Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Přípojnicové ...

Pokud instalované spotřebiče v budově přesahují běžné odběry, které lze ...

To nejlepší z ...

K neustálým dotazům z čeho se učit ke zkouškám už máme ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 312
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nad prvním dílem učebnice olomouckého SOLID Team s Petrem Létalem. Tato část textů je označována za univerzální, základní informace pro všechny, kteří se připravují na přezkoušení podle vyhlášky 50/78Sb. Co v tomto sešitě nalezneme? Právní ...
  • Těžko bychom našli větší technologický symbol současné doby, než chytrý mobilní telefon. Chceme se z něj dozvídat vše, chceme pomocí něj vše ovládat. Tak proč ne naši technologii? Jakoukoliv technologii. Právě nová řada programovatelných relé easyE4 ...

SIDAT váš výrobní proces naskenuje a vymodeluje k dalšímu vylepšení


Document Actions
SIDAT váš výrobní proces naskenuje a vymodeluje k dalšímu vylepšení
Digitální simulace se s rozvojem výkonnosti elektroniky přibližuje stále více. To, co jsme kdysi viděli ve vědeckofantastických příbězích, můžeme dnes využít sami. Jen znát možnosti, z kterých lze vybírat. Jakým způsobem můžeme přenést náš byznys do virtuálního modelu, hrát si s ním, vymyslet nové rozšíření, otestovat jej a až pak investovat do fyzických strojů a zařízení? Jistě o takové možnosti víme z médií, ale SIDAT tuto službu již běžně nabízí ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 22.01.2020
reklama


Z rozhovoru jsme zaznamenali ...
Značka SIDAT (Digital) je svými odborníky kompilátem znalostí digitalizace a automatizace. Propojuje fyzický svět s digitálními technologiemi. Dokáží nasnímat skutečné hodnoty fyzických zařízení a následně vymodelovat virtuální dvojče. Taková snaha pak predikuje následné stavy a také detekuje úzká místa výrobních procesů.
Výsledkem je nejen vyšší jistota plánování, ale i zpřesnění a následné zvyšování finální efektivity.

SIDAT se nezaměřuje striktně na strojírenství. Poskytovaná technologie není omezená konkrétním typem výroby. Robin Mitana popisuje konkrétní případ, kdy byl vymodelovaný proces do digitální podoby. Digitální kopii naučí požadované procesy. Simulací různých problémů se získají různé nečekané stavy systémů, virtuální projekt přenastavit a spustit jej s novými parametry znovu.

Na takové digitální dvojče se dá pohlédnout z více úhlů využití. Buď data snímáte v reálném čase a odhad následných procesních stavů je přesnější, nebo lze z historických dat zpětně rekonstruovat stavy, při kterých došlo například k nežádoucím stavům. To, co je velkým přínosem pro vývoj snad každé novinky je možnost simulačního rozhraní. To využijete při návrzích nových výrobních zařízení. Aplikované virtuální experimenty prozradí potřebu lidských zdrojů, technického zabezpečení a třeba také množství spotřebovávaných energií. 


SIDAT má k výrazu Průmysl 4.0 velice blízko. Robin Mitana v závěru zdůrazňuje, že i přestože se nám může popisovaná činnost zdát jako sci-fi, je nasazení mnohých zmiňovaných procesů snazší než bychom čekali.

Více videovstupů z Digitální továrny 2.0 brněnského MSV 2019 naleznete zde!
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Podívejte se na první webcast DT#, který se zaměřil na představení konceptu Digitální továrny 2.0. O tom, co se již několik měsíců připravuje diskutovali Zdeněk Havelka, jednatel společnosti 33A+ a vizionář v oblasti digitalizace, Michalis Busios, ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu a Lukáš Kousal ze společnosti Škoda Auto. Představují nové procesy ve firmách opravdu digitalizaci, která přináší ekonomicky přidanou hodnotu? V mnohých případech se digitalizuje, ovšem ...
Mezitím, co vláda rozdává plošně koronavirovou podporu, existují subjekty, které na pomoc z našich daní nedosáhnou. Takovým typickým subjektem jsou výstaviště. Ta na sebe vážou další dodavatele, kteří jsou na pořádaných událostech závislí. Samozřejmě jsou to i elektrikáři, ale s nimi mnoho dalších profesí. O ubytovacích, pohostinských nebo dopravních službách ani nemluvě. Dá se s tím něco dělat? Nebo jednoduše navýšíme státní dluhy a časem se to spraví?
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933