Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Nové ...

One Fits All - Pfannenberg představuje 2 novinky ze svého portfolia. ...

To nejlepší z ...

K neustálým dotazům z čeho se učit ke zkouškám už máme ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 316
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Technický sešit určený především těm, kteří navrhují vzduchotechniku objektu. Popisuje do detailních podrobností konstrukci. Jde o typ ventilátorů, který budeme zapojovat v čističkách obilí, sušárnách, obilních silech, posklizňových linkách ...
  • Předností je nový ergonomický design, který umožňuje snadnou instalaci. Řada domovních přístrojů Mureva Styl dokazuje, že venkovní zásuvky a vypínače mohou být nejen funkční ale i atraktivní na pohled. Co zásadního tato řada přináší? Průhledný kryt ...

TECO: Foxtrot malý článek velkého orchestru


Document Actions
TECO: Foxtrot malý článek velkého orchestru
Dodat klientovi elektroinstalaci, která za něj myslí. To dnes již není problém, pouze vybrat vhodný systém. Srdce mnoha systémů k dispozici nyní i vám! Seznamte se s řídícím a regulačním systémem, který dokáže vše potřebné. Technickou podporu, kvalitu a reference má více než dostačující, pak zbývá, abyste věděli, jak toho všeho efektivně využít ...
Vilém Gracias, ze dne: 14.12.2010

 

Foxtrot je označován za "malý článek velkého orchestru". Ano, jde o řídící a regulační systém, kterým lze provádět z pohledu uživatele neuvěřitelná kouzla.

Snad každý opravdový elektrikář měl v dětství Merkur. Zapojování pro elektrikáře je alfou omegou. Není divu, že ti zdatní se s nadšením pouští do domovních automatizací. Aby také ne. Nové dovednosti a znalosti právě z této oblasti dělají takového odborníka podstatně konkurenceschopnějším.

Český trh nabízí několik systémů pro inteligentní instalace. Nenechme se mýlit, ale cena není vždy na prvním místě. Spotřebitelé se dnes začínají dívat i na rychlost dodávky, spolehlivost zařízení a v posledních letech také na případná reklamační řízení.

TECO, společnost vyrábějící Foxtrot, má bohaté zkušenosti v průmyslové automatizaci (známý Tecomat). S požadavky trhu TECO vyvinulo jednotku, která s bohatou rezervou obslouží požadované funkce "našich inteligentních instalací".

Co nalezneme v katalogu
Před sebou mám sešity A4 a A5. V A4 nalezneme základní technické seznámení, ovšem včetně podrobných obrázkových popisů navazujících prvků. V sešitě A5 s názvem Tecomat Foxtrot (CFox, RFox, Inels) objevíme detaily (základní charakteristiky, příklad zapojení, připojení, použití ...) všech součástí, ze kterých můžeme tvořit.


Základní řídící jednotka (Foxtrot) je umístěná v rozvaděči a s prvky instalace komunikuje pomocí 2 vodičové sběrnice CIB - Common Instalation Bus. Obsáhne až 9 sběrnic (CIB) s až 288 instalačními jednotkami. Vedle těchto prvků dokáže Foxtrot dalších až 64 prvků pomocí bezdrátového systému RFox.


Oblasti použití
jsou opravdu velmi široké. Můžeme začít
(pro dobrou cenu) u automatizace v domácnostech a klidně skončit u průmyslových automatizačních procesů. Namátkově například v úpravnách vody řízení automatizace čerpadel. Logika technologických linek ... Ale vrátím se raději do domácností, které nás všechny zajímají nejvíce. Pokud máte doma více technologií (solární panely na ohřev vody, zásobníky teplé vody, bojlery, kotle), pak všechny tyto systémy musí spolu dobře spolupracovat. Pokud jste chytří, uděláte to chytře a využijete Foxtrotu, který vám návdakem přidá další možnosti.

Možnosti rozšíření
Co mě dokáže zvednout ze židle je to, že mi dodavatel řekne, že jsem před třemi roky nepřesně definoval, co budu potřebovat dnes. Vzhledem k tomu, jakým tempem se technika posouvá kupředu, nelze svou potřebu s takovým nadhledem stoprocentně odhadovat. Foxtrot je modulární systém, který se "při troše" šikovnosti dá navázat v podstatě na cokoliv. Systém komunikuje přímo hlavně přes ethernet a internet (i www - má v sobě grafické WEB stránky), sms, modem, gprs, sériová rozhraní (422, 232, 485). Zná a používá komunikační protokoly (Modbus TCP, HTTP, e-mail, BACnet, CAN, Profibus DP, Modbus, EPSNET) a tak již mnohým svítá široké spektrum nasazení.

Proč Foxtrot zajímá elektrikáře?
Protože mají o další superslužbu svému klientovi navíc! Elektrikářů, kteří dodávají klasickou instalaci, je mnoho. Těch, kteří dodají domácí automatizaci, také není málo. Ovšem těch, kteří dodají celý orchestr, těch je jako šafránu. A zde vidím velikou příležitost pro mnoho OSVČ i středních firem. Není nutné být programátorem, ale vědět, co s čím funguje.

Můj závěr
TECO je taková skrytá firma. Chvíli jsem pátral a zjistil, že v oblasti automatizace je to poměrně známý hráč. Nemusím chodit daleko, Foxtrot má mnoho příznivců i mezi čtenáři tohoto portálu!

POKUD pracujete v oboru a chcete rozšířit svůj byznys nebo potřebujete více informací, máte možnost si o ně zažádat níže uvedeným formulářem!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 10)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Proč nazvat FOXTROT pozorným energetickým dispečerem? Umí totiž rozdělovat různé toky energií tak, že nepotřebuje přítomnost ani pozornost obsluhy. Jak hlídat odběry nabíjecích míst elektromobilů, energii fotovoltaické elektrárny a třeba také přepínání do ostrovního režimu? Toto téma rozebere Miroslav Minařík, Jaromír Klaban se svými hosty ...
Proč zrovna v projektech bytových domů? Co je myšleno bytovým domem? Jaké jsou potřeby obyvatel, vlastníků, nebo třeba správců? Jak takové potřeby zajišťovat a čím? Jaký je dnes standardní stav řízení podobných objektů? Co v takových případech umí vyřešit FOXTROT? Kdo navrhne vhodnou strukturu? Jak začít? Jaký je vhodný postup?
V živém rozhovoru mluvil Jaromírem Klabanem o FOXTROTu v průmyslu. FOXTROT je univerzální nástroj použitelný v soukromé i přísné průmyslové zóně. Na čem je FOXTROT postavený? Z čeho pramení jeho konstrukce? Kde FOXTROT nalezneme a také nás zajímají skutečně živé reference. Zkusíme se telefonicky spojit s provozovatelem průmyslového celku který souběžně provozuje i zábavní park. Vše je řízeno FOXTROTY ...
Na trhu existuje neuvěřitelné množství zařízení s nálepkou SMART. Zasvěcení dobře ví, že v převážné většině avízovaného zboží vůbec nic chytrého není. V tomto webcastu se zaměříme na FOXTROT. Proč jej má majitel rodinného domu chtít, pokud ví, že počítač není chytrý? Promluvíme s těmi, co k tomu mají co říct! Udělejte už stop nesmyslným klišé o inteligentních elektroinstalacích a prozkoumejte jádro zájmu systému FOXTROT ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933