Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1004
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Podlahové instalace HL systém s příslušenstvím


Document Actions
Podlahové instalace HL systém s příslušenstvím
Kudy vést vedení ke spotřebičům je často předmětem hlubokých úvah nejednoho projektanta. Tedy především v administrativních prostorách, kde navíc není přesné umístění pracovišť zcela jasné. Uprostřed rozlehlé kanceláře, prostoru pro ne/oblíbený openspace, s výškou stropu 4 metry, nakonec zbývá vedení podlahou. Nášlapné lišty jsou dobrá myšlenka, ovšem ta se realizuje spíše jako nouzové než systémové řešení. Nakonec podlahové systémy jsou jedna ze zásadních alternativ. Existují podlažní systémy jednodušší a také systémy propracovanější. Jaké je řešení HL systému?
Igor Nováček, ze dne: 18.05.2022
reklama


Na českém trhu je k dispozici mnoho podlažních systémů. Liší se vyráběnými typy, množstvím souvisejícího příslušenství, kapacitou, respektive schopností vyrobit velké množství a nakonec tím zásadním, osvětou a technickou podporou. Ale to již z našeho oboru dobře známe ...Pro více informací kliknout!

Otvírám katalog HL systému a první, co mi padne "do oka" jsou uváděné reference. Pokud bych se domníval, že podlažní systémy HL jsou ve více než 75 tisíci objektech, pak máme co dělat se světovou jedničkou. Ale patrně bude uvedené číslo vztaženo na jinou, než úzkou množinu podlah. 

V tomto materiálu se hned na startu orientujeme podle tvaru výstupních míst, tedy krabic. Volíme čtverec, obdélník, kruh. Další proměnné výběrové matice se skládají z například z druhu povrchu, materiálu, typu víka, hloubky pro podlahovou krytinu, popisu, kódu, příslušenství, počtu přístrojových vaniček.Pro více informací kliknout!

Co v katalogu objevíme?
Podlahový kanál, víko, spojka, univerzální podlahový box, element pro NEO box, element kulatý pro NEO box, víka krabic - obdélníková, kulatá, čtvercová, s rámem, voděodolné, tubusový kabelový vývod, vyztužovací hliníkový rám, přístrojová vanička, přístrojová vanička pro šikmou montáž přístrojů, spodní adaptér instalační vaničky, záslepka, přepážka, upevňující deska, adaptér pro boční montáž, nebo také třeba kit pro vysoké zatížení.
Jak jsou popisovány detaily produktů?
Nutno upřesnit, že předkládaný podlahový systém je na 32. stránkách. Tomu také odpovídá množství poskytovaných informací. Uváděný sortiment začíná typovým kódem, názvem, fotografií, základním popisem, rozměrovou tabulkou, odkazy na technické normy, doporučením. Nenalezneme zde nic v zásadě eduktativního, co by nás poučilo, jak navrhovat podlažní systémy. Opravdu jde o obyčejný katalog k určení konkrétního vyráběného typu.

S podlahovými systémy pro ukládání různých ne/elektrických vedení mám pětadvacetiletou pracovní zkušenost. Bohužel nemohu HL systém komentovat, protože jsem se s ním ještě nesetkal. Ale předpokládám, že podle počtu referencí se někdo z kolegů ozve v níže uvedené diskusi a poreferují za mne.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
O vedení v podlahách se psalo na portále Elektrika mnohokrát. Tento způsob ukládání vedení se sice užívá především v administrativních budovách, kde se často rozvody doplňují nebo mění. Díky dostupným trasám v podlaze není potřeba pro změnu pracovišť provádět stavební úpravy. Představa investorů, provozovatelů je taková, aby se systém rozvodů dal dle aktuální potřeby měnit a přitom aby vypadal elegantně. Nejlépe pokud by nebyl vidět vůbec. Takovým požadavkům se velice blíží následující systém podlažních rozvodů OBO BETTERMANN ...
Elektroinstalační trubka OBO Quick - Pipe je stále sice minoritní, ale stále jedinečnou alternativou, jak dostat již existující vedení v provozu, do ochranné pancéřové trubky. Quick - Pipe znají především pracovníci na údržbách, kteří řeší dodatečné požadavky, změny provozů, nebo částečné rekonstrukce výrobních kapacit. V elektroinstalacích, prováděných dle obvyklých postupů, místo pro Quick - Pipe prakticky neexistuje, ