Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Nová svorka WAGO ...

Řada páčkových svorek 221 má další praktický přírůstek! INLINE je část ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 49
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Pardubický výrobce datových rozvaděčů má také ve své nabídce různá provedené kabelových žlabů. Pokud máte do projektu převážně IT systémy, lze uvažovat nad jediným dodavatelem datových skříní i kabelových tras. Tento výrobce patrně nemdisponuje ...
 • Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize představit různé procesy. Rozeznáváme tedy tři druhy revizí. Které to jsou? První druh se provádí již během výstavby nebo po dokončení stavby. Druhý typ revize se provádí během ...

V Brně se uskuteční konference k 25. výročí založení mezinárodní KNX asociace


Document Actions
V Brně se uskuteční konference k 25. výročí založení mezinárodní KNX asociace
KNX národní skupina České republiky zve 20. října na konferenci, která se koná při příležitosti oslavy 25. narozenin celosvětové normy na řízení domů a budov. Konference se uskuteční na půdě Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně a zaměří se na poznatky spojené s používáním ETS5. Pro studenty je vstup na konferenci zdarma.
Komerční sdělení, ze dne: 12.10.2015
reklama


KNX Asociace, tvůrce a vlastník techniky KNX, oslavuje 25. narozeniny celosvětové normy na řízení domů a budov uvedením “Dne KNX”. Pod záštitou mezinárodního společenství KNX, “Den KNX” bude dosud tou největší celosvětovou událostí v oblasti automatizace budov a bude souběžně probíhat ve více než 40 zemích v úterý dne 20. října 2015.

“Den KNX  zaznamenává náš historický úspěch dosažením tohoto 25 letého milníku a současně očekává nová, dynamická řešení, jakým je iniciativa „město KNX“ pro inteligentní města,” uvádí Franz-Josef Kammerl, president Asociace KNX. “V úterý 20. října, společenství KNX v mnoha zemích po celém světě uspořádají různé speciální akce vytvořené na míru místním instalatérům, projektantům a koncovým uživatelům. Akce budou prezentovat výrazné možnosti a přednosti techniky KNX a oslovovat desítky tisíců lidí po celém světě. Jedná se o jedinečný, vzrušující a především historický mezník pro KNX.”

Historie KNX začíná v roce 1990 s vizí na “přeměnu klasické techniky elektrické instalace takovou, aby se stala systémem pro realizaci inteligentních domů a budov”.

Od té doby byly s pomocí KNX změněny aplikace pro automatizaci v obytných, komerčních i veřejných budovách. Tento standard nabízí otevřená, spolehlivá a snadno uskutečnitelná řešení instalací pro řízení osvětlení, stínění, vytápění, ventilace, klimatizace, zabezpečení, zásobování vodou i zavlažovacích procesů, řízení spotřeby energií, inteligentní měření, vyhledávání závad a monitorování vzdálených systémů, stejně jako řízení provozu domácích spotřebičů, techniky audio a video a mnohých dalších aplikací.

Nyní více než 400 výrobců vyvíjí a zákaznické základně tvořené více než 50000 KNX certifikovanými instalatéry, pracujícími ve více než 125 zemích napříč celým světem dodává vzájemně slučitelné přístroje a technologie ve více než 7000 certifikovaných KNX produktových skupinách. 

V roce 2015, KNX pokračuje ve vedení sektoru vývoje a průkopnických koncepcí a na trhu měnících se aplikačních technologií. Například KNX město demonstruje potenciál při nasazení standardu poskytujícího kombinovaná řešení pro budovy, infastrukturu, mobilitu, výrobu energie. K dalším iniciativám patří rozvoj KNX zabezpečení pro zajištění vyšší bezpečnosti řízení domů a budov; začlenění RF do KNX programovacího nástroje ETS; zjednodušování konfigurace KNX pomocí chytrých telefonů a tabletů a využívání KNX ke spoutání výkonu velkých dat a k “Internetu Věcí”.
 
KNX školicí centra, vědečtí partneři, profesionálové a uživatelské kluby, stejně jako KNX národní skupiny, budou koordinovány v aktivitách největšího dne v historii KNX. Součástmi těchto akcí budou především projekty, prezentace techniky a možností vzdělávání, ocenění prestižních KNX instalací, dění v sítích, příležitostné akce a pobídky, jakými jsou volné licence na programovací nástroj ETS.

“Podle toho, jak pokračuje vývoj automatizace budov, tak se rozvíjí i KNX,” dodává Franz-Josef Kammerl. “Den KNX ukazuje, jak postupovat vpřed ke splnění požadavků trhu a příležitostí pro růst tohoto odvětví. Takto si KNX udrží své vedoucí postavení a bude moci nadále pokračovat v podpoře a rozvoji své komunity a zůstane tou pravou volbou nejen pro příštích 25 let.”


V Brně se při příležitosti Dne KNX bude konat konference na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického.

