Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Uzavřu u podlažní krabice víko, když do ní zapojím nn přívody?


Document Actions
Uzavřu u podlažní krabice víko, když do ní zapojím nn přívody?
Poměrně často lze vidět podpodlažní krabice, polootevřené a z nich vedoucí spleť napájecího vedení. K tomu jsou krabice určeny. Problém nastává buď při údržbě, kdy úklidová četa podlahu čistí mokrým hadrem a nebo také pokud částečně otevřená krabice je v pochůzném koridoru. V produktovém katalogu se zcela určitě dozvíme více, ovšem pracovník, koncový uživatel se k takovým informacím možná dostane při místním školení BOZP. Pokud ovšem někoho nenapadne takovou položku na přednášku přidat. Jak na použití tohoto instalačního prvku pohlíží jeho výrobce?
Tým portálu Elektrika, ze dne: 25.04.2022


Uzavřu u podlažní krabice víko, když do ní zapojím nn přívody? Ptá se nejeden údržbář. Nezřídka se stává, že víka podpodlažních krabic, která nejsou zcela uzavřena, jsou ukopávána. Pak je z krabice jakýsi bazének, kde voda z nevyždímaných mopů uklízeček odtéká instalovanými zásuvkami někam ... Dalším posteskem provozovatelů je situace, kdy na ne zcela uzavřené víko krabice došlápne váha kolemjdoucího. Následkem bývají vylomené zásuvky. A snad nakonec obavy ze zakopnutí nepozorného chodce o víko, které několika centimetry vyčnívá nad podlahou.
Na zavření vika je potřeba myslet už při návrhu. Jednou z možností je použít krabici co nejhlubší, aby potom víko zapojenýma zásuvkama neodstávalo. Minimum je 170mm, ale čím víc, tím líp. Druhá možnost je samozřejmě používat u spotřebičů úhlové vidlice, ale chápu, že ne všechny je mají. Potom se dá použít adaptér na sešikmení vidlice, aby vyšla ne přímo nahoru, ale do boku. Nebo jsou speciální krabice, kde se to zapojuje do boku krabice a střed zůstává volný. Potom takovým řešením omezujeme místo v krabici pro počet použitelných zásuvek. Konkrétní příklad místo dvanácti jich tam dám pouze osm.POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový katalog UFS od OBO BETTERMANN
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Konečně technický sešit, do kterého je radost pohledět! Nezabývá se jen neustálými novinkami, ale tím základním! Jak všechny ty nové věci upevnit. A samozřejmě zase dle nějakých pravidel, norem a s pohledem na strávený čas a investované peníze. Možná to není "cool" téma pro obchodníky, ale pro nás, kteří to vše realizují na stavbách, jde o důležitý sortiment!
Podívejme se krátce na katalog rozdělený do několika kapitol systému pro zachování funkčnosti v náročných podmínkách, jako jsou například prostředí s požadavky na vysokou požární odolnost. Jak je tento informační materiál zpracovává, jaké detaily v něm nalezneme, popisuji v tomto článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933