Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: USB nabíječky a speciální přístroje Unica od Schneider Electric (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 23.11.2022
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2022 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

USB nabíječky a speciální přístroje Unica od Schneider Electric


USB nabíječky a speciální přístroje Unica od Schneider Electric
Nová řada vypínačů a zásuvek Unica přichází nejen s novým designem, ale i s novými funkcemi. Svou konstrukcí je použitelná do různých prostředí. Jednou z nenápadných zásuvkových alternativ je modul s nabíječkou USB. Není žádným překvapením, že přibývá mnoho různých mobilních zařízení, které se dobíjí právě prostřednictvím kabelů zakončených USB konektory. Proto doma i na cestách člověk ocení USB zásuvku, a nejen s obyčejným transformátorem, ale i systémem detekujícím teplotu nabíjeného přístroje a regulací výkonu!
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 23.11.2022
... k předchozí části Robert Šimčík dodává ...


Pro více informací kliknout!


... přepis mluveného slova rozhovoru ...

Co u řady Unica označíte za zajímavé?
Robert Šimčík, Schneider Electric
... nová Unica přináší jednu zásadní výhodu, je vhodná pro rezidenční i komerční účely. Novou Unicu jako samostatné přístroje můžete umístit buď do nových zamaků a nebo přístroje s takzvanou přímou montáží, moduly 45x45mm a ty lze přímo osadit do parapetních kanálů, podlahových krabic, sloupků, atp. Nejen od Schneider Electric, ale i od konkurence, která je na českém trhu.
... a v čem tkví zmiňovaná variabilita?
Robert Šimčík, Schneider Electric
Unica přináší dost zajímavých funkcí, kromě toho, že má například vypínač, řazení 6 v krytí IP44, který můžete použít do jakéhokoliv rámečku a mít vypínačů více vedle sebe. Zachovává také kombinace jednomodulových přístrojů. Ukázkou ve videoklipu jsou zásuvky pro ploché vidlice a žaluziový ovladač. Může tam být třeba USB nabíječka, takzvaná skrytá zásuvka, která má víčko na pružince. To znamená, že se do zásuvky nepráší a má zvýšenou ochranu proti nebezpečnému dotyku.Pro více informací kliknout!


... jaké jsou k dispozici možnosti nabíjení mobilních zařízení?
Robert Šimčík, Schneider Electric
Konečně byla na trh uvedena pootočená dvouzásuvka a co je trend a velmi zajímavý produkt, tak jsou nové USB nabíječky, jsou různé kombinace, ale jako první na trhu má SE ve vypínačích a zásuvkách tzv. rychlonabíjecí USB konektory. To znamená, že už to není o proudu, ale výkonu. K dispozici jsou 45W a  65W USB nabíječky. USB nabíječku lze použít např. na nabíjení notebooku.

 
Pro více informací kliknout!


... jak pro představu popsat novou nabíječku?
Robert Šimčík, Schneider Electric
Nejsou to, už řekněme, hloupé nabíječky, mají různé ochranné funkce a jednou z těch nejdůležitějších je ochrana proti přehřátí. Nabíječka zjišťuje, jakou má zařízení teplotu při nabíjení, je schopna nabít mobilní telefon během 30 minut až na 70% kapacitu, ale ne všechna zařízení to zvládnou. Starší zařízení se mohou začít přehřívat, v krajním, případě se může baterie zničit nebo shořet, a ta UBS nabíječka kontroluje teplotu při nabíjení a pokud teplota stoupne nad určitou mez, tak nabíjecí výkon sníží.Pro více informací kliknout!


Novou Unicu můžete koupit u našich partnerských velkoobchodů a technické informace, dokumentace naleznete na našich www stránkách www.se.com/cz nebo www.vypinac.cz.

Více dokumentace Schneider Electric zde v redakční knihovně!
Více videoreportáží o Schneider Electric zde v archívu Elektrika.TV
Konfigurátor sestav vypínačů zde!
Pracujete v oboru? Chcete další podrobnosti, například jednotlivá zapojení, další funkce, rozměry?


Objednejte si bezplatné zaslání
papírového katologu nové řady Unica
níže uvedeným formulářem!TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
SCHNEIDER ELECTRIC CZ, s.r.o. - Thámova 13, Praha 8 - 281 08 81 11 - info@cz.schneider-electric.com

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.