Program konference

 • 09:30 - 10:00 Registrace účastníků
 • 10:00 - 10:20 Zahájení
 • 10:20 - 10:50 ETS 5 versus ETS 4 (Ing. Josef Kunc)
 • 10:50 - 11:10 Prezentace VUT a nového školicího centra na VŠB
 • 11:10 - 11:30 Pauza na kávu
 • 11:30 - 11:50 Rozhraní: enOcean, DALI,… (Ing. Ondřej Dolejš)
 • 11:50 - 12:10 Vzdálené ovládání (Radim Hendl)
 • 12:10 - 12:30 Vytápění, chlazení a výměna vzduchu (Ing. Jakub Horna)
 • 12:30 - 12:50 Řízení osvětlení (Ing. Miroslav Kopecký)
 • 12:50 - 13:30 Pauza na oběd
 • 13:30 - 13:50 Řízení žaluzií (Ing. Jakub Horna)
 • 13:50 - 14:20 Topologie sběrnice KNX: TP/ethernet, IP tunneling versus IP routing, RF (Ing. Josef Kunc)
 • 14:20 - 14:40 Prostor pro dotazy
 • 14:40 - 15:00 Představení projektu UTB
 • 15:00 - 15:20 Pauza na kávu
 • 15:20 - 16:00 Volná diskuse s přednášejícímiMísto a čas
Konference se uskuteční 20. října 2015 od 9:30 na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně, Technická 3058/10.

Poplatky a registrace
Poplatek za účast na konferenci je 150 korun. Platbu je nutné provést předem na účet: 2200826877/2010, a to do 15. října 2015. (IBAN: CZ1120100000002200826877, BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX). Ve zprávě pro příjemce platby uveďte jména a příjmení osob, za které je platba hrazena. Studenti poplatek nehradí na základě předložení platného dokladu o studiu.

Registraci je třeba provést e-mailem na adresu: registrace@knxcz.cz s průvodním textem: Potvrzuji svou účast na konferenci + jméno registrovaného a jméno společnosti.

Prvních 25 přihlášených účastníků obdrží voucher se slevou 140 € na nákup softwaru ETS5 Lite v hodnotě 200 €.

Z vybraných vizitek získaných při registraci účastníků na závěr konference proběhne vylosování dvou osob, které obdrží bezplatnou licenci na software ETS5 Professional v hodnotě 1000 € – podmínkou je osobní účast při převzetí voucheru s následným fotografováním.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
KNX národní skupina České republiky, z.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Tým specialistů dceřinné společnosti RITTAL v Česku ve Zdibech u Prahy, připravil na první pololetí roku 2021 sérii odborných přednášek. Ty budete moci sledovat prostřednictvím veřejného webcastu vysílaného ze studia RITTAL prostřednictvím portálu Elektrika. Z témat můžete očekávat například: obráběcí centra BC a LC, praktická ukázka návrhu vhodné technologie chlazení rozvaděčů s programem Therm, venkovní rozvaděčové skříně a jejich klimatizace, monitorivání nejen IT systémů - systém CMC III, konfekcionování vodičů - poloautomaty a automat WT, chlazení okolním vzduchem (ventilátory, výměníky vzduch/vzduch, regulace) ... Plánovaná data pořadů sledujte v přehledu!
Co se dělo v době hygienických opatření ve vývojovém a výrobním prostředí kolínského TECO jsme věděli přesně. Pro tuto značku, stejně jako pro jiné, padla všechna plánovaná setkání na neurčito. A tak jsme spolu připravili několik vzdálených setkání. Při každém z nich se věnujeme určité oblasti využití výkonné jednotky FOXTROT ... pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci ... jaké je uplatnění FOXTROTu v průmyslu ... uplatnění FOXTROTu v projektech bytových domů ... jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou energii ... všechny díly můžete sledovat zde!
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Zkušený technik dnes ví, že datová sběrnice není pouze doménou systémových elektroinstalací nebo řízení osvětlení. Po sběrnici posíláme také hlas a obraz. Na dobu koaxiálních rozvodů v domovním komunikování lze pomalu zapomenout. Domovní telefony ABB-Welcome Midi nabízejí řešení především pro rodinné domy i rozsáhlejší instalace, například v bytových domech nebo rekonstrukce v panelové výstavbě. O dostupných designech, technických možnostech vypovídají veletrhy, výstavy, prezentace a bezpočet publikovaných článků. O praktické stránce věci se člověk dozví po zvýšeném úsilí. Nahlédněme krátce do technického manuálu, který pomáhá při pochopení a návrhu tohoto systému ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Jste revizní technik a poohlížíte se po vhodném měřícím přístroji, jenž by více zefektivnil vaši práci a ušetřil cenný čas? REVEXprofi je zajímavý přístroj, který získal již několik ocenění. Je určen ke kontrolám a revizím elektrických spotřebičů a pracovních strojů dle ČSN 331610 a ČSN EN 60204-1.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933