Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

DT#1 O Digitální ...

Podívejte se na první webcast DT#, který se zaměřil na představení konceptu ...

eDEHN#11: Zrušení ...

Na Slovensku byla kdysi vytvořena technická norma pro instalaci ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
3.06.2020 Olomouc patří mezi pět nejvyužívanějších dobíjecích stanic ČEZ. Rychlodobíjecí stanice elektromobilů na ulici Dolní Novosadská u dálnice D35 v Olomouci patří mezi pět nejvyužívanějších dobíjecích stanic provozovaných Skupinou ČEZ. Její obliba rostla také v prvním čtvrtletí letošního i přes korovinarovou pandemii. Množství elektřiny, které z ní řidiči "natankovali" do baterií svých ...
2.06.2020 TIP na podrobný katalog ELEKTRO Bečov 2020. Český výrobce elektroinstalačního materiálu v Bečově nad Teplou vydává katalog obsahující řadové, patrové, pojistkové, varistorové svorky, rozpojovací svorky, nulové svorky, koncové svěrky, ekvipotenciální svorkovnice, zemnící svorky, stoupačkové svorkovnice, ale také ...
1.06.2020 UPS Eaton 3S pro elektroniku doma i v zaměstnání. Model Eaton 3S zajišťuje záložní napájení z baterie během výpadku napájení a pokročilou ochranu proti přepětí pro prevenci poškození při úderech blesku nebo při náhodném přepětí v síti. Pokud výpadek napájení trvá déle něž se očekávalo, software Eaton elegantně vypne počítač, aniž by došlo ke ztrátě dat (pro modely 550VA, 700va a 850VA). Eaton 3S disponuje ...
31.05.2020 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR. Kontroly zaměřené na odhalování nelegální práce patří dlouhodobě mezi hlavní kontrolní úkoly orgánů inspekce práce. I v roce 2019 byl výrazný převis poptávky po pracovní síle nad její nabídkou. Nedostatek pracovních sil se odrazil i ve velké poptávce po pracovní síle ze ...
27.05.2020 Tesla obnovila výrobu i přes zákaz. Elon Musk uvedl, že znovu rozjíždí výrobu ve své továrně ve Fremontu i přes zákazy vydané okrskem Alameda. Tento krok následuje po jeho prohlášení na sociální síti, kde okrsku Alameda hrozí soudní žalobou. Úředníci proto záhájili s automobilkou Tesla jednání. Ovšem Musk v tom není sám. Mimo jiné dostal i podporu guvernéra, který doufá, že problém mezi ...
26.05.2020 TIP na instalační kabel pro sdělovací zařízení SYKFY. I když pojem sdělovací technika pojí stále více s UTP kabely, přes to k propojování některých technologických prvků stále používáme SYKFY. Slouží k pevnému uložení ve vnitřních prostorách jako instalační kabel pro účely přenosu informačních stavů. Stínění kabelu zaručuje ...
25.05.2020 Z kvalitních pracovních rukavic na K&V ELEKTRO si vybere každý. Myslete na bezpečnost práce a vyberte si typ, materiál a velikost, které jsou pro vaší činnost nejvhodnější. V našem sortimentu najdete například protipořezové, celokožené či dielektrické rukavice, ale i kvalitní kombinované rukavice pro jemnější práci. Ochranné rukavice jsou v ...
Vybrané funkce zdarma
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1036
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

SI#15 Jaká je pravděpodobnost poruch proti konvenční instalaci?


