Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

O Zákoně 250/2021 ...

Poslechněte si velice dobře připravenou přednášku Petra Létala, SOLIDTEAM, ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Nejen já, i mnoho dalších, se domnívají, že by se nestalo nic zásadního. Starší elektrotechnici se stále odvolávají na dobu, kdy technické normy stály podstatně méně a navíc jejich šíření nebylo zakázáno zákonem jako dnes. Pokud si všimneme jakým ...
 • Na jaře tohoto roku byl představen automatický přepínač zdrojů TrueONE. ABB uvádí, že jde o první zařízení toho druhu na světě. Skládá se z přepínače a záskokové jednotky v jednom kompaktním celku. TrueONE najde využití tam, kde je potřebné zajistit ...

Zásadní novinky ABB na AMPERu 2022


Document Actions
Zásadní novinky ABB na AMPERu 2022
O novinkách této společnosti se dozvíte také na Elektrice. Tradičně jsme navštívili expozici ABB na brněnském AMPERu s kamerou. Co vše se v našich dalších chystaných reportážích dozvíte, stručně shrnuje Vladimír Janypka a o funkčních detailech hovořil Tomáš Drahoňovský ... kromě Bluetooth IN je zde i funkce Bluetooth OUT. Kromě přehrávání muziky, například telefonu, nebo tabletu, je možné se připojit i k bluetoothovému reproduktoru a přehrávat si hudbu z rádia do externího reproduktoru. A dál lze konfigurovat svorky. Dříve sloužily pouze ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 30.05.2022
... přepis mluveného slova reportáže ...

