Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Jak běžně postupujeme při návrhu jímací soustavy? Děláme to správně, nebo opomíjíme řadu technických náležitostí které souvisejí s návrhem hromosvodu? Volíme správnou metodu pro vyšetření ochranných prostorů? Jaký typ hromosvodu běžně navrhujeme a ...
  • Zda je elektroměr elektrický nebo dnes již elektronický přístroj původní označení neprozrazuje. Proč také, on se jiný, než elektronický patrně již ani neuvažuje. Pokud se přesuneme do poválečného období a budeme uvažovat stejnou vážnost měření ...

xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?


Document Actions
xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
Cloudové služby závislé na internetové konektivitě jsou dnes velice moderní. Jak moc je jednotka Smart manager xComfort závislá na datech, které jsou mimo lokální jednotku? Nepřestane něco fungovat, pokud zamrzne router, protože systém najednou nemá přístup na internet? Dovedete si představit, že váš systém by byl závislý na něčem takovém? Tento a podobné dotazy přicházejí od tazatelů ve spojitosti s bezdrátovou koncepcí systémové instalace xComfort. Jak to tedy je se závislostí systému na internetové konektivitě. O co přijdeme, pokud naše instalace ztratí internetovou konektivitu?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 22.12.2020Přepis mluveného slova reportáže ...

Jak moc je jednotka závislá na datech, které jsou mimo lokální jednotku? Jestli nepřestane něco fungovat, pokud zamrzne router, protože systém najednou nemá data. Příklad. My bereme počasí z místního meteo na letišti, podle jejich dat se náš systém chová. Ne podle teploměru, co je mimo dům, ale ona sahá na data letiště. Váš systém by byl závislý na něčem takovém, tak by možná memusel fungovat.
Jaromír Pávek, xComfort EATON
Tady bych navázal na to, co říkáš. Aktualizace, která přijde zákazníkovi umožní rozšíření aktuálních funcionalit Smart jednotky, takže venkovní teplotu, vlhkost, rosný bod, atd. pro další funkcionality chytrého domu může uživatel využít z meteoserveru. To bude nová funkce. Pak je otázka, ošetřit softwarově třeba dotazem na změnu, pokud hodnota zamrzne, teplota se mi nezmění ani o desetinu za celý den, vím, že je hodnota špatná a aplikace může fungovat podle jiné konfigurace.

Nejdůležitější informace je, dotaz směřuje na konektivitu typu, jestli jednotka bude fungovat bez internetu. Pokud je tento dotaz, tak ano, určitě ano. Co jiného nebude fungovat je vzdálené ovládání, tzn. nebudu si moci rozsvítit, zhasnout a zkontrolovat, jestli už jsou děti doma. Chytrá jednotka, tím, že komunikuje s prvky bezdrátově na frekvenci ne na wifi, ale frekvenci 868,3MHz, tak i bez internetu bude fungovat. To je velmi důležité. Nikde nejsou na internetu uložená data, třeba na cloudu. Nejedná se o cloudové řešení, kdy na EATON serveru jsou data, kde je jednotka potřebuje, kdyby něco, aby třeba regulovala topení v daném domě.

Správná odpověď je, že nepotřebujeme, nemáme cloudové řešení, server jen poskytuje zákazníkovi možnost se vůbec vzdáleně připojit. Jinak by musel mít veřejnou IP adresu, a při přihlášení z mobilního telefonu by musel mít pevnou IP, ke které se připojuje. Pokud je uživatel technicky zdatný, IT specialista, kteří chtějí mít veřejnou IP. Může mít, nemusí, Smart jednotka, Smart manager závislý vůbec na EATON serveru, což je taky velká výhoda. Uživatel přímo si zaplatí veřejnou IP adresu a připojuje se do své aplikace přes tuto adresu.
Více vašich otázek a následných odpovědí sledujte zde!
Archív videozáznamů EATON naleznete zde!
Dokumentaci xCOMFORT EATON lze prohledávat zde v redakční knihovně.PRACUJETE V OBORU?
CHCETE VĚDĚT VŠE O xCOMFORTu?
ZAŽÁDEJTE SI NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
xComfort EATON
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Je to již dlouho, co nás univerzalita Windows 95 po svých modrých smrtích naučila kouzelnou sekvenci výstupu a znovu nastoupení. Ano, řeč je o restartu zařízení, respektive operačního systému. S přibývajícím komfortem softwarových aplikací se začala prodlužovat doba načítání a startu. A co s tím elektrotechnika? V době, kdy jsem chodil do školy, nikoho kolem nenapadlo, že instalační elektrotechnika bude mít nějakou blízkou souvislost s počítači. V dnešní době můžeme očekávat procesor třeba i ve vypínači, o měřicích přístrojích ani nemluvě. A co taková chytrá systémová instalace? I ta má systém. Ať decentralizovaný nebo centrální. I tam může nastat restart. A jak dlouho asi trvá?
Podobně jako se aktualizují aplikace pro stolní počítače nebo mobilní platformy, tak jsou důležité i aktualizace řídících systémů budov. Jak je na tom xComfort? Jaké zaručuje EATON jako dodavatel xComfortu aktualizace všech jeho souvisejících aplikací? Např. pro ovládání dalších systémů, Android, IOS, Windows. Aktualizace jsou Achillovou patou všech souvisejících programů. Alespoň v redakci máme updaty každých 14 dní. Při představě, že se změní operační systém mobilního telefonu a nedostanu se k ovládání svého domu mě jímá hrůza ...
Začíná stále více platit to, že používáme stále více elektronických nástrojů a každý z nich podstupuje určitou míru zranitelnosti. Pokud systém neudržujeme, jednoho dne se objeví nějakou formou "modrá smrt". Co vše obsahuje řízenou elektroniku? Co vše se může pokazit? Co vše je připojeno do dalšího systému? Co je vlastně s čím propojeno? To jsou otázky, které koncový uživatel zpravidla vůbec neřeší. A co takový systém, řídící celý dům? Jak je pravděpodobné, že šikovný zlomyslný soused v zimě vypne topení a zapojí klimatizace na 5°C? Nemá xComfort nějakou skrytou Achillovu patu?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933