Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 407
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje

PRAKAB: Katalog kabelů a vodičů 2010-11


Document Actions
PRAKAB: Katalog kabelů a vodičů 2010-11
Mám před sebou dva papírové katalogy a jedno CD. První je zaměřen na všechny produkty obecně, druhý na silové a sdělovací bezhalogenové kabely. Na CD nalezneme kompletní katalog v pdf. Nic se nemusí instalovat. Stačí pouhý Acrobat Reader. I přes to, že raději sáhnu po papírovém provedení, má tento katalog v pdf výhodu v ...
Igor Nováček, ze dne: 6.12.2010
reklama

 

Pražská kabelovna je známá každému bystrému elektrotechnikovi. Její historie je spjatá s legendárním doktorem Kolbenem a časouvě souzní se vznikem Elektrotechnického svazu českého.

Prakab je jednou z kabelářských firem, které v poslední době o sobě opravdu dávají vědět, mezitím co jiné jsou v útlumu finanční krize. A co Prakab vydává ta technickou podporu odbornému publiku?

Mám před sebou dva papírové katalogy a jedno CD. První je zaměřen na všechny produkty obecně, druhý na silové a sdělovací bezhalogenové kabely. Na CD nalezneme kompletní katalog v pdf. Nic se nemusí instalovat. Stačí pouhý Acrobat Reader. I přes to, že raději sáhnu po papírovém provedení, má tento katalog v pdf výhodu v celotextovém vyhledávání. Pokud je tato funkce povolena.

Provedení katalogu
O jednotlivých produktových položkách naleznete vše co potřebujete. Podle které normy je položka vyrobená. Příklad použití. Náhled konstrukce kabelu (plášť, izolace, žíly ...), jmenovitá napětí, zkušební napětí, rozsah teplot (při pokládce, provozu, zkratu) značení žil, poloměr ohybu, požární charakteristika.
Nechybí i další podrobné informace uvedené v tabulkách. (počet žil x průřez, maximální odpor jádra, proudová zatížitelnost v zemi, ve vzduchu, informativní průměr kabelů, obsah Cu kg/km, informativní hmotnost, obvyklá balení)


Pro větší náhled kliknout!

Co tedy u Prakabu nalezneme?

 • Holé vodiče
 • Bezhalogenové silové vodiče
 • Instalační vodiče a kabely
 • Kabely pro ovládání a elektroniku
 • Bezhalogenové kabely sdělovací, pro signalizaci a elektroniku
 • Izolovaná vrchní vedení
 • Bezhalogenové kabely silové PRAFlaDur, PRAFlaSafe
 • Silové kabely 0,6/1kV
 • Železniční zabezpečovací kabely
 • Sdělovací kabely a vodiče
 • Kabely a vodiče pro signalizaci požáru
 • Bezhalogenové silové kabely 0,6/1kV
 • Bezhalogenové kabely sdělovací PRAFlaGuard, PRAFlaCom

Můj závěr:
Informace uvedené v tomto technickém materiálu jsou bezpochyby poměrně často vyhledáváné. Nemusíme chodit daleko, stačí pohlédnout do našeho SUPPORT fóra (diskusí). Proto mít tyto podklady je důležité!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
Brněnská společnost ARKYS, snad bez přehánění, dominuje na českém trhu drátěnými žlaby. Jejich použití, respektive montáž, je opravdu snadná a také proto velice oblíbená. Ale je tomu tak i při návrzích? A návrzích v prostředí, kde je nutno pamatovat na možný požár a zajištění funkčnosti? Podobné otázky se stále honí nejen projektantům, ale i souvisejícím profesím. ARKYS tuto problematiku má zpracovanou v různých dokumentech. A v minulosti pořádal velice užitečný seminář právě na toto téma. Pokud vás zajímají poslední vydané materiály a možnost sledování přednášky ze záznamu, sledujte více zde!
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
Víte, co se skrývá pod označením PZS? My už ano. Pokud se zajímáte o oblast bezpečnosti a střežení objektů, nebo si jen chcete zajistit svůj pozemek, máme tu pro vás článek o zajímavém zabezpečovacím systému KeyGUARD společnosti DIAMONDS TECHNOLOGY ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Jak vést datová vedení bezpečně v průmyslových prostorách? Pokud potřebujete umístit do prostoru krabici, vzniká několik problémů. Zatížení, krytí IP, dostatečný prostor pro případné práce s vedením. V tomto videospotu se seznámíte s řešením KM Rack z AMPERu 2010. Nezapomeňte, že všude nelze použít běžné podpodlažní krabice určené do administrativních prostředí!
Barmanská show na odborném elektrotechnickém veletrhu? I takovéto představení jste mohli vidět na letošním Amperu v Praze. Společnost Lapp Kabel připravila pro návštěvníky show, při které bylo docela teplo ...
Znáte společnost HENNLICH INDUSTRIETECHNIK? V tomto článku máme zaostřeno na jejich divizi LIN-TECH, zabývající se produkty pro průmyslové stroje a zařízení, konkrétně na sortiment energetických řetězů IGUS a vysoce flexibilních kabelů CHAINFLEX ...
Víte, jaké jsou požadavky a předpisy na požární bezpečnost staveb? O čem hovoří vyhláška č.246/2001Sb.? Seznamte se s protipožárními kabelovými přepážkami, deskovými přepážkami, zděnými přepážkami, polštářovými přepážkami, revizními dvířky a nezbytnými souvislostmi zde, v tomto článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933