Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?


Document Actions
xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
Cloudové služby závislé na internetové konektivitě jsou dnes velice moderní. Jak moc je jednotka Smart manager xComfort závislá na datech, které jsou mimo lokální jednotku? Nepřestane něco fungovat, pokud zamrzne router, protože systém najednou nemá přístup na internet? Dovedete si představit, že váš systém by byl závislý na něčem takovém? Tento a podobné dotazy přicházejí od tazatelů ve spojitosti s bezdrátovou koncepcí systémové instalace xComfort. Jak to tedy je se závislostí systému na internetové konektivitě. O co přijdeme, pokud naše instalace ztratí internetovou konektivitu?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 22.12.2020



Přepis mluveného slova reportáže ...

Jak moc je jednotka závislá na datech, které jsou mimo lokální jednotku? Jestli nepřestane něco fungovat, pokud zamrzne router, protože systém najednou nemá data. Příklad. My bereme počasí z místního meteo na letišti, podle jejich dat se náš systém chová. Ne podle teploměru, co je mimo dům, ale ona sahá na data letiště. Váš systém by byl závislý na něčem takovém, tak by možná memusel fungovat.
Jaromír Pávek, xComfort EATON
Tady bych navázal na to, co říkáš. Aktualizace, která přijde zákazníkovi umožní rozšíření aktuálních funcionalit Smart jednotky, takže venkovní teplotu, vlhkost, rosný bod, atd. pro další funkcionality chytrého domu může uživatel využít z meteoserveru. To bude nová funkce. Pak je otázka, ošetřit softwarově třeba dotazem na změnu, pokud hodnota zamrzne, teplota se mi nezmění ani o desetinu za celý den, vím, že je hodnota špatná a aplikace může fungovat podle jiné konfigurace.

Nejdůležitější informace je, dotaz směřuje na konektivitu typu, jestli jednotka bude fungovat bez internetu. Pokud je tento dotaz, tak ano, určitě ano. Co jiného nebude fungovat je vzdálené ovládání, tzn. nebudu si moci rozsvítit, zhasnout a zkontrolovat, jestli už jsou děti doma. Chytrá jednotka, tím, že komunikuje s prvky bezdrátově na frekvenci ne na wifi, ale frekvenci 868,3MHz, tak i bez internetu bude fungovat. To je velmi důležité. Nikde nejsou na internetu uložená data, třeba na cloudu. Nejedná se o cloudové řešení, kdy na EATON serveru jsou data, kde je jednotka potřebuje, kdyby něco, aby třeba regulovala topení v daném domě.

Správná odpověď je, že nepotřebujeme, nemáme cloudové řešení, server jen poskytuje zákazníkovi možnost se vůbec vzdáleně připojit. Jinak by musel mít veřejnou IP adresu, a při přihlášení z mobilního telefonu by musel mít pevnou IP, ke které se připojuje. Pokud je uživatel technicky zdatný, IT specialista, kteří chtějí mít veřejnou IP. Může mít, nemusí, Smart jednotka, Smart manager závislý vůbec na EATON serveru, což je taky velká výhoda. Uživatel přímo si zaplatí veřejnou IP adresu a připojuje se do své aplikace přes tuto adresu.
Více vašich otázek a následných odpovědí sledujte zde!
Archív videozáznamů EATON naleznete zde!
Dokumentaci xCOMFORT EATON lze prohledávat zde v redakční knihovně.



PRACUJETE V OBORU?
CHCETE VĚDĚT VŠE O xCOMFORTu?
ZAŽÁDEJTE SI NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
xComfort EATON
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933