Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB: 100 let od ...

Víte, že je to právě 100 let, co byl vynalezen první jistič? Každý ví, co ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Může cobot nějak pomoci elektrikáři v práci? Cobot, robot ... to je přece otázka automatizovaných linek v průmyslu. Jenže robot je trošku něco jiného než cobot. Než zcela odkážeme coboty do jiných prostředí, zamysleme se, zda by nemohla být taková ...

Proč bývá konference SOLID tradičně plná a bude i on-line?


Document Actions
Proč bývá konference SOLID tradičně plná a bude i on-line?
Jaro každého roku je podobné. Málokdo stihá vše, co by stihnout chtěl. Kromě staveb, zakázek bývá pravidelně v tomto období mnoho výstav, veletrhů, konferencí, či pouhých setkání. Samozřejme se v tom objevuje ještě dozvuk webcastů a webinářů. Osobní setkání vedou, jako bysme tu neměli skoro dvouletou ukázku toho, co umí internet. Vypadá to však, že se odhaluje podstata, co my jako návštěvníci konference skutečně chceme. Málokoho skutečně zajímá, že je "jistič hranatý, kabel má dva konce, nebo že má společnost ISO". Proč je někde v Kulturním domě ve Šterberku stále plno? Je tu něco zdarma? Nebo oč jde?
Miroslav Minařík, ze dne: 15.05.2023Úspěšné konference SOLID team mají dlouhou tradici. Na počátku stál Jiří Hemerka s Františkem Grossmanem. Ale tradice netrvá sama o sobě věčně. I ta záhy skončí, pokud se s ní nepracuje. Uspořádat konferenci je jednoduché. Uspořádat úspěšnou konferenci jednoduché vůbec není. Do určité míry je to alchymie, která se vymyká technickým postupům dle ČSN. Jde o správně volená témata v čase, výběr vhodných přednášejících, výběr místa pořádání konference, výběr občerstvení, možnost parkování, délku události ...? Ano, s tím vším se musí počítat a proměnných je ještě více.Během roku absolvujeme mnoho seminářů, školení, výstav a konferencí. Na pocity, spokojenost, či představy se ptáme nejen samotných účastníků, ale i pořadatelů, přednášejících nebo vystavujících. Pokud bychom takové výsledky předhodili "AI" umělé inteligenci, určitě by nám vypadla úžasná událost! Ale pokud vím, zatím všichni konference pořádají na základě rozhodnutí člověka (tedy kromě jednoho distributora, který se AI pyšní).

Nepřehlédnutelné značky v předsálí ... OEZ, KOPOS, DEHN, HAKEL, GHV ...Tuto konferenci jsem u záznamu pozorně sledoval. Od příprav, přednášejících, jejich připravenost, rétorický výkon, společenský kontakt až po chování posluchačů. Konference neměla přestávky. Což bylo především pro mě samotného (stojícího) docela utrpením, ovšem pro posluchače přesně to, proč přišli.ON-LINE? Technicky je to už jen o připojení UTP kabelu. Vše potřebné na konferenci bývá.
Zbývá pouze si odpovědět, proč on-line. Všechny vstupy přednášejících svůj záznam mají. Účastníci si mohou přednášku kdykoliv poté poslechnout znovu. Proč tedy konference SOLID team nejsou již dávno přenášeny v reálném čase? Podobně jako u jiných pořadatelů i v tomto případě je celé kouzlo události v osobním setkání a odborné přednášky jsou tak trochu sekundární. S určitou nasdsázkou tvrdím, že jsou odborné přednášky "omluvenkou", proč se potkat s ostatními. :-) A to, jak z covidu dobře známe, není možné přes internet.Závěr
Nikdy jsem se netajil tím, že neuznávám zdánlivé marketinkové "zkratky". Tím mám na mysli události typu "přijdi si pro odměnu, dáme ti lízátko, dostaneš certifikát, za odměnu tě budeme zasypávat našimi novinkami, dostaneš virtuální lajk ...". Za každým úspěchem stojí vždy lidská pozornost, čas strávený přípravou a organizací. Pokud se zeptáte třeba Jiřího Váni (PŠIS Nymburk), neodpoví určitě jinak. A je tomu tak i v případě Petra Létala (SOLID Team).

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Solid Team s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Květnová konference SOLID Team 2023 bude tradičně opět ve Šternberku a v Ostravě. Tentokrát mají připraveno pět zásadních témat Miroslav Záloha, Petr Létal, Radomír Kočíb, František Štěpán a Petr Tobolík. Řeč bude o zákonu 250/21Sb., souvisejících nařízeních vlády, o provozu elektrických spotřebičů, nářadí a strojních zařízení, o jištění obvodů, proudových chráničích a také se nezapomene na aktuální problematiku všudepřítomné fotovoltaické oblasti. Podrobnosti s možností registrace naleznete zde ...
Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a doporučeních bylo za posledních sto let napsáno opravdu hodně. Mezitím, co se fyzikální zákony nemění a stále platí, pohled na závaznost, použitelnost, o šiřitelnosti nemluvě, není stále zcela jasný. Zajímá vás, jak se u nás normy od svého počátku vyvíjely? Jaký je význam technických norem? Jaká byla a je jejich závaznost? Podle nálezu Ústavního soudu jsou technické normy považovány za kvalifikovaná doporučení (nikoliv příkazy) a jejich používání není závazné, nýbrž jen dobrovolné. Jaká je možnost „zezávaznění“ technických norem?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933