Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

AMPER 2023 poté ... kdo z vystavovatelů byl oceněn?


Document Actions
AMPER 2023 poté ... kdo z vystavovatelů byl oceněn?
Veletrh AMPER není pouze instalační elektrotechnika! Elektrotechnických podoborů je více než člověk očekává. Silnoproud, slaboproud, měření a regulace, kybernetika, řízení budov, strojů, veřejného osvětlení. Zaměřeno na projektanty, revizní techniky, elektromontéry, obchodníky, rozpočtáře, údržbáře, investory, provozovatele ... Podle kterého pohledu veletrh hodnotit? Na AMPER jsme se s technikou tentokrát nedostali, ale mobilní telefon nezklamal! Nabízíme dvě verze nevyužitých záběrů z tohoto veletrhu ...
Miroslav Minařík, Tým portálu Elektrika, Slávek Patera, Jiří Macháček, ze dne: 31.03.2023
reklama


Cokoliv po skončení Covid-19 je otázkou úhlu pohledu. Svět se změnil. Nevrací se do původních kolejí, spíše těch "kolejí přibylo a jsou menší" ... podle jakých kritérií tedy hodnotit? Na AMPERu jsme byli plné tři dny. Opět pouze se skladovým zázemím místo expozice. Dá rozum, co bychom tak asi představovali? Možnosti internetu určitě ne. Na AMPERu jsme se plně věnovali tomu, k čemu je taková událost určena.

Komunikace
To je prazáklad veletrhu. Pokud si tedy položíme otázku, zda bylo na letošním ročníku s kým komunikovat, odpověď dáme, že určitě ano. Tak jako obvykle. Zklamaní byli patrně sběrači reklamních předmětů.

Veletrh byl zkrácen ze čtyř na tři dny. Pro někoho radost, pro jiné zlost. Zlost především pro vystavovatele, protože se jim za účast cena nezměnila. Popularitě tohoto ročníku nepřidala ani místní rozestavěnost. Tomu je na vině samo město Brno, nikoliv Veletrhy a výstavy jako správce objektu. A patrně každý pochopí, že pokud se odehrává víceletá městská výstavba, tak pro tři dny AMPERu patrně se naskutečnosti nic nemění. Ale k věci ...

Zde nabízíme rychlou, také zkrácenou verzi AMPERU 2023 (druhá verze níže je realtime)
Kdy byl v soutěži ZLATÝ AMPER 2023 oceněn?

Ocenění ZLATÝ AMPER 2023
  • Velkokapacitní bateriové úložiště SAS, které představila společnost AERS ze skupiny Fenix. Původní české řešení, které vzniklo ve spolupráci AERS a plzeňskou Škodou Electric. Úložiště je pro svou vysokou kapacitu vhodné například pro průmyslové podniky, kterým umožní překlenout špičky ve spotřebě či vykrýt momenty krátkých výpadků elektřiny.
  • BD Sensors získala ocenění za nanosatelit BD Sat pro experimentální ověření senzorických systémů na oběžné dráze. V soukromém satelitu ověřuje funkčnost průmyslových snímačů tlaku, které BD Sensors vyrábí. Takto prověřené snímače pak mohou být použity ve vesmírných misích.
  • Elektro-Haramia za trafostanici. Jedná se o spolehlivé a osvědčené řešení pro bezpečný provoz distribučních sítí a současně se vyhýbá použití specifických izolačních plynů, čímž se eliminují rizika spojená s úniky nebo toxickými vedlejšími produkty.

Cena veletrhu AMPER
  • IQRF Tech cena veletrhu za bezdrátovou technologii IQRF. IQRF přináší možnost dalším výrobcům integrovat mesh technologii do svých výrobků díky ověřené patentované licenci. Unikátní vlastností technologie IQRF jsou průmyslová spolehlivost, nízký průměrný odběr, interoperabilita a ultimátní bezpečnost.

