Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Podlahové instalace HL systém s příslušenstvím


Document Actions
Podlahové instalace HL systém s příslušenstvím
Kudy vést vedení ke spotřebičům je často předmětem hlubokých úvah nejednoho projektanta. Tedy především v administrativních prostorách, kde navíc není přesné umístění pracovišť zcela jasné. Uprostřed rozlehlé kanceláře, prostoru pro ne/oblíbený openspace, s výškou stropu 4 metry, nakonec zbývá vedení podlahou. Nášlapné lišty jsou dobrá myšlenka, ovšem ta se realizuje spíše jako nouzové než systémové řešení. Nakonec podlahové systémy jsou jedna ze zásadních alternativ. Existují podlažní systémy jednodušší a také systémy propracovanější. Jaké je řešení HL systému?
Igor Nováček, ze dne: 18.05.2022
reklama


Na českém trhu je k dispozici mnoho podlažních systémů. Liší se vyráběnými typy, množstvím souvisejícího příslušenství, kapacitou, respektive schopností vyrobit velké množství a nakonec tím zásadním, osvětou a technickou podporou. Ale to již z našeho oboru dobře známe ...Pro více informací kliknout!

Otvírám katalog HL systému a první, co mi padne "do oka" jsou uváděné reference. Pokud bych se domníval, že podlažní systémy HL jsou ve více než 75 tisíci objektech, pak máme co dělat se světovou jedničkou. Ale patrně bude uvedené číslo vztaženo na jinou, než úzkou množinu podlah. 

V tomto materiálu se hned na startu orientujeme podle tvaru výstupních míst, tedy krabic. Volíme čtverec, obdélník, kruh. Další proměnné výběrové matice se skládají z například z druhu povrchu, materiálu, typu víka, hloubky pro podlahovou krytinu, popisu, kódu, příslušenství, počtu přístrojových vaniček.Pro více informací kliknout!

Co v katalogu objevíme?
Podlahový kanál, víko, spojka, univerzální podlahový box, element pro NEO box, element kulatý pro NEO box, víka krabic - obdélníková, kulatá, čtvercová, s rámem, voděodolné, tubusový kabelový vývod, vyztužovací hliníkový rám, přístrojová vanička, přístrojová vanička pro šikmou montáž přístrojů, spodní adaptér instalační vaničky, záslepka, přepážka, upevňující deska, adaptér pro boční montáž, nebo také třeba kit pro vysoké zatížení.
Jak jsou popisovány detaily produktů?
Nutno upřesnit, že předkládaný podlahový systém je na 32. stránkách. Tomu také odpovídá množství poskytovaných informací. Uváděný sortiment začíná typovým kódem, názvem, fotografií, základním popisem, rozměrovou tabulkou, odkazy na technické normy, doporučením. Nenalezneme zde nic v zásadě eduktativního, co by nás poučilo, jak navrhovat podlažní systémy. Opravdu jde o obyčejný katalog k určení konkrétního vyráběného typu.

S podlahovými systémy pro ukládání různých ne/elektrických vedení mám pětadvacetiletou pracovní zkušenost. Bohužel nemohu HL systém komentovat, protože jsem se s ním ještě nesetkal. Ale předpokládám, že podle počtu referencí se někdo z kolegů ozve v níže uvedené diskusi a poreferují za mne.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Pohyblivá napájecí jednotka HoverCube VH od OBO. V dílenských prostorách tam, kde se na pracovní ploše objevují různá zařízení, různých rozměrů, se pevně instalovanými zásuvkami prakticky, jejich počtem a blízkostí nikdy nezavděčíme. Jinak je tomu u pohyblivých přívodních boxů. Ty se přiblíží na potřebnou vzdálenost a stejně tak rychle uklidí do bezpečné vzdálenosti. A parametry? Krytí IP20, rozměry ...
Pravděpodobně nejobsáhlejší katalog možností jak uložit vedení do podlahy. Letošní produkce sloučené značky OBO Bettermann a Ackermann se jeví jako nejkompletnější nabídka kterou můžeme na našem trhu potkat ...
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
KOPOS Kolín dodává unikátní výrobek na trhu - praktické elektroinstalační lišty ELEGANT, které na trhu nabízí jako jediný výrobce. Vaše kabely vedené na stěnách s nimi budou v přehledném, bezpečném a především elegantním kabátě ...
Zde naleznete zkrácenou multirecenzi dvou hlavních katalogů kolínského výrobce Kopos. Naleznete v nich produkty pro tento a příští rok se všemi podrobnostmi, které bychom očekávali pro snadný výběr, návrh, či následnou instalaci. Jste již majitelem těchto technických informačních materiálů?
Nové kabelové nosné systémy Jupiter, které jsou vyráběny v Koposu Kolín, se vyznačují mnoha přednostmi ve srovnání s předchozím prodávaným typem žlabů, např. embosováním (prolis kolem perforovaných otvorů ve dně) pro zvýšení tuhosti žlabů ...
Podívejte se, jak vypadá nová linka! Videospot ukazuje výrobu nosných systému na nové lince! Stavba nové výrobní haly a nákup technologie na výrobu kabelových žlabů dovoluje Koposu Kolín nabídnout zákazníkům kabelové nosné systémy vyráběné na vlastním výrobním zařízení. Jde především o nové kabelové žlaby Jupiter s mnoha technickými přednostmi a inovované kabelové žlaby Mars přizpůsobené potřebám montážníků ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933