidle. Přečtěte si nebo sledujte v instruktážním videu, jak může tato novinka může zjednodušit práci na střechách ...
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Definice průmyslových svítidel. Průmyslové svítidlo je speciálně navržené a vyrobené pro použití v průmyslových prostředích, kde může být vystaveno náročnějším podmínkám, jako jsou vyšší nebo nižší teploty, vlhkost, prach, chemikálie, mechanické nárazy a vibrace. Je konstruováno tak, aby odolávalo těmto extrémním podmínkám, a často splňuje specifické bezpečnostní a výkonové normy relevantní pro daný ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Sortiment energeticky úsporných světelných zdrojů zažil po "pádu" klasických žárovek nebývalý rozvoj a neustále je rozšiřován. Velkých změn doznaly jak variabilita tvarů, tak i účinnost a délka životnosti. Pojďme se podívat, co na to přední výrobce světelných zdrojů, společnost OSRAM ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933