Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

TECO: Centrála pro další dekádu, Foxtrot 2


Document Actions
TECO: Centrála pro další dekádu, Foxtrot 2
PLC s názvem Foxtrot má od letošního roku druhou verzi. I to, co je dlouhé roky oblíbené a funkční, potřebuje vylepšovat. V případě programovatelných automatů určitě nepůjde o líbivější design modulu. Žijeme v době neustálých technologických změn, nových technologií a řízených procesů. Nenechme se mýlit, že se změny týkají pouze průmyslových nebo administrativních celků. Náročnost projektů v bytové sféře se v některých případech začíná podobat poptávkám podnikatelů s investičním záměrem, než by šlo o vybavení domácího hnízdečka ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 18.07.2019Foxtrot 2 má své nové jádro operačního systému. Co jádro přináší se ptáme přímo Jaromíra Klabana.


Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...


Jaromír Klaban, Teco a.s.
Celé jsme to z jádra v jádru předělali, takže to je nová platforma pro nás, pro příští dekádu. Udělali jsme to tak, abychom rychle integrovali věci, které vznikají v oboru IT, protože budoucnost je pouze o propojení internetem.

Pojďme se podívat na to, co se změnilo od předchozí verze.
Luboš Urban, Teco a.s.
Pro nás zásadním rozdílem je celé jádro systému, které bylo kompletně přepracované, je teď postavené na Linuxu a na něm běží jednotlivé části systému vlastní PLC, komunikační servery pro připojení dalších aplikací a podobně.

Mluví se o zásadní změně v komunikačním rozhraní, co všechno si pod tím máme představit?
Luboš Urban, Teco a.s.
V rámci komunikačních rozhraní přibylo do systému další ethernetové rozhraní, nyní má FOXTROT 2 oddělené eternetové sítě. Další rozhraní které v předchozí verzi systému nebylo dostupné je USB rozhraní, to se teď objevilo jak v USB host, tak v USB device, tzn. může se připojit přes USB rozhraní FOXTROT k počítači a může být například takto přeprogramován, nebo se může využít USB host rozhraní pro připojení externího flashdisku, bluethooth zařízení, wifi a podobně.

Jak je to se změnou původní SD karty?
Luboš Urban, Teco a.s.
V současné době je to řešeno tak, že přímo v PLC je vestavěný 128 MB flashdisk, který může být rozšířen pomocí externí microSDHC nebo SDXC karty, která potom může navýšit kapacitu paměti, nebo souborového systému až řádově na desítky GB, 64 GB a podobně.

Co se týče SIM karty, tam přibývá slot na SIM kartu. Jaké je využití?
Luboš Urban, Teco a.s.
Ano, jsou k dispozici varianty dvojkového FOXTROTu, které mají např. vestavěný LTE modem a které umožňují přímé připojení FOXTROTu do internetu přes operátora a není nutné používat externí router, aby FOXTROT mohl v internetu komunikovat.

Nová centrála Foxtrotu přináší jednodušší propojení komunikace napříč internetem.

Katalog systému Foxtrot a příslušenství lze okamžitě prohlížet a prohledávat zde v redakční knihovně!
Co říkáte vy, na nový Foxtrot 2?


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Teco a.s .
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Co se dělo v době hygienických opatření ve vývojovém a výrobním prostředí kolínského TECO jsme věděli přesně. Pro tuto značku, stejně jako pro jiné, padla všechna plánovaná setkání na neurčito. A tak jsme spolu připravili několik vzdálených setkání. Při každém z nich se věnujeme určité oblasti využití výkonné jednotky FOXTROT ... pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci ... jaké je uplatnění FOXTROTu v průmyslu ... uplatnění FOXTROTu v projektech bytových domů ... jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou energii ... všechny díly můžete sledovat zde!
Smart rozvaděč veřejného osvětlení založený na otevřených technologiích a na systému Tecomat Foxtrot2. Promyšlená rekonstrukce veřejného osvětlení v obcích a městech nemusí začínat prostou výměnou výbojkových svítidel za LED svítidla jenom proto, že dotace jsou podmíněny především imperativem úspor. A s přívlastkem úsporný je spojena dnes LED technologie především. Čím osadit související rozvaděče, abychom dosáhli žádaných úspor? Neměli bychom zapomenout ani na důležitý moment, což je dálkový přístup k rozvaděči. Více čtěte v článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933