Čestná uznání
  • Interkom 2N TELEKOMUNIKACE. 2N IP Style je nadčasový IP interkom s elegantním 10 palcovým dotykovým displejem, kamerou s rozlišením 5MPx, podporou obousměrného videa a s několika variantami přístupu jako PIN, RFID, Qrkód. Využít lze také patentovanou technologii mobilního přístupu WaveKey.
  • ENIKA systém řízení venkovního osvětlení Posseidon City. Český systém určený pro řízení venkovního osvětlení pomocí sítě LoRa s protokolem LoRa WAN. Se svítidly komunikuje  po sběrnici DALI nebo analogovými signály. K dispozici je software pro vizualizaci provozu, spotřeby a chyb se snadným nastavením časových plánů spínání a s možností doplnění o řízení pomocí astrorežimu, popř. snímače osvětlení. Výhodou je možnost integrace do systémů servisních a údržbářských firem. Systém najde uplatnění  pro řízení osvětlení ve městech a obcích, ale i v průmyslových nebo logistických areálech.
  • Prokognitivní a regenerační LED osvětlení napodobující přirozené sluneční světlo od společnosti Spectrasol. Moderní, patentovaná, biologicky optimalizovaná svítidla věrně napodobující přirozené sluneční světlo v interiérech. Oproti běžným svítidlům působí na nevizuální systém oka a cirkadiánní rytmy organizmu. Po vzoru slunce mají kromě vyladěné intenzity, zabarvení a distribuce unikátně vyrovnané spektrální složení, především vyrovnanou azurovou cirkadiánní energii. Optimalizované spektrum působí pozitivně na kognitivní výkon při práci a studiu, subjektivní spokojenost, vizuální komfort a celkové zdraví a vitalitu.
  • Vysoké učení technické v Brně, FEKT za Kybernetickou arénu pro výzkum, testování a edukaci v oblasti kyberbezpečnosti (BUTCA), která je zajímavým projektem využitelným pro výzkum, testování a edukaci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Lze ji využít pro moderní způsob výuky jak v průmyslu, tak i na školách, a to nejen na vysokých, ale i středních. Nástroj umožňuje jednoduše realizovat různé scénáře (aktuálně jsou k dispozici hry, které vhodnou formou vyučují etický hacking, webovou bezpečnost, bezpečnost průmyslových protokolů, zneužití zranitelnosti BufferOverFlow).


Zde nabízíme verzi AMPERU 2023 se záběry, které jinde nevyužijeme ...

Na internetu určitě novinky zjistíme, ale tu kávu s přáteli, které zcela náhodou potkáváme v uličkách veletrhu si dáme opravdu stěží. Veletrh AMPER 2023 proběhl za nových možností. Kdo se dokázal přizpsobit, jásal, kdo ečekával návrat do minulosti byl zklamán.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 10)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
TERINVEST s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Definice průmyslových svítidel. Průmyslové svítidlo je speciálně navržené a vyrobené pro použití v průmyslových prostředích, kde může být vystaveno náročnějším podmínkám, jako jsou vyšší nebo nižší teploty, vlhkost, prach, chemikálie, mechanické nárazy a vibrace. Je konstruováno tak, aby odolávalo těmto extrémním podmínkám, a často splňuje specifické bezpečnostní a výkonové normy relevantní pro daný ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Nové kabelové nosné systémy Jupiter, které jsou vyráběny v Koposu Kolín, se vyznačují mnoha přednostmi ve srovnání s předchozím prodávaným typem žlabů, např. embosováním (prolis kolem perforovaných otvorů ve dně) pro zvýšení tuhosti žlabů ...
Sortiment energeticky úsporných světelných zdrojů zažil po "pádu" klasických žárovek nebývalý rozvoj a neustále je rozšiřován. Velkých změn doznaly jak variabilita tvarů, tak i účinnost a délka životnosti. Pojďme se podívat, co na to přední výrobce světelných zdrojů, společnost OSRAM ...
Je ve všeobecné známosti, že objekty by měly být chráněny hromosvody. Jak ale určit kvalitu systému ochrany před bleskem? Detailnější informace poskytuje ČSN EN 62305-2. Pomůckou pak je free software Milana Kauckého ...
Už nám zakázali telefonování v autě a teď se prý blíží zákaz i telefonování během bouřky! Jde o vtip nebo opravdu hrozí nějaké nebezpečí? Telefonování za bouřky a jeho nebezpečí bych přiřadil mezi tzv., Urban legend. Legenda o černém autě začínala také tmavým kočárem a tak tomu je i s použitím mobilu za bouřky. 
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933