Vladimír Janypka
 • Pozval bych na novou řadu vypínačů Busch Axcent, která využívá některé neběžné materiály jako beton, karton, nebo břidlice. Pak na prohlídku nového kolaborativního robota GOFA, kterého tady vystavujeme. Zmíním našeho adepta na Zlatý AMPER, přepínač zdrojů. Ten má využití v diverzifikované energetice, také k výrobkům přímo z Brna, tz. rozvaděčů nízkého napětí do 3.200A a samozřejmě na vlajkovou loď elektromobility, což je 350kW nabíjecí stanice Terra HP DC.Tomáš Drahoňovský
 • KNX
  Jde o dva nové typy ovladačů pro systémové instalace KNX. Jedná se o ovladače Roomtouch. Jde o kapacitní dotykový displej o velikosti 5 palců, který umožňuje nastavení velkého množství funkcí. Je možné ho orientovat svisle i vodorovně. Umožňuje ovládat libovolné prvky KNX instalace.
 • TENTON
  Jde o tlačítkový multifunkční ovladač, který může být v konfiguraci od 6 tlačítek až po 12. S možností termostatu, měření vlhkosti, měření teploty. Samotný ovladač jsme uvedli dříve, nicméně pro letošní rok jsme si nachystali tři nové barvy a to matnou bílou, matnou černou a hliníkovou stříbrnou.
 • Digitální rádio DAB
  Nové digitální rádio s DAB tunerem. Je to náhrada za naše předchozí rádia, která měla pouze FM tuner. Nově máme přístroj s možností FM tuneru, DBA tuneru a stejně jako to bylo v minulosti, tak jedna varianta je s Bluetooth a jedna bez Bluetooth. Kromě standardních funkcí na které jste byli zvyklí, je zde i několik nových funkcí. Možnost, že kromě Bluetooth IN je zde i funkce Bluetooth OUT. Kromě přehrávání muziky, například telefonu nebo tabletu, je možné se připojit i k bluetoothovému reproduktoru a přehrávat si hudbu z rádia do externího reproduktoru. A dál lze konfigurovat svorky. Dříve sloužily pouze jako AUX IN a nyní je možné softwarově konfigurovat i jako AUX OUT. Tím nyní lze připojit externí zesilovač a tím pádem zapojit do systému více reproduktorů než pouze dva, což se bez externího zesilovače není možné.
 • AXCENT
  Další velkou novinkou kterou budeme představovat nebo představujeme je designová řada Axcent. Jde o řadu zásuvek a vypínačů, které se vyznačují rámečky z autentických materiálů, ze skutečných materiálů. Najdete pět typu materiálu a 15 barevných provedení. Jde o beton, břidlice, sklo, lisovaný papír.
 • free@home
  Novinkou je firmware pro systémový modul systémové instalace ABB free@home. Jde o verzi 3:01 a tato verze firmwaru umožňuje lepší možnosti nastavení, jak pro systémového integrátora při samotném spouštění instalace, tak pro koncové uživatele. Ten si může sám nastavovat více parametrů a více funkcí své domácí instalace bez toho, aniž by si musel objednávat odborníka, aby mu to přenastavil.
 • Comfortline
  Další jsou nové rozvodnice řady Comfortline. Jsou určené pro aplikace kde potřebujete hodně místa. Pokud nestačí 72 modulů, které jsou běžně dostupné u jiných typů rozvodnic, tak Comfortline je možné konfigurovat až do velikosti 288 modulů. Tím splňují podmínky i pro velké a rozsáhlé instalace, kde je potřeba do rozvaděče nainstalovat opravdu hodně.
 • Jističe S200C
  Jističe S200C mají dvě varianty. Buď to jsou dva jednofázové jističe v jednom modulu nebo to je třífázový jistič, který se vejde do dvou modulů. Oba druhy najdou své využití v případech, kdy už není v rozvodnici místo a je třeba přidat nějaký okruh. V tu chvíli je taková vlastnost u jističe k nezaplacení.
 • Inside
  letošní rok uvádíme i nový systém pro měření a sledování toku energie elektroinstalaci v elektrické síti, v budově, nebo v areálu. Jde o systém Inside, který umožňuje velmi efektivně sledovat, kam teče elektrická energie. Systém může měřit v jednotlivých podružných rozvaděčích nebo v hlavním rozvaděči. V celém objektu nebo areálu zjišťuje, kam nám odtéká nejvíce energie, kam naopak teče tak jak má a tím můžeme zjistit, kde jsou případné úniky a kde se dá ušetřit.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ABB s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Zelená farma na červenobílé expozici ABB se nedala přehlédnout! Rostliny na veletrhu AMPER? Kam jinam takovou přírodu zařadit než do divize automatizace! Obecně se tvrdí, že elektrika prostupuje napříč celým spektrem lidských činností. A je tomu tak i v zemědělství. Pěstování se posouvá z tajných receptů našich praotců do prostředí vyladěných algoritmů. Už brzy bude stačit stáhnout správný vzorec pěstování oblíbené zeleniny a podobně jako si na 3D tiskárně vytiskneme květináč, tak si vypěstujeme i potřebné množství bazalky. Je to však k zamyšlení ...
I ABB je po dvou létech připraveno s tradiční expozicí na veletrh AMPER. Proč zamířit letos do pavilonu P prozrazuje Tomáš Drahoňovský a následující článek ... z oblasti KNX jde o - RoomTouch a Tenton, pak hledejte digitální rádio DAB+, designovou řadu Axcent, připomeňme si 10 let s Decentem a Welcome Midi, free@home má nový firmware, ComfortLine, System pro M compact InSite a nezapomeňme na úsporu místa v rozvodnicích díky S200C, což představuje dva jističe v jednom modulu ...
Seznamte se s plánovaným programem odborných pořadů společnosti ABB. Prostřednictvím webinářů kanálem TEAMS se připojíte v avízované časy a termíny. Lze si vybrat z témat: Novinky v klasické elektroinstalaci, stykače a motorové spouštěče, novinky v domovních telefonech ABB-Welcome Midi a v chytré elektroinstalaci ABB-free@home, elektronické časové spínače a zdroje napájení, InSite, aneb jak připojit podružný rozvaděč k internetu a rozvodnice Mistral65H, odpínač v krytu ONE20 ... více podrobností sledujte zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933