Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 407
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje

SYNERCOM: Sjednocením odběrných míst lze ušetřit velké peníze


Document Actions
SYNERCOM: Sjednocením odběrných míst lze ušetřit velké peníze
Na trhu se stále objevují nezčetné pokusy o technické snížení nákladů na energie. Reálných možností však zase tolik není. Na brněnském veletrhu se objevila nabídka, kterou lze náklady opravdu snížit. Není v tom žádný podvod. Jde o čistě tržní princip. Navíc mu všechny dnešní technologie velice pomáhají.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 28.08.2017
reklama


Pod značkou Synercom se skrývají úspory nákladů a protože úspory jsou všude kolem nás, zeptáme se Tomáše Doležala, jak je to pod touto značkou.

Textový přepis rozhovoru:

Tomáš Doležal
Děláme to tak, že celý dům sjednotíme do jednotných odběrných míst a nabízíme jim, že vystupují jako celek. Díky tomu se stávají pro poskytovatele služeb více zajímavými a ti díky tomu jsou ochotni nabídnout lepší ceny. Aby v dnešním světě počítačů nemusel nikdo chodit a odečítat podružné měření, tak součástí systému je dálkový odečet odběrů. Díky tomu, že API je potom připravené na jednotlivé fakturační systémy, tak jsme schopni celou správu budov dělat téměř automatizovaně bez nutnosti zásahu jednotlivých lidí.
 
Samozřejmě na snadě je standardní voda, která se dneska odečítá už na patě domu a potom se řeší podružné vodoměry. Toto řešíme i s internetem, elektřinou, plynem a umíme to řešit jak drátově, tak bezdrátově, takže nemáme problém v jakékoliv budově toto realizovat. Řešíme to tak, že dneska v nájemních domech jsou lidi samostatně připojení, tzn., 7 patrový dům, který má na každém patře 4 bytové jednotky, to je poměrně dost bytů. My je všechny sdružíme do jednoho odběrného místa, tzn., 38 bytů funguje jako jeden velký odběratel.

Služba je nejvíc určená pro společný stav vlastníků, samozřejmě i pro správcovské firmy, družstva, dá se říct i města, obce. Systém je škálovatelný, dá se řešit i na úrovni rodinných domů, kdy se dají propojit jednotlivé čtvrtě. Nevidím v tom žádný problém. Máme referenci o bytovém domě tady v Brně a dalších několik desítek řešíme po celé republice.

V dohledné době navštívíme různá města, kde to budeme prezentovat. Bohužel systém není tak, že by se dal řešit jak rohlíky, je to pokaždé jiné, tak abychom našli nějaké ideální nastavení. Musíme to dělat individuálně. Není možné to dělat pro všechny jednotně.Toto bylo jednoduché řešení, jak vystupovat vůči dodavatelům jednotně a zcela jinak než samostatný odběratel. Koho to zajímá, kontaktujte společnost Synercom a dozvíte se víc.
Co říkáte na sjednocení více odběrných míst za účelem snížení plateb?
Dejte nám svůj názor vědět v níže otevřené diskusi také vy!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 9)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
OEZ Letohrad není jen výrobce přístrojů, ale ke svým výrobkům poskytuje také služby. Tou zásadní je servis. Na podrobnosti z první ruky jsme se obrátili na vedoucího servisních služeb, Miroslava Uhra. Co nás zajímalo? Jaké přístroje lze v dnešní době servisovat? Má servis OEZ nějaké výhody, proti konkurenčním dodavatelům? Vozí s sebou technici při výjezdu i celý náhradní jistič? Jak technici můžou vědět k jakému případu jedou? Jak moc budou moderní technologie pomáhat servisu jističů do budoucna? Celou reportáž sledujte v tomto článku!
Přestože je servis OEZ prakticky nonstop službou, která reaguje na vnější podněty, existují určité pravidelné činnosti. Tým servisních mechaniků je plánovaně vytěžován tak, aby se daly zvládnou veškeré požadavky na divizi kladené. Samozřejmě servisní zásahy se plánovat nedají, ale počítat se s nimi musí. Pokud by servisní vozidlo muselo zasahovat s "majákem" v nočních hodinách, jaké jsou šance na odstranění závad? Jaké poruchy servis řeší nejčastěji? Jak vypadá typický pracovní den? K jakým přístrojům je nejvíce výjezdů? Sledujte v tomto reportážním dílu ...
Jste revizní technik a poohlížíte se po vhodném měřícím přístroji, jenž by více zefektivnil vaši práci a ušetřil cenný čas? REVEXprofi je zajímavý přístroj, který získal již několik ocenění. Je určen ke kontrolám a revizím elektrických spotřebičů a pracovních strojů dle ČSN 331610 a ČSN EN 60204-1.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933