Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 407
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje

Rychlonabíjecí stanice Terra HP ABB byla v Brně oceněna


Document Actions
Rychlonabíjecí stanice Terra HP ABB byla v Brně oceněna
Situace v oblasti elektromobility stále roste. Nejen, že přibývá mnoho typů elektromobilů, ale současně jsou vyvíjeny i různé nabíjecí systémy. Rychlonabíjecí stanice Terra HP ABB, dokáže nabít elektromobil na dojezdovou vzdálenost 200km za zhruba 8 minut! Pokud připustíme, že máme na důležitých místech pro výkonné nabíjecí stanice potřebný příkon, jsme o krůček dál k tichým jízdám elektromobilů. A oč tedy jde? Nabíjecí stanice je modulární vysokovýkonný nabíjecí systém, který je při plném výkonu schopný nabíjet ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 28.03.2019


Technologie ABB pro dynamické sdílené nabíjení stejnosměrným napětím umožňuje této stanici nabíjet dva elektromobily současně zmíněným výkonem až 350 kW, přičemž je dynamicky optimalizován odběr z veřejné distribuční sítě, k níž je nabíjecí stanice připojena. Tato nabíjecí stanice je primárně určená pro rychlé dobíjení na dálnicích, ale nejen tam. Dodat energii pro jízdu na vzdálenost 200 km zde při využití maximálního výkonu potrvá kolem 8 minut, což je doba již řádově srovnatelná s dobou plnění nádrže spalovacího motoru.Terra HP je zajímavá kromě jiných parametrů také skutečností, že na rozdíl od jiných stanic se dá rozšířit o další napájecí skříně a nabíjecí stojany, což představuje nákladově zajímavé řešení. Tak lze v budoucnu operativně zvýšit kapacitu nabíjecích míst. Za povšimnutí také stojí redundantní napájení a chlazení napájecích kabelů.


 
 
Ten, kdo provozuje nabíjecí park nabízí Terra HP další výhodu v podobě ABB Ability Connected Services – souboru služeb zajišťujících rozšiřování funkčních možností včetně možnosti snadného napojení nabíjecích stanic na obslužné oddělení, platební platformy nebo systémy inteligentních sítí (smart grids). Především pak mezi tyto služby patří vzdálená diagnostika, opravy a aktualizace softwaru prováděné bezdrátově, jenž minimalizují prostoje a udržují nízké provozní náklady.

 

Terra HP nabízí spotřebilům i řadu dalších výhod včetně intuitivního, snadno použitelného dotykového displeje a několika způsobů platby. To ocení každý, kdo se ocitnul s vybitou baterií u nabíjecí stanice a nemohl zaplatit.

Více technických podrobností v oficiálním datasheetu zde!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 55)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ABB s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
ABB připravila nabídku podzimních tematických webinářů, kde produktoví specialisté představí portfolio přístrojů. Zjistíte, kde všude lze různá zařízení použít i jaké jsou jejich výhody. Budou představeny programy, konfigurátory i knihovny, které práci usnadní a zrychlí. Firemní webináře budou probíhat každý čtvrtek v 10 hodin dopoledne na platformě Microsoft Teams. Nemusíte se nikde registrovat, stačí jen kliknout na odkaz.
Ve čtvrtém, závěrečném, dílu seriálu vyzdvihneme skutečnost, že klíčové vlastnosti, kterým jsme se v dosavadních třech dílech věnovali, platí pro ucelenou řadu stykačů AF. Představíme Vám také prozatím poslední významnou inovaci z roku 2018 v rámci rodiny stykačů AF, kterou jsou stykače s Push-in pružinovými svorkami. Jedna řada pro všechny velikosti motorů. Vlastnosti jsou shodné pro celou řadu stykačů pro motory do 1 060A, resp. pro odporovou zátěž do 2 850A ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933