Document Actions
SI#15 Jaká je pravděpodobnost poruch proti konvenční instalaci?
Je systémová instalace proti klasické, konvenční instalaci více poruchová? V systémové instalaci je více elektroniky, bude s ní i více problémů s poruchami? Nebo naopak tento druh instalace nás ochrání před možnými většími ztrátami? Jaké jsou zkušenosti zástupců různých výrobců? Jejich názory je dost liší. Poslechněte si jejich názory.
Redakce portálu Elektrika.cz, ze dne: 30.08.2016

Rychlý sestřih odpovědí všech odborníků můžete zhlédnout v tomto videoklipu. 
Kompletní výpovědi sledujte zde:


Petr Vetešník
Podle mých zkušeností, pokud je dodržen postup výrobce, je pravděpodobnost poruchy stejná, možná lepší než u klasické instalace.
Zdeněk Rajmont, Rajmont
Povelování jde složitější cestou, je tam možný zdroj poruch a také určitě bude. Takže chci-li inteligentní instalaci, musím počítat s možnou poruchou.

Jaromír Pávek, Eaton
Závisí to samozřejmě od toho, co připojíme na klasický vypínač, pokud to budou zářivky, indukční transformátory, očekávejme slepení. Pokud používáme systémovou instalaci, spínací nebo stmívací aktory nové technologie, které jsou vybaveny hybridním spínáním nebo-li spínáním zátěže v nule, tak neočekávejme nějakou přílišnou poruchovost.

Jiří Olejníček, BOSSYS
Je tam elektronika, je to možné, je to otázka atmosférických vlivů, přepětí, a tak dál.. Takže máme domy, které fungují 15 let a nevím o nic, pouze se instalace rozšiřovala nebo upravovala, ale nestalo se tam, že by došlo k nějaké závadě.

Martin Lahoda, Phoenix Contact
Před 15ti lety nebyla v automobilech skoro žádná elektronika a tím pádem se dá říct, že vozidla by měla být spolehlivější z hlediska elektroniky, nicméně tam bylo tolik mechanických problémů, že obecně se domnívám, že vozy byly méně spolehlivé než současné, které jsou nabity elektronikou.
Josef Kunc, KNX národní skupina ČR
V odborně zhotovené KNX systémové instalaci je zcela nepatrná poruchovost a lze ji přibližně srovnávat s poruchovostí v klasických instalacích.
Radim Křůpala, IQ Budovy
Máme spoustu domků, o kterých osm let nevíme a fungují, zákazníci jsou spokojeni, takže nemyslím, že by to muselo být poruchovější, pokud se instalace udělá pořádně.
Jaromír Klaban, Teco
My do instalací jdeme s technikou, která se nasazuje do průmyslu, na dráhách a mnoha dalších místech s tím, že je to 24 hodinový provoz bez přerušení. Dráhy jezdí a je to tam od roku 1994, takže pravděpodobnost poruchy v systémové instalaci v našem provedení je velmi malá.  
Boris Kamenický, ELKO EP
Z úhlu pohledu člověka, že pokud je tam víc elektroniky, tak tam samozřejmě musí být i větší poruchovost. Ale já bych to takhle nebral, naopak častokrát elektronika, třeba když máme přepěťové nebo podpěťové relé, zachraňuje klasickou instalaci. 
Jakub Horna, Siemens
Pravděpodobnost poruchy je větší, ale tím, že systémová instalace sdílí informace o celé budově, může naopak zabránit větším škodám.
Martin Formánek, ENIKA CZ
Pokud je systémová instalace udělaná kvalitně, člověkem, který tomu rozumí a je udělaná správně, tak by investor neměl řešit žádný problém, krom problému, že potřebuje posunout vypínač o dva metry nebo přeprogramovat tlačítka, který ten systém umožňuje si s tím v podstatě hrát.
Radek Červený, ELEKTRIKABRNO
Já jsem ve své praxi mnohem častěji viděl upálenou PENku, než aby lehla centrála. Já jsem ještě lehlou centrálu asi ještě nezažil. Nikdy jsem to neřešil..
Pavel Barvíř, SCHRACK Technik
Klasická instalace je prakticky bezporuchová. Jediné co tam odchází, jsou koncová zařízení.

Jaké jsou vaše názory a zkušenosti s poruchovostí systémové instalace?
Dejte nám vědět svůj názor v níže uvedené diskusi!


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 11)


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933