Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Populární 60. ...

Oblíbená konference elektrotechniků, která se v posledních letech konala v ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 981
Bazar
Osobní nástroje

Řídící systém Poseidon ENIKA ...


Document Actions
Řídící systém Poseidon ENIKA ...
... je bezdrátový systém pro ovládání automatizaci a zařízení budov. Dozvíme se, že je jednoduše rozšiřitelný, lze jej použít pro řízení osvětlení např. jedné kanceláře, konkrétního patra nebo i celé budovy. Přináší úspory nákladů na energie, které mohou v určitých případech přesáhnout i 70%. Je také šetrný k životnímu prostředí a nabízí investorům nákladově zajímavé řešení pro certifikaci šetrných budov. Související software umožňuje pohodlnou konfiguraci, dálkovou správu a provedení změn ovládání osvětlení v závislosti na požadavcích uživatelů ...
Filip Horáček, ze dne: 4.12.2020
reklama


Řídící systém Poseidon patří mezi trendy dnešní doby. Digitalizace, automatizace, řízení, vyhodnocování. To jsou slova, která se zákonitě musí v systémech tohoto zaměření objevovat. ENIKA jako výrobce je na našem trhu dobře známá příbuznými produkty a její nové sídlo bylo ve znamení vlastní vývojové a distribuční cesty. Za vlajkovou loď (alespoň u nás) označujeme u Eniky bezdrátový Poseidon na frekvenci 868MHz, jehož katalog leží přede mnou ... 


Pro více informací kliknout!


Úvahy nad rozhodnutím, zda se věnovat spíše řízení po metalickém vedení nebo využít bezdrátových technologií nechávám na jiné, kteří se rozhodují co zvolit pro danou situaci, okolnosti a vlivy. Nyní se fokusuji na systém závislý na frekvenčním pásmu 868MHZ.

Co v tomto katalogu objevíme?
  • Systém řízení osvětlení a stínění
    vysílače, přijímače, regulátory, senzory, BSM rozhraní, přístupové systémy
  • Měření spotřeby energie
    integrovaný modulární systém, jednofázový a třífázový elektroměr
  • SMART svítidla
  • Areálová a venkovní osvětlení


Pro více informací kliknout!


Přečtěme si jak systém funguje ...

Případová studie Poseidon Office. Kancelář je vybavena regulátorem osvětlení s detektorem přítomnosti, nástěnným vysílačem a přijímači s výstupem DALI. Každé svítidlo je ovládané samostatně z důvodu požadavku na jednoduché následné dispoziční změny interiéru.
Osoba přicházející do místnosti rozsvítí pomocí nástěnného nebo mobilního vysílače. Regulátor osvětlení s detektorem přítomnosti bude udržovat hladinu umělého osvětlení na nastavené úrovni, v závislosti na intenzitě denního světla. V případě, že ve sledovaném prostoru nikdo nebude, zařízení automaticky vypne osvětlení. Tím je zajištěno, že se nikde nesvítí zbytečně. Vysílače teploty poskytují prostřednictvím ethernetového rozhraní informace o aktuální teplotě v kanceláři pro systém MaR.
Žaluziový přijímač může být ovládán pomocí nástěnného vysílače (lokálně nebo centrálně), případně pomocí ethernetového rozhraní na základě požadavků ze systémů MaR.
Regulace vnitřního osvětlení v závislosti na venkovním osvětlení je nejmodernějším způsobem ovládání svítidel. Takto lze docílit až 70% úspory energie potřebné pro provoz svítidel.

Tolik ukázka popisu výrobce. Více naleznete zdePro více informací kliknout!


Popis detailů
Katalog má téměř devadesát stránek a v rámci tohoto rozsahu umožňuje poskytovat ke každému přístroji podrobný popis, z kterého pochopíme uplatnění v systému, perokresby křivek, rozměrů a tabulku s nezbytnými parametry.

Za mne ...
Zajímavá je (alespoň pro mne) pasáž uvádějící životnost baterií vysílačů v délce deseti roků. Všimněte si, že nabízený design je vázaný na vypínače ABB. Ovladače v provedení klíčenek (přívěšků). O Poseidonu už vím řadu let, ale nikdy jsem se s ním prakticky nesetkal. Podle popisu jde o zajímavý systém nasaditelný ve všech možných průmyslových systémech, použitelnost v rodinných domech je tak nějak asi již samozřejmé.

Celý tento katalog lze prohledávat, prohlížet i objednat zde!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ENIKA spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Čím po TCP/IP spínat obvod nízkého napětí? Nejlépe kliknutím myší. Existují mnohé potřeby a situace. Některá zařízení je vhodné spínat ručně, jiná bez ohledu na důvod spínáme vzdáleně. V případě ovládání spotřebičů budovy máme dostatečnou nabídku systémových instalací (KNX, Foxtrot, xComfort ...), ale pokud nechceme ovládané zařízení začlenit mezi světelné scény, bojler nebo žaluzie? NETIO PowerBOX 3PE lze konfigurovat pomocí webového prohlížeče (ovládání výstupů, nastavení Open API komunikace,...). PowerBOX 3PE je IoT zásuvka v provedení elektrického prodlužovacího kabelu ovládaného po LAN. Do LAN sítě se připojuje pomocí RJ45 Ethernet kabelu. A co dál?
Pouze vyrábět produkty nestačí. Pokud vybíráme zboží, které se skládá z více prvků a záleží na nás které zvolíme, pak jsou určité znalosti a dovednosti nezbytné k dokončení požadované sestavy. V takových případech přichází vhod softwarový pomocník, kterého připravil HAGER každému, kdo si chce výběr zjednodušit a zpřesnit. V tomto popisu se dozvíte, jak se s aplikací pracuje, jaké jsou na počátku potřebné vstupy a co vše na konci za správná označení za odměnu získáme.
Jak má vypadat neizolovaný hromosvod a proč? Principem ochrany za pomoci Faradayovy klece je rozdělit bleskový proud tak, aby tekl celým skeletem objektu rozdělen stejnoměrně a díky vzájemnému propojení všech vodivých částí docílit nízké impedance skrz objekt. Jak se spoje ve Faradayově kleci za pomoci svorek provádí? Vybudování Faradayovy klece je jednoduché, spolehlivé, ale pracné řešení, které vyžaduje svědomitý přístup všech zúčastněných profesí.
V dnešní době už není žádnou výjimkou, pokud ovládáte svá zařízení pomocí mobilního telefonu. Společnost ABB s.r.o. v loňském roce uvedla na trh řadu těchto přístrojů a v letošním roce došlo k jejímu rozšíření. Jaké zahrnuje novinky a aplikace, čtěte zde ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Mnozí prožijí celý život v mylných domněnkách a skutečná pravda je zcela minula. V archívech se dá nalézt mnohé, třeba i jiní vynálezci. Žijeme ve století trumfů, kdy pro nás pracují nejrozmanitější elektrické stroje. Ale kde je počátek elektrické energie a kdo je strůjcem prvních elektrických zařízení? Historie je možná jiná než ji známe. Více zde ...
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Jste revizní technik a poohlížíte se po vhodném měřícím přístroji, jenž by více zefektivnil vaši práci a ušetřil cenný čas? REVEXprofi je zajímavý přístroj, který získal již několik ocenění. Je určen ke kontrolám a revizím elektrických spotřebičů a pracovních strojů dle ČSN 331610 a ČSN EN 60204-1.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933