Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Podlažní kanály OBO s kartáčovou lištou OKB


Document Actions
Podlažní kanály OBO s kartáčovou lištou OKB
O vedení v podlahách se psalo na portále Elektrika mnohokrát. Tento způsob ukládání vedení se sice užívá především v administrativních budovách, kde se často rozvody doplňují nebo mění. Díky dostupným trasám v podlaze není potřeba pro změnu pracovišť provádět stavební úpravy. Představa investorů, provozovatelů je taková, aby se systém rozvodů dal dle aktuální potřeby měnit a přitom aby vypadal elegantně. Nejlépe pokud by nebyl vidět vůbec. Takovým požadavkům se velice blíží následující systém podlažních rozvodů OBO BETTERMANN ...
Tým portálu Elektrika, Komerční sdělení, Jiří Macháček, ze dne: 3.06.2022


Systém kanálů s kartáčovou lištou OKB od OBO je projektanty oblíbený pro možnost následných změn po předání stavby. Například projektantem naplánovaná pracoviště v administrativních budovách často nevyhovují ani prvnímu nájemci komerční plochy. Tento podlažní systém lze vždy přizpůsobit konkrétní situaci v místnosti. Zcela dokončené kanály lze kdykoli bez problémů otevřít a znovu nakonfigurovat.


Pro více informací kliknout!


Jak může takový podlažní systém hodnotit přítomný návštěvník?
Pro osoby pracující v prostoru není důležité, aby znali skutečná vedení ke svým pracovištím. Je vidět pouze úzký nenápadný proužek kartáče podél zdi nebo před okny od podlahy ke stropu. To je místo, kde běží otevřený systém kanálů OKB od OBO, zapuštěný do potěru. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že kanál disponuje po celé délce otvorem umístěným u stěny. Tento otvor zakrývá kartáčová lišta, která plní funkci vzhledově atraktivního maskování a ochrany proti prachu. Díky kartáčovému proužku se kanál perfektně integruje do moderních budov (např. soukromé místnosti, kanceláře a výstavní prostory).


Pro větší náhled kliknout!

Co lze provést s kabely?
Mohou být kdykoli vyvedeny z kanálu prostřednictvím kartáčové lišty. To umožňuje různé variace vedení kabelů, přivádějící napájení k samotným pracovištím. Takového vývodu kabelů si málokdo povšimne a navíc lze vždy přizpůsobit dalším změnám. Instalované kanály lze pak bez problémů kdykoliv znovu otevřít a vystrojit jinými přístroji. Kanál o šířce 250mm je přepážkou rozdělen na dvě komory. Pak lze odděleně uložit datová a silnoproudá vedení.Pro větší náhled kliknout!


A jak vypadá celek?
Systém kovových kanálů lze instalovat do všech typů podlah a potěrů. Lze jej také použít ve spojení s podlahovým vytápěním nebo v litém asfaltu. Systém OKB se instaluje přímo na nosný beton před zahájením práce s mazaninou. Prochází podél zdí po celé délce místnosti. Alternativně může být instalován také do otvoru připraveného v potěru. Skvělou pomoc při montáži  představuje úhlová kontaktní hrana potěru. Tím je zajištěna snadná instalace, protože může být použita jako stahovací hrana pro vrstvu potěru. Zároveň umožňuje instalaci v jedné rovině s potěrem. Díky praktickým tvarovaným dílům, jako vnitřní a vnější rohy, jej lze pokládat do kteréhokoli rohu místnosti a kanálový systém přizpůsobit příslušnému tvaru místnosti. Systém kanálů lze pomocí nivelačních jednotek přizpůsobit horní hraně potěru. Víka systému OKB jsou po instalaci pokryta zvolenou podlahovou krytinou. Vznikne tím dokonale vyladěný a téměř neviditelný kanálový systém. Podívejte se, z kterých dílů se skládá.

   


Pro větší náhled kliknout!

Legenda pro lepší pochopení:
  1. Vnější roh
  2. Spojka pro kanál
  3. Napájecí kanál
  4. Kanál s kartáčovou lištou
  5. Těsnění víka
  6. Vnitřní roh
  7. Nivelační jednotka
  8. Stěnová průchodka
  9. Rychlá montáž

A co zásuvky a ostatní přístroje?
Systém kanálů na úrovni podlahy lze použít pro zaměnitelnou instalaci přístrojů a různá vedení kabelů z kanálu na pracoviště. Systém OKB může být vybaven silovými zásuvkami, datovým i multimediálním připojením. Instalace přístrojů je také možná pomocí vlastní typové řady OBO Modul 45connect. Montáž se provádí bez nástrojů, pouze prostřednictvím pouzder vestavných přístrojů. Problém nepředstavují ani následné změny! Pouze uvolníte konektory a skříně zařízení znovu vystrojíte.


A nakonec, pro lepší představu montáže se podívejte na  krátké instruktážní video!


A nyní si pouze rozmyslet co a kam pro začátek umístit :-)
POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o bezplatné zaslání
katalogu podlažních systémů OBO
NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Podívejme se krátce na katalog rozdělený do několika kapitol systému pro zachování funkčnosti v náročných podmínkách, jako jsou například prostředí s požadavky na vysokou požární odolnost. Jak je tento informační materiál zpracovává, jaké detaily v něm nalezneme, popisuji v tomto článku ...
Příběh starého elektrikáře, parťáka Elektromontážních závodů, který měl bohaté zkušenosti z prostředí v těžkém průmyslu a na sklonku života se setkal s novodobým elektromateriálem. Honza vzpomínal na své začátky, nástroje a zařízení, s nimiž pracoval, zejména pak na příchytky SONAP. Během jedné soukromé cesty do Německa náhodou objevil třmenové příchytky, které považoval za natolik úžasné, že se místních doptával dál. Příběh naznačuje důležitost mít správné nástroje a materiály ve svém oboru. Mladým elektrikářům doporučuje hledat nejlepší nástroje a učit se od zkušených odborníků ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933