Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

SIDAT váš výrobní proces naskenuje a vymodeluje k dalšímu vylepšení


Document Actions
SIDAT váš výrobní proces naskenuje a vymodeluje k dalšímu vylepšení
Digitální simulace se s rozvojem výkonnosti elektroniky přibližuje stále více. To, co jsme kdysi viděli ve vědeckofantastických příbězích, můžeme dnes využít sami. Jen znát možnosti, z kterých lze vybírat. Jakým způsobem můžeme přenést náš byznys do virtuálního modelu, hrát si s ním, vymyslet nové rozšíření, otestovat jej a až pak investovat do fyzických strojů a zařízení? Jistě o takové možnosti víme z médií, ale SIDAT tuto službu již běžně nabízí ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 22.01.2020
reklama


Z rozhovoru jsme zaznamenali ...
Značka SIDAT (Digital) je svými odborníky kompilátem znalostí digitalizace a automatizace. Propojuje fyzický svět s digitálními technologiemi. Dokáží nasnímat skutečné hodnoty fyzických zařízení a následně vymodelovat virtuální dvojče. Taková snaha pak predikuje následné stavy a také detekuje úzká místa výrobních procesů.
Výsledkem je nejen vyšší jistota plánování, ale i zpřesnění a následné zvyšování finální efektivity.

SIDAT se nezaměřuje striktně na strojírenství. Poskytovaná technologie není omezená konkrétním typem výroby. Robin Mitana popisuje konkrétní případ, kdy byl vymodelovaný proces do digitální podoby. Digitální kopii naučí požadované procesy. Simulací různých problémů se získají různé nečekané stavy systémů, virtuální projekt přenastavit a spustit jej s novými parametry znovu.

Na takové digitální dvojče se dá pohlédnout z více úhlů využití. Buď data snímáte v reálném čase a odhad následných procesních stavů je přesnější, nebo lze z historických dat zpětně rekonstruovat stavy, při kterých došlo například k nežádoucím stavům. To, co je velkým přínosem pro vývoj snad každé novinky je možnost simulačního rozhraní. To využijete při návrzích nových výrobních zařízení. Aplikované virtuální experimenty prozradí potřebu lidských zdrojů, technického zabezpečení a třeba také množství spotřebovávaných energií. 


SIDAT má k výrazu Průmysl 4.0 velice blízko. Robin Mitana v závěru zdůrazňuje, že i přestože se nám může popisovaná činnost zdát jako sci-fi, je nasazení mnohých zmiňovaných procesů snazší než bychom čekali.

Více videovstupů z Digitální továrny 2.0 brněnského MSV 2019 naleznete zde!
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Zkušený technik dnes ví, že datová sběrnice není pouze doménou systémových elektroinstalací nebo řízení osvětlení. Po sběrnici posíláme také hlas a obraz. Na dobu koaxiálních rozvodů v domovním komunikování lze pomalu zapomenout. Domovní telefony ABB-Welcome Midi nabízejí řešení především pro rodinné domy i rozsáhlejší instalace, například v bytových domech nebo rekonstrukce v panelové výstavbě. O dostupných designech, technických možnostech vypovídají veletrhy, výstavy, prezentace a bezpočet publikovaných článků. O praktické stránce věci se člověk dozví po zvýšeném úsilí. Nahlédněme krátce do technického manuálu, který pomáhá při pochopení a návrhu tohoto systému ...
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933