Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

R4M: Kdo v budoucnu na kybersystému skutečně vydělá?


Document Actions
R4M: Kdo v budoucnu na kybersystému skutečně vydělá?
O digitalizaci hovoří kde kdo, ovšem ne všichni tento pojem používají správně. Pro koho je dobré se zajímat o nové digitální metody? Myslíte, že je to pouze pro velké společnosti? Možná zdání klame, protože i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo. Úspěch nemusí začínat nutně velkým vstupním kapitálem! Často stačí nabídnout důležitou dílčí službu za netradičních dodavatelských podmínek a svět se pohne. Možná právě tomu může digitalizace některého z procesů velice přispět.
Tým portálu Elektrika, ze dne: 30.03.2020
reklamaO tom, kdo by mohl na digitalizaci opravdu vydělat se bavíme s odborníky v naší blízkosti ...Textový přepis mluveného slova ...

Josef KuncKNX asociace
Já nevím jak garážový výrobce, ale drobní výrobci vždycky nějakou mezeru na trhu dokáží najít. Čím jsme dál, tím jsou větší potřeby lidí a nároky a budou chtít individuální řešení a to může nabídnout právě drobný podnikatel.

Martin Lahoda, Phoenix Contact
Já vidím pro drobné živnostníky a malé firmy velké příležitosti. Na jedné straně se můžeme bavit o firmách, které něco ručně vyrábí, tady si dokáži představit, že by existovala aplikace typu booking. Poskytne informace globálnímu světu, že někdo v horní dolní má na sebehodnocení, že to dělá výborně a v době současné logistiky asi není problém si zadat zadání, poslat mu elektronické výkresy, on to vyrobí, pošle do 14 dní a člověk na druhém konci světa to může mít. Jinak by se o řemeslníkovi třeba ani nedozvěděl.

Druhá věc je, že poskytne to více příležitostí i pro lidi, kteří nemají fyzické výrobní zařízení a pak to otvírá svobodu tvořivosti, protože on může využívat právě výrobních kapacit na druhém konci světa, ale pokud bude mít geniální myšlenku a bude tvořivý, může i ze své domácnosti vytvořit hodnotu, za kterou mu budou lidi ochotní zaplatit a bude schopen to globálně nabídnout bez svých kanceláří na druhé straně světa. Toto jsou další příležitosti, které se nabízejí drobným živnostníkům, podnikatelům, studentům, kteří svou tvořivostí mohou vytvořit obrovský potenciál a velkou hodnotu.

Jiří Novotný, OEZ
Jde o to, jak moc s digitalizací a Průmyslem 4.0 budou umět dotyční zacházet. Vidím to i u nás ve firmě s výhledem co nás čeká, pojem Průmysl 4.0 je nádherně znějící věc, ale je to o sbírání informací a ukládání, ale co je na tom nejdůležitější, umět potom informace zpracovávat a využívat je k tomu, aby člověku k něčemu byly. Dovedu si přestavit živnostníka, který řekne hele, já jsem i ve své dílně zavedl Průmysl 4.0, ale otázkou je, jestli jen sbírá data a někam je ukládá, jestli je potom bude umět využít.

Videoseriál R4M (Ready for Matrix) nejen o digitalizaci sledujte zde

JE PRO VÁŠ BYZNYS DIGITALIZACE
příležitost, nebo to pluje kolem vás?
Dejte vědět v níže uvedeném diskusním tématu!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
R4M# Ready for Matrix
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Proudové chrániče prakticky (archivní premiéra). Sledujte, nebo si jen poslechněte premiéru archivního záznamu přednášky Jana Krejčího z posledních Odborných seminářů OEZ 2019, kdy jsme se měli možnost setkávat osobně. Co v této dobře připravené přednášce zaznělo? Jaké typy proudových chráničů používáme? Jak souvisí nasazení proudových chráničů s ČSN, které vstoupily v platnost v roce 2018. Popis a důvody nasazení více chráničů v rodinném domě a dozvíme se také o ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933