Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Jak běžně postupujeme při návrhu jímací soustavy? Děláme to správně, nebo opomíjíme řadu technických náležitostí které souvisejí s návrhem hromosvodu? Volíme správnou metodu pro vyšetření ochranných prostorů? Jaký typ hromosvodu běžně navrhujeme a ...
  • Zda je elektroměr elektrický nebo dnes již elektronický přístroj původní označení neprozrazuje. Proč také, on se jiný, než elektronický patrně již ani neuvažuje. Pokud se přesuneme do poválečného období a budeme uvažovat stejnou vážnost měření ...

xC FAQ#5 Pro jaké ovládání xComfortu se rozhodnout?


Document Actions
xC FAQ#5 Pro jaké ovládání xComfortu se rozhodnout?
S rostoucí spotřebou elektroniky vzrůstá i počet různých druhů ovladačů a možností, jak své spotřebiče řídit. Poslední trendy vnucují spotřebitelům především mobilní telefony jako ten hlavní prvek řízení. Kdo si však v praxi vyzkouší tuto alternativu, například v noci hledat někde zapadený telefon, abychom si rozsvítili cestu do koupelny, rád se vrací ke konvenční metodě vypínače umístěného na pevném místě v okolí dveří. Jak přistupovat k návrhu ovládání své systémove instalace domu? Podlehnout lákavým trendům nebo se držet klasiky?
Redakce portálu Elektrika, Miroslav Minařík, ze dne: 1.11.2020


O tom, co doporučuje EATON jako výrobce hovoříme s Jaromírem Pávkem ...Přepis mluveného slova reportáže ...


Co doporučuješ ty, jako dodavatel tohoto systému? Jak využívat ovladače, aby člověk věděl intuitivně, na co má sáhnout, nebo který vůbec nepoužívat?
Na začátku, když se instalace realizuje, tak já jako uživatel bych si měl říct, jestli jsem spíš fanda na mobilní telefon, v tom případě budu na zdi volit minimum RS tlačítek, nebudu určitě používat nějaké troj-, čtyř-, pětinásobné rámečky, kterých jsem tedy absolutní nepřítel. Budu volit instalaci tak, navrhnu ji, že u vchodu do místnosti použiji jedno čtyřbodové tlačítko, které například vlevo ovládá všechny světla, vlevo dole centrálně vypne všechno osvětlení, vpravo bude místo pro skupinové ovládání rolet.

Pokud mi nedělá problém ovládání s telefonem, pak pro ostatní si sáhnu do telefonu a velmi rychle nastavím světelnou scénu, ovládám prvky. K tomuto řešení by nám mohlo pomáhat třeba hlasové ovládání, v místnosti může mít hlasového asistenta, v našem případě Alexu, kdy si stačí říct, aby můj pomocník Alexa zatáhla žaluzie, rolety, aby zapla osvětlení a tak dále. Ten, kdo je starší generace a s mobilem úplně nekamarádí, proč mu cpát různé displeje, tablety, smart TV apod. on bude určitě raději ovládat instalaci z tlačítka, nebo např. z dálkového ovladače, ať si každý vybere sám.

Rozumím, podle mne ideální systémová instalace je taková, že není poznat, že tam vůbec nějaká je. Než tam mít dvacet displejů a přemýšlet kam sáhnout a hledat návod na použití.
Dnes doma máte běžně tablet, tablet se vůbec nemusí instalovat na zeď, jak si někdo myslí. My moc nepoužíváme průmyslové displeje. Pro ovládání s výhodou využijí smart tv, pokud ji mám, i když dnes ji už má skoro každý. Buď je nainstalovaná aplikace, nebo na webovém prohlížeči se aktivuje aplikace, můžete ovládat, nebo si nastavovat prvky, spíná to světla přes počítač. Je to nejtaktičtější RF tlačítko, můžete ho mít nalepeno na stolku tam, kde se díváte na televizi. Výhoda je snadné rozšíření, kdy se doplní bezdrátové tlačítko a nalepí tam, kde potřebuje. 
Více vašich otázek a následných odpovědí sledujte zde!
Archív videozáznamů EATON naleznete zde!
Dokumentaci xCOMFORT EATON lze prohledávat zde v redakční knihovně.PRACUJETE V OBORU?
CHCETE VĚDĚT VŠE O xCOMFORTu?
ZAŽÁDEJTE SI NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM! 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
xComfort EATON
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Je to již dlouho, co nás univerzalita Windows 95 po svých modrých smrtích naučila kouzelnou sekvenci výstupu a znovu nastoupení. Ano, řeč je o restartu zařízení, respektive operačního systému. S přibývajícím komfortem softwarových aplikací se začala prodlužovat doba načítání a startu. A co s tím elektrotechnika? V době, kdy jsem chodil do školy, nikoho kolem nenapadlo, že instalační elektrotechnika bude mít nějakou blízkou souvislost s počítači. V dnešní době můžeme očekávat procesor třeba i ve vypínači, o měřicích přístrojích ani nemluvě. A co taková chytrá systémová instalace? I ta má systém. Ať decentralizovaný nebo centrální. I tam může nastat restart. A jak dlouho asi trvá?
Cloudové služby závislé na internetové konektivitě jsou dnes velice moderní. Jak moc je jednotka Smart manager xComfort závislá na datech, které jsou mimo lokální jednotku? Nepřestane něco fungovat, pokud zamrzne router, protože systém najednou nemá přístup na internet? Dovedete si představit, že váš systém by byl závislý na něčem takovém? Tento a podobné dotazy přicházejí od tazatelů ve spojitosti s bezdrátovou koncepcí systémové instalace xComfort. Jak to tedy je se závislostí systému na internetové konektivitě. O co přijdeme, pokud naše instalace ztratí internetovou konektivitu?
Podobně jako se aktualizují aplikace pro stolní počítače nebo mobilní platformy, tak jsou důležité i aktualizace řídících systémů budov. Jak je na tom xComfort? Jaké zaručuje EATON jako dodavatel xComfortu aktualizace všech jeho souvisejících aplikací? Např. pro ovládání dalších systémů, Android, IOS, Windows. Aktualizace jsou Achillovou patou všech souvisejících programů. Alespoň v redakci máme updaty každých 14 dní. Při představě, že se změní operační systém mobilního telefonu a nedostanu se k ovládání svého domu mě jímá hrůza ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933