Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB: 100 let od ...

Víte, že je to právě 100 let, co byl vynalezen první jistič? Každý ví, co ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Může cobot nějak pomoci elektrikáři v práci? Cobot, robot ... to je přece otázka automatizovaných linek v průmyslu. Jenže robot je trošku něco jiného než cobot. Než zcela odkážeme coboty do jiných prostředí, zamysleme se, zda by nemohla být taková ...

KATALOG: Síla světla 2022


Document Actions
KATALOG: Síla světla 2022
Mezitím co vedení a přístroje jsou skryty pod omítkou nebo v rozvaděčích, svítidla jsou to, co je naopak vidět. Přičemž platí, že ani svítidel nebo vypínačů by si uživatel neměl všimnout. Správný návrh by měl provádět nejlépe architekt. To je specialista na sladění prvků v interiéru. Ale běžný návrh se odehrává na podstatně nižší úrovni. V praxi můžeme být rádi, pokud to udělá projektant. Ale jak víme, projektant vypočítá příkon, svítivost ... a co ten design? Kdo vlastně ve finále navhuje design osvětlení?
Slávek Patera, ze dne: 11.01.2023
reklama


... to je asi případ od případu. Pro některé objekty stačí návrh běžného svítidla s příslušnými parametry, u rodinných domů si manželé vyšlápnou do stavebních supermarketů a u exponovaných objektů se o to postará architekt.

Přede mnou leží katalog, který pro elektrikáře určitě není. Kolegové mi prominou, ale v hlavě jim probíhají různá zapojení nebo katastrofické scénáře špatných zapojení. Tento sešit pojednává především o designových alternativách, kde se technické parametry zmiňují především pro výběr.Pro více informací kliknout!

Osobně mám rád české výrobce. Myslím tedy výrobce, nikoliv ty, kteří si nechají vyrábět v jiné zemi a zde to prezentují jako český výrobek. Samozřejmě mé vlastenectví má kvalitativní limity. Maskování špatné produkce pod značkou Made in Czech Republic je velmi špatným pokusem o marketing.

Halla je pro mne značkou, s kterou jsme neměli žádný problém. Neobjevuje se sice v našich zakázkách často, jak bych si třeba představoval, ovšem to není předmětem sdělení. Ostatně český minitrh není pro značku jediným trhem na světě.


Co nalezneme na cca 190. stranách katalogu?
Nalezneme dvě zásadní skupiny. Samostatná svítidla a Osvětlovací systémy. VizJaké detaily produktů můžeme očekávat?
Konkrétní svítidlo má dost prostoru na podrobnosti. Zkraje nalezne praktickou zkratku url adresy pro rychlé vyhledání na internetu ve formě adresy www.halla.cz/název svítidla ... pak následuje popis svítidla s fotografiemi. Následují informace o montáži, vyzařování, barev, či rozměrech. A protože jde o katalog spíše pro investora, je v něm více obráků než technických podrobností.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Podívejme se krátce na katalog svítidel, vyrobený směrem ke koncovým spotřebitelům, architektům. Pohledem technika jde pouze o prodej designu. Z technického hlediska jde stále o stejný základ, tělo, stínítko a závěs ... určitě však tomu neodpovídá cena za jednotlivé typy. Ale to je starostí investora, nikoliv projektanta, realizátora instalace a revizního technika už vůbec ne. Přesto se nás elektrotechniků svítidla týkají přestože je připojujeme na dva, tři vodiče ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933