Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Vakuové a modulární stykače EPM


Document Actions
Vakuové a modulární stykače EPM
Legendární výrobce stykačů vydal krátký technický sešit podrobností vakuových a modulárních stykačů. Při frekvenci používání tohoto materiálu mými kolegy mne napadlo se o tom zmínit i zde. O jaké stykače jde? Vakuové stykače řady VK a VM jsou určeny pro spínání v silových obvodech střídavého napětí do 1000V ... přístroje řady VK jsou trojpólové stykače v kompaktním provedení, vyráběné a dodávané ve dvou typových velikostech a ve dvou provedeních, lišících se příkonem ovládacího elektromagnetu ... stykače řady VM jsou určeny pro použití v AC obvodech pro proudy až do 1500A ...
Filip Horáček, ze dne: 19.11.2021
reklama


Výrobce z pražských Modřan má v nabidce stykače pro různá použití. Instalační stykače pro nasazení v elektroinstalacích adminstrativních budov. Stykače pro kompenzace účiníku. Středofrekvenční stykače uživané zejména pro ohřev v kovárnách a hutích, nebo také pomocné stykače pro spínání ovládacích a signalizačních provozů. Několikastránkový datasheet pojednává o základních, respektive všech důležitých informacích vakuových stykačů.


Pro více informací kliknout!

Technická data na první stránce popisují výrazy a k nim přislušné měrné jednotky. Rozměrové výkresy obvykle nehledám, ovšem občas je kolegové poptávají. Značení svorek je samozřejmě nezbytnou znalostí pro všechny, kteří s těmito stykači přichází do styku. Graf elektrické životnosti, přesneji pracovní proud v závislosti na počtu pracovních cyklů dává odpověď na odhad zásahů údržby. 


Pro více informací kliknout!

Nalezneme zde i volitelné příslušenství jako jsou propojovací pasy, kryty svorek hlavních kontaktů. Podobně i položky náhradních dílů, bloky pomocných kontaktů nebo vakuové kontaktní komory. Toliko krátce z tohoto datasheetu.

Tento datový sešit naleznete zde!
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Elektropřístroj spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933