Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1002
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Druhů podomítkových krabic známe zcela určitě mnoho, v různém provedení ale obvykle neřešíme krytí IP. Respektive utěsnění jejich vstupů. Proč také? Krabice je přece pod omítkou a sádra kolem ní ... Proč tedy přichází KOPOS s krabicí pod omítku vyba ...

Podlažní kanály OBO s kartáčovou lištou OKB


Document Actions
Podlažní kanály OBO s kartáčovou lištou OKB
O vedení v podlahách se psalo na portále Elektrika mnohokrát. Tento způsob ukládání vedení se sice užívá především v administrativních budovách, kde se často rozvody doplňují nebo mění. Díky dostupným trasám v podlaze není potřeba pro změnu pracovišť provádět stavební úpravy. Představa investorů, provozovatelů je taková, aby se systém rozvodů dal dle aktuální potřeby měnit a přitom aby vypadal elegantně. Nejlépe pokud by nebyl vidět vůbec. Takovým požadavkům se velice blíží následující systém podlažních rozvodů OBO BETTERMANN ...
Redakce portálu Elektrika, Komerční sdělení, Jiří Macháček, ze dne: 3.06.2022


Systém kanálů s kartáčovou lištou OKB od OBO je projektanty oblíbený pro možnost následných změn po předání stavby. Například projektantem naplánovaná pracoviště v administrativních budovách často nevyhovují ani prvnímu nájemci komerční plochy. Tento podlažní systém lze vždy přizpůsobit konkrétní situaci v místnosti. Zcela dokončené kanály lze kdykoli bez problémů otevřít a znovu nakonfigurovat.


Pro více informací kliknout!


Jak může takový podlažní systém hodnotit přítomný návštěvník?
Pro osoby pracující v prostoru není důležité, aby znali skutečná vedení ke svým pracovištím. Je vidět pouze úzký nenápadný proužek kartáče podél zdi nebo před okny od podlahy ke stropu. To je místo, kde běží otevřený systém kanálů OKB od OBO, zapuštěný do potěru. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že kanál disponuje po celé délce otvorem umístěným u stěny. Tento otvor zakrývá kartáčová lišta, která plní funkci vzhledově atraktivního maskování a ochrany proti prachu. Díky kartáčovému proužku se kanál perfektně integruje do moderních budov (např. soukromé místnosti, kanceláře a výstavní prostory).


Pro větší náhled kliknout!

Co lze provést s kabely?
Mohou být kdykoli vyvedeny z kanálu prostřednictvím kartáčové lišty. To umožňuje různé variace vedení kabelů, přivádějící napájení k samotným pracovištím. Takového vývodu kabelů si málokdo povšimne a navíc lze vždy přizpůsobit dalším změnám. Instalované kanály lze pak bez problémů kdykoliv znovu otevřít a vystrojit jinými přístroji. Kanál o šířce 250mm je přepážkou rozdělen na dvě komory. Pak lze odděleně uložit datová a silnoproudá vedení.



Pro větší náhled kliknout!


A jak vypadá celek?
Systém kovových kanálů lze instalovat do všech typů podlah a potěrů. Lze jej také použít ve spojení s podlahovým vytápěním nebo v litém asfaltu. Systém OKB se instaluje přímo na nosný beton před zahájením práce s mazaninou. Prochází podél zdí po celé délce místnosti. Alternativně může být instalován také do otvoru připraveného v potěru. Skvělou pomoc při montáži  představuje úhlová kontaktní hrana potěru. Tím je zajištěna snadná instalace, protože může být použita jako stahovací hrana pro vrstvu potěru. Zároveň umožňuje instalaci v jedné rovině s potěrem. Díky praktickým tvarovaným dílům, jako vnitřní a vnější rohy, jej lze pokládat do kteréhokoli rohu místnosti a kanálový systém přizpůsobit příslušnému tvaru místnosti. Systém kanálů lze pomocí nivelačních jednotek přizpůsobit horní hraně potěru. Víka systému OKB jsou po instalaci pokryta zvolenou podlahovou krytinou. Vznikne tím dokonale vyladěný a téměř neviditelný kanálový systém. Podívejte se, z kterých dílů se skládá.

   


Pro větší náhled kliknout!

Legenda pro lepší pochopení:
  1. Vnější roh
  2. Spojka pro kanál
  3. Napájecí kanál
  4. Kanál s kartáčovou lištou
  5. Těsnění víka
  6. Vnitřní roh
  7. Nivelační jednotka
  8. Stěnová průchodka
  9. Rychlá montáž

A co zásuvky a ostatní přístroje?
Systém kanálů na úrovni podlahy lze použít pro zaměnitelnou instalaci přístrojů a různá vedení kabelů z kanálu na pracoviště. Systém OKB může být vybaven silovými zásuvkami, datovým i multimediálním připojením. Instalace přístrojů je také možná pomocí vlastní typové řady OBO Modul 45connect. Montáž se provádí bez nástrojů, pouze prostřednictvím pouzder vestavných přístrojů. Problém nepředstavují ani následné změny! Pouze uvolníte konektory a skříně zařízení znovu vystrojíte.


A nakonec, pro lepší představu montáže se podívejte na  krátké instruktážní video!


A nyní si pouze rozmyslet co a kam pro začátek umístit :-)




POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o bezplatné zaslání
katalogu podlažních systémů OBO
NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Rychlý pohled na technický sešit s pohledem na zásadní sortiment OBO. Mnozí již víme, že OBO BETTERMANN nabízí obrovské množství položek elektroinstalačních prvků. Některé nacházíme v regálech velkoobchodů, mnohé jsou na objednávku a o dalších specialitkách v Česku možná nemáme ani ponětí. Katalog KOMPAKT je jadrný základ, který nachází uplatnění napříč elektroinstalačním spektrem. Co vše tento informační materiál přináší? Jaké podrobnosti objevíme?
Izolovaný svod hromosvodu zcela zásadně změnil, usnadnil ochranu před bleskem. Zejména u modernizovaných budov často nelze z architektonických důvodů dosáhnout potřebné oddělovací vzdálenosti svodů. Velké uplatnění nachází také v průmyslových objektech, kde je situace stížená velkým množstvím sousedících technologií. IsCon nabízí ekvivalentní oddělovací vzdálenost 0,75m na vzduchu a 1,5m v pevných materiálech. Co myslíte, je vodič isCon od OBO ekvivalentem izolovaného hromosvodu?
Rozvody k finálnímu místu použití elektrických spotřebičů by měly být předmětem dobré rozvahy. Pokud se to zanedbá ve stádiu projektu, následně v praxi, jsou problémem viditelné kabely, které je minimálně dobré ochránit před poškozením. Sice velmi sporadicky, ale přece se objevuje dotaz na možnost jiných přívodů než elektrické energie. Například v univerzálních prostorách dílny, kde není rozmístění strojů známé nebo se technická zařízení často mění, bývají dotazy na přívody stlačeného vzduchu a v některých případech i vody. Je taková alternativa u OBO možná?
Poměrně často lze vidět podpodlažní krabice, polootevřené a z nich vedoucí spleť napájecího vedení. K tomu jsou krabice určeny. Problém nastává buď při údržbě, kdy úklidová četa podlahu čistí mokrým hadrem a nebo také pokud částečně otevřená krabice je v pochůzném koridoru. V produktovém katalogu se zcela určitě dozvíme více, ovšem pracovník, koncový uživatel se k takovým informacím možná dostane při místním školení BOZP. Pokud ovšem někoho nenapadne takovou položku na přednášku přidat. Jak na použití tohoto instalačního prvku pohlíží jeho výrobce?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933