Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: Novinka 2022 WAGO Compact Controller 100 (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 22.07.2022
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2022 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

Novinka 2022 WAGO Compact Controller 100


Novinka 2022 WAGO Compact Controller 100
Při veletržním zastavení na expozici WAGO jsme se dozvěděli podrobnosti o novém PLC, respektive Compact Controlleru 100. WAGO uvedlo kompaktní řídicí jednotku s integrovanými I/O systémy. WAGO controllerem doplňuje portfolio svých PLC. Díky své konstrukci lze tento řadový vestavný přístroj instalovat i do malých instalačních rozvaděčů. I/O jednotka je umístěna v kompaktním pouzdře společně s kontrolérem, a proto nepotřebuje žádné další místo. Přístroj pracuje s operačním systémem Linux v reálném čase a podporuje běžné ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 22.07.2022... protokoly sběrnice. Kompaktní ovladač 100 lze naprogramovat libovolně podle IEC 61131. Rozsáhlé IEC knihovny a IEC makra usnadňují vytváření aplikací. Návrh se provádí pomocí obvyklých softwarových nástrojů od WAGO.

Tolik jsme vyčetli o produktu ještě před veletrhem ...


Pro větší náhled kliknout!


Na veletrzích chodíme s kamerou a mikrofonem ptát se na více podrobností ...

Roman Vacek, produktový specialista WAGO ČR
WAGO dlouhodobě prodává kontrolery modulárního systému řady 750, které se používají v běžných aplikacích typu řízení, regulace, monitoring dat.  V současné době WAGO přišlo s novým řešením pro malé aplikace, s kompaktním řešením. Říkáme tomu Compact Controller řady 100. Využíváme jej pro jednoduché malé aplikace s počtem řídících, vstupních a výstupních modulů ...


Celý rozhovor sledujte v následujícím okně!Kde najde řídící systém řady 100 nejvýznamnější uplatnění?
Jednoduché kontrolery WAGO lze použít pro komunikaci s elektroměry nebo jinými typy měřičů, kdy po komunikaci Modbus lze vyčítat jednotlivé stavy měřičů. Následně lze data posílat směrem na server, do cloudu pro možnou analýzu velkých dat. Tak se dá ušetřit na energiích, což je dnes současné téma. Ceny energií jdou stále nahoru a toto může být řešení k optimalizaci spotřeby. 

Dnes spotřebu energie řeší každý. Administrativní budovy, výrobní podniky, skladové prostory, prodejny. Obchodní domy dnes svítí v mnohých případech zcela zbytečně. Lze docílit funkce, kdy se budou například jednotlivé uličky rozsvěcet až s pohybem příchozí osoby. A podobně lze analogicky odvodit, že díky možnostem podobných plc, lze spotřebovávat energie pouze v případech, kdy je to skutečně účelné.

Kdo nový Compact Controller 100 naprogramuje?
Klientům nabízíme dvě možnosti. Programování v našem otevřeném, vývojovém prostředí tzn. programovat jako klasické PLC nebo lze využít řešení WAGO, což je hotové řešení pro sběr a měření energií Energy data management). Jde o předpřipravený software WAGO, který se nainstaluje do controlleru a pak stačí jen nastavit parametry sledovaných zařízení. Tedy skutečně dvě možnosti, buď klasický program na míru nebo lze využít předpřipaveného systému WAGO.
Více videoreportáží o WAGO naleznete zde v archívu Elektrika.TV.
Technická dokumentace WAGO zde v redakční knihovně k prohlížení a prohledávání!


Pokud řešíte vyčítání dat nebo úsporu energie, může být Compact controller řady 100 velkým pomocníkem.
Obraťte se na svého dodavatele produktů Wago nebo navštivte stránky www.wago.cz

TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
WAGO Elektro spol. s r.o. - Rozvodova 1116/36, Praha 4 - Modřany - 261 090 143 - info.cz@wago.com

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.