Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1001
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Všichni to dobře známe. Přicházíme do nového prostoru a dřív či později hodnotíme provedenou elektroinstalaci. Práce, nepráce, dovolená, svatební obřad, pohřeb ... naše oči stejně alespoň na chviličku zkontroluji, zda je "svět správně". Odhaduji, že ...
 • xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program ...

Vzdělávací seriály o ozvučování DEXON 2022


Document Actions
Vzdělávací seriály o ozvučování DEXON 2022
Značka DEXON tradičně přichází s edukačními a motivačními sériemi krátkých pořadů na téma ozvučení. Správně rozvést zvuk po budově nemusí být nutně složité, na druhou stranu se v mnoha případech v realizovaných koncepcích objevují fatální chyby. Buď z neznalosti pravidel a souvislostí nebo z pouhého opakování chyb druhých. Když už nemáte v plánu ozvučit budovu, pak může být pro mnohé poučná část, jak správně mluvit do mikrofonu. V době elektronických konferencí a podcastů je to více než praktické vědět!
Komerční sdělení, ze dne: 15.02.2022
reklama


Dnes v době informačního zahlcení nelze zvolit "ten jeden správný informační kanál". DEXON přichází novým modelem, kdy si vyberte výukový kurz. Vybrané téma přinese informace a vědomosti formou seriálu. Jeho autoři tvořili obsah díky své dlouholeté praxe. Níže si lze vybrat to zajímavé a pak jednou za 14 dní můžete sledovat jeden díl.

 

 • Deset kroků proti špatnému výběru Hi-Fi reprosoustav domácího kina
  Pokud se chystáte jít do supermarketu a koupit „domácí kino“ za tisíc korun. Tento seriál přesvědčí, že je daleko lepší toto drama nepodstupovat a raději si koupit něco kvalitnějšího, co vydrží a hlavně, co bude opravdu hrát. Prozradí, jaká by měla být konstrukce reprosoustav, jaké parametry, na co si dát pozor, kde to všechno postavit i jak to zprovoznit.
 • Deset podvodů, které prodejci a výrobci dělají u profesionálních reprosoustav
  Je až neuvěřitelné, čemu všemu zákaznicí v kamenných prodejnách a na internetu uvěří, a jak se nechají napálit. Jak to končí? Pořídí si aktivní profesionální reprosoustavu ne za 8000,– ale za 3000,–, vždyť je to přece levnější. A pak se nestačí divit – přehřívá se, slibovaná citlivost 98dB se nějak nedostavila, a když se tomu „přihulí“, tak to nějak drnčí … vlastně to vůbec nehraje. Jak teda podvody prodejců a výrobců odhalit?
 • Nejčastější chyby při výběru profi zesilovače a jak se jich vyvarovat
  Chystáte se koupit zesilovač a nevíte jaký? Na co si dát pozor? Co je důležité? Jaké parametry a provedení? A jak to všechno užijete v praxi? V 8 dílech seriálu dostanete odpověď.
 • Sedm záludností při výběru bezdrátového mikrofonu a jak je odhalit
  Bezdrátové mikrofony se v poslední době dostaly se svou cenou na opravdové minimum, čímž se staly přístupnými pro řadu uživatelů. Několik prodejců, záměrně své zákazníky neinformují o všech úskalích, které pořízení levných „bezdráťáků“ skrývá.
 • Devět rad jak správně hovořit na mikrofon
  Aź 70% uživatelů sice mikrofon používá, ovšem špatně. Výsledkem je nejenom špatný zvuk ve své podstatě, ale „otrávený“ posluchač, různé trapasy a v neposlední řadě domněnka, že mikrofon je špatný a zvukař nahluchlý. Na cti tak utržil nejenom samotný řečník, ale i chudák zvukař, výrobce mikrofonu neopomíjeje. A přitom stačí se řídit následujícími radami. Jak správně tedy mikrofon používat? Rady mohou být užitečné pro všechny i ty, kteří se s mikrofonem holt nekamarádí.
 • Jakých osm komplikací skýtá pořízení kompaktního řečnického systému?
  Prodejci ozvučovací techniky mnohdy své zákazníky nechápou. Nechtějí pochopit, že nepotřebují příliš komfortní věci s množstvím čudlíků a ohromujícím výkonem. Potřebují jen něco málo ozvučit a nechtějí nad tím strávit několik hodin. Co lze konzultovat a co nás může nemilého překvapit při pořizování kompaktního řečnického systému?
 • Čtyřicet sedm otázek, než vyberete správný evakuační rozhlas
  Na trhu jsou i takoví profesionálové nabízející evakuační rozhlasy (také nazývané Požárními rozhlasy nebo správně Nouzovými zvukovými systémy) a rekrutující se z elektroinsta­lačních firem, kteří nabízejí evakuační rozhlas povrchně a bez dalších souvislostí. Tvrdí, že „tento jeden přístroj zvládá celý systém požárního rozhlasu“ Už na počátku je jasné, že to fyzicky není možné. Dokonce se odvolávají na příslušnou normu. Investorům, jež od takovéto firmy nakoupí se to rychle vymstí již při kolaudaci stavby, kdy se přijde na to, že tento Nouzový zvukový systém by měl být „jaksi“ komplexnější.
 • Deset nebezpečí, které Vám mohou pokazit radost z nákupu rozhlasové ústředny, a jak se jim bránit
  Dalo by se napsat rozhlasová ústředna a Rozhlasová Ústředna. Ano, tak veliký rozdíl může mezi nimi být a k neprospěchu uživatele, jsou tyto rozdíly skryty. Laik si je neuvědomuje a tak obvykle koupí, co se namane. Postupem času se ale dozvídá, že má v podstatě jen zesilovač, který má do profesionální rozhlasové ústředny opravdu daleko. Tento seriál udělá jasno.
 • Třináct klamů u reproduktorů a reprosoustav pro plošné ozvučení a jak je objevit
  Nevíte, podle čeho vybírat reproduktory a reprosoustavy pro plošné ozvučení? Seriál ukáže třináct základních problémů spojených se správným výběrem, spojených s konstrukcí, vzhledem, zvukovými vlastnostmi a dalšími technickými náležitostmi, které dosud nebyly nikde publikovány. Seriál plný praktických rad a zkušeností.
 • Třicet důležitých otázek, než pořídíte ozvučení
  Naše praxe potvrzuje fakt, že zákazník často neví co chce. Neberme to jako výtku, ale jako konstatování, že ne každý musí být v oboru ozvučování kovaný. Následující povídání jsme napsali nejenom pro budoucí uživatele ozvučovacího systému, ale také pro montážní firmy a elektrikáře proto, abychom předešli nedorozuměním, vícepracím a vícemateriálu. Sami si otázky zodpovězte, nebo nejlépe je společně zkonzultujte. Uvidíte, že vás přivedou na zajímavé myšlenky, které je potřeba vyřešit raději teď, v době zadání, než v době, kdy je již vše nainstalováno.- Kamil Toman
 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

DEXON CZECH s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Pročítám další vydání oblíbené technické tiskoviny malého formátu. Znovu se utvrzuji v tom, že pouze vyrábět nestačí a tvrzení, že se dobrý produkt prodává sám, považuji za nesmyslné lidové klišé. Každý skutečně dobrý výrobce a dodavatel ke svému portfóliu tvoří podpůrný servis pro ty, kteří ovlivňují distribuci, montáž, nebo údržbu. Příručka elektrikáře HAGER je jedna z těch drobností, která sice není rozhodující, ovšem jejím čtenářům může dobře posloužit. Podívejte se na krátký komentář k jejímu obsahu ...
Konečně se po dvou letech začínáme volně setkávat. Doposud jsme vše řešili absenčně, prostřednictvím různých elektronických nástrojů. Podobně jako u veletrhů, tak i u seminářů jsme všichni v očekávání, zda nedojde na prognózy digitálních fanoušku a vše se nepřesune na Facebook nebo Instagram. Odborné semináře OEZ máme na mušce objektivu již mnoho let a bylo tomu i letos. Co představil tradiční český výrobce rozvaděčových přístrojů po skončení koronavirové izolace? Jak semináře probíhaly? První část přinášíme v tomto článku ...
Jaké druhy elektroinstalačních krabic KOPOS vyrábí? Z jakých materiálů? Jaké jsou provozní parametry napětí a teplot pro elektroinstalační krabice KOPOS? Jaké je typické, a naopak atypické využití krabic KOPOS? Existují některé krabice KOPOS pouze na objednávku? Otázky jsme položili Jiřímu Němečkovi, zkušenému produktovému specialistovi. Víme o elektroinstalačních krabicích pod omítku, do zatepleni, do dutých stěn, lištových v uzavřeném provedení plastovém a kovovém, bezhalogenovém provedení, viceúčelových krabicích, krabicích do podlah, betonu. K dispozici jsou však i různé doplňky, pomocné nářadí.
Události za poslední dva roky s našimi zvyky a tradicemi řádně zamávaly. Společenská katarze stále probíhá a elektrotechnikům se také nevyhýbá. Ovšem Elektrická spojka se letos konala v podobě, jak ji známe, i když opět jinde a s odlišným obsahem. Co vše se odehrálo? Podobně jako u předešlých ročníků jsme prolnuli zábavu s prvky naší profese a v závěru sobotního programu se odehrálo "reálné přezkoušení" podle vyhlášky padesát tak, jak jsme si vzpomněli.
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Docela často můžeme řešit případ ozvučení škol. To se děje buďto celkově - plošně po celé škole anebo jen v podobě lokálního ozvučovacího systému pro tělocvičny či specializované učebny. Proto se podívejme, jak se dá takové ozvučení v dnešních podmínkách řešit.
V dalším díle seriálu, který seznamuje čtenáře se současnými moderními možnostmi v oblasti plošného ozvučování, navštívíme exteriér, konkrétně sportovní areál, tedy kombinaci hřiště - tribuna, ale také např. lyžařskou sjezdovku nebo tenisové kurty. V tomto článku se podíváme na to, jak je to s dimenzováním takového systému a jeho komfortem.
Podívejme se nyní na ozvučení prodejen, které můžeme řešit dvojím způsobem, podle toho, zda ozvučení má být hlasité, nebo spíše jen jako zvuková kulisa. Toto má vliv na výběr nejenom buzení, ale i samotných reproduktorů a jejich umístění ...
Rodinný dům patří k velmi nápaditým ozvučovacím záležitostem. My se nyní budeme věnovat ozvučení venkovnímu, pokojovému, koupelnovému a ozvučení technických prostor. Do jisté míry lze tento návod také použít pro ozvučení bytu.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933