Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Úvaha: Zásuvky ...

Elektrická zásuvka může vypadat jednoduše, ale skrývá v sobě mnoho ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Malé, krátké ohlednutí za tím, jak jsme nedávno uvažovali jištění. Jaký byl hlavní účel jistících přístrojů ve vztahu k elektrickým zařízením? Jaký princip byl užíván v tavných pojistkách pro přerušení proudového okruhu? Jaké byly hlavní výhody a ...

Rozvodnicové a rozvaděčové skříně Distri


Document Actions
Rozvodnicové a rozvaděčové skříně Distri
Ti, kdo vyrábí rozvodnice a rozvaděče, zaostří na aktuální technický sešit Distri! Tato produktová skupina se dělí na 3 hlavní skupiny. Nejmenší a běžně dostupné ve velkoobchodech jsou rozvodnicové skříně DistriTon, zejména pro výrobu elektroměrových rozváděčů se používají stavebnicové skříně DistriSet a pro průmyslové aplikace slouží nástěnné skříně NP (IP66) a samostatně stojící skříně DistriBox (do 5000 A). Katalog také obsahuje systémy přípojnic s ...
Filip Horáček, Komerční sdělení, ze dne: 28.11.2022


... roztečemi 60mm, 185mm a odzkoušené držáky pro hlavní a PEN/PE přípojnice velkých rozvaděčů.

DistriTon

Rozvodnice DistriTon se používají především v domovních a bytových instalacích, s vyšším krytím IP65 i v průmyslových rozvodech. Jsou vyráběné v provedení pod omítku, do dutých stěn a na stěnu. Jsou nabízeny od 4 modulů až do 198 modulů, s plechovými i s plastovými dveřmi, zapuštěné i nástěnné, pokrývají potřeby domovních instalací.

Všechny typy charakterizuje nadstandardní prostor, tzn. dostatek místa u hlavních svorkovnic, mezi řadami nebo pod lištami. Lze je proto až na výjimečné konfigurace přístrojů osadit na plný počet modulů, což si může kdokoliv zdarma ověřit pomocí excelovského DBO konfigurátoru, který je výstupem komplexní podpory Rozvodnic DBO podle ČSN EN 61439-3.

Druhým charakteristickým prvkem všech rozvodnic DistriTon je mimořádně velký počet svorek. Obsahují jak velký počet PEN / PE svorek a velký počet N svorek, tak navíc N můstky „pro chrániče“. Vlajkovou lodí jsou oceloplastové skříně RZA osaditelné až na plných 56 modulů. Pro rodinné domy se dnes velmi často používají oceloplechové skříně RZB do 198 modulů, pro nástěnné aplikace a levnější zapuštěná řešení plastové skříně RZG a pro náročnější aplikace skříně RZI s krytím IP65. Základní parametry skříní vč. výhod naleznete také v Minikatalogu 2022.Pro větší náhled kliknout!


DistriSet

Zejména pro výrobu elektroměrových rozváděčů slouží stavebnicové skříně DistriSet. Všechna 3 provedení - zapuštěná skříň, nástěnná skříň, zapuštěná skříň s požární odolností a kouřotěsností EI30S do únikových cest - obsahují od 2 do 15 elektroměrů. Ke zjednodušení práce jsou nyní vytvořeny sestavy položek pro elektroměrové rozváděče. Příklad sestavy skříně pro 6 elektroměrů ve 2 řadách z katalogu, strana C20, včetně vnějších rozměrů je uveden níže:Sestavy pro elektroměrové rozvaděče jsou také nově obsaženy v softwaru Konfigurátor OEZ, kde je navíc možné tyto sestavy jednoduše upravovat, např. vyměnit kryty, odebrat/přidat komponenty. Výstupem konfigurátoru je soupiska všech položek k sestavení skříně včetně základních cen. Obojí je znázorněno níže.Novým prvkem v Konfigurátoru OEZ je tlačítko web. Proklikem se okamžitě dostanete na webovou stránku konkrétní položky, a tak velmi rychle z webové stránky stáhnete pro vybranou skříň třeba návod k použití.
Skříně DistriSet se využívají pro mnoho dalších aplikací až do 400A, tzn. mohou obsahovat až do tohoto jmenovitého proudu kompaktní jističe 3VA, pojistkové odpínače Varius apod.DistriBox

Pro průmyslové aplikace slouží nástěnné skříně NP s krytím IP66 a samostatně stojící skříně QA do 5000A. Nástěnné skříně NP jsou díky své vysoké tuhosti a krytí IP66 užívané pro široký sortiment aplikací v technologických provozech s náročnými požadavky odolnosti vůči prachu a vodě.
Samostatně stojící řadové skříně QA lze použít i v těch nejnáročnějších podmínkách, kde je vyžadována velmi vysoká tuhost skříní, vysoký jmenovitý proud rozvaděče nebo jeho vysoká zkratová odolnost. Proto bývají často používány v hlavních rozvodnách. Vnitřní příslušenství umožňuje upevnění a připojení od nejmenších malých jističů, stykačů apod. přes pojistkové odpínače Varius, kompaktní jističe 3VA až po vzduchové jističe Arion.Systémy přípojnic
V poslední kapitole katalogu je nabídka systémů přípojnic s roztečemi 60mm, 185mm, odzkoušené držáky pro hlavní a PEN/PE přípojnice rozvaděčů větších výkonů a další komponenty pro rozvaděče. Novinkou jsou lišty pro uchycení držáků přípojnic v přechodových polích skříní.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OEZ s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Krátký pohled na detaily, které mohou ovlivnit provoz technologických zařízení v každé domácnosti. Jak může stejnosměrný proud ovlivnit chránič typu AC? Jakou roli hrají vizuální indikátory na jističích při rozlišování jejich kapacity? A proč je pro tepelná čerpadla klíčový chránič typu F? Odpovědi a vhledy, které pomohou lépe porozumět a navigovat ve světě dnešní elektroniky letos přinesly Odborné semináře OEZ. Stačilo pouze dobře poslouchat nebo se o přestávce zeptat :-)
Které chrániče se nesmějí používat v ČR a proč? Správná volba chrániče - bezpečné vypnutí vs. nežádoucí vypínání. Souhrn nových požadavků na DC rozvaděče fotovoltaických elektráren. Poslechněte si přednášku pojednávající o koordinaci a výběrem přístrojů pro ochranu elektroinstalací nn v souladu s českými normami ČSN 33 2000. Popisuje specifikační požadavky, bezpečnostní opatření a postupy revize pro přístroje jako jističe, chrániče a obloukové ochrany do napětí AC 1000V/ DC1500V. Důraz je kladen na ochranu osob, zvířat a majetku, a dodržování norem a prohlášení o shodě v EU. Také obsahuje specifická doporučení, jako použití chráničů typu A a nezávislost na síťovém napětí. Sledujte zde!
Další část z letošních Odborných seminářů OEZ podrobně rozebírá nastavování nadproudových spouští jističů 3VA. Obsahuje přehled novinek pro práci s kompaktními jističi a základní pravidla pro nastavení různých parametrů jejich nadproudových spouští. Detailně jsou probrány čtyři typy spouští: tepelná, selektivní, zkratová a zemní ochrana. Každá z nich má specifické vlastnosti a úkoly. Produktoví specialisté vysvětlují obecná pravidla pro správné nastavování těchto spouští a příklady, co se může stát, pokud jsou nastaveny nesprávně. V závěru jsou i informace o nové struktuře katalogové dokumentace a softwarové podpoře pro jističe 3VA.
Přednáška o produktech měření a komunikace na Odborných seminářích OEZ 2023 byla rozdělena na tři části. Úvodem bylo krátké opakování toho, co zaznělo v předešlém období, následovalo téma o energetickém managementu a aktuální související přístroje OEZ. Konkrétně jističe Arion, kompaktní jističe 3VA a analyzátory sítí PAQ. V druhé části byly představeny nové přístroje pro měření a komunikaci, modulární přístroje, pojistky, sběr a vizualizace dat. Tuto část zpracoval Patrik Fišer, produktový specialista a můžete si ji znovu poslechnout zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933