Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Výraz nulování se u mladých už nechytil a my starší, možná někteří z nás, to chápou spíše jako zločin proti lidskosti, než ochranu před nebezpečným dotykem. Ano, v určité době šlo o jediný způsob jak vytvořit alespoň nějaké bezpečí. Ale dnes? V době ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...

ROZUZLENÍ: O kom byla řeč (2013)


Document Actions
ROZUZLENÍ: O kom byla řeč (2013)
Známe se z diskusního fóra. Opravdu se známe? Spíš si myslíme, že se známe. Co vše je nutné vědět, abychom si udělali obrázek o ostatních diskutujících? Samozřejmě je setkání lepší než z doslechu, ovšem potkat se s elektrotechniky z různých koutů republiky. Třeba na Elektrické spojce ... Zde naleznete pořízené a povedené záznamy výpovědí o clusterácích natočené v roce 2013. Tehdejší záměr se podařil pouze z části a také bylo osazenstvo v jiném složení než dnes, ale i tak to stojí za to slyšet!
Tým portálu Elektrika, ze dne: 1.01.2023
reklama


Cluster vznikl v roce 2006 v Brně. (Viz tento článek) Tedy vlastně pokud byla snaha něco zakládat. Tehdy se sešli známí/neznámí kamarádi z diskusí. Název "Cluster" navrhl Jan Hájek, protože původní "klub" příliš zaváněl foglarovkami. Žádné oficiální sdružení, žádné členství, poplatky, předseda atd. Podmínkou byla diskusní pravidla a verifikace účtu. Co jsme zjistili po mnoha letech? Třeba to, že jsme každý jiný, posloucháme jinou muziku, volíme jiné strany, máme jiné úrovně vzdělání, jiná elektrotechnická zaměření, jsme z různých míst Česka a Slovenska. A to hlavní co nás spojuje je elektrika.
Kdysi jsme začali natáčet názory ostatních na ostatní abychom zjistili, jak zajímavé členy ta virtuální sešlost má. 


Cluster se nedá řídit. Nezastává žádnou předem danou doktrínu. Nedá se uplatit a ovlivnit laciným komerčním sdělením. Kdo se chce účastnit, musí se začlenit mezi diskutující přínosnými příspěvky. Tapetářům, provokatérům, křovákům, nebo obchodním propagátorům moc "pšenka" nekvete.

Jak to, že žije?
Možná proto, že nemusí. Nikdo nikoho nenutí. Prostě je. Na začátku byla ochota někomu poradit.

Apropo Johann Wolfgang Goethe ...

„Jestliže se chováme k lidem podle toho, kdo jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho, jací by mohli být, pomáháme jim dosáhnout na jejich limity.“Lidé přichází, lidé odchází. (Viz osazenstvo v tomto článku ...) Nic netrvá věčně. I přesto, že Cluster funguje v různých podobách, ani ten není věčný. A dokonce i sám portál Elektrika.cz letos dosáhne důchodového věku 25 let. Carpe diem kamarádi ...
Vše krásné v novém roce!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Jak má vypadat správně provedený skrytý svod podle ČSN 34 1390- Předpisy pro ochranu před bleskem? Mohlo by se zdát, že správné provedení jímací soustavy a svodů podle dnes již neplatné normy je mrtvé téma, ale hromosvody provedené podle této normy z roku 1969 nás ještě mnoho let budou doprovázet a bude docházet k jejich opravám a opakovaným revizím podle ČSN 33 1500.
Pojďme se krátce podívat tam, kde se dnes vychovávají budoucí elektrotechnici. Jaké mají dispozice k úspěšnému studiu elektrotechnického oboru? V jakém prostředí se pohybuje dnešní elektrikářský žák, učeň a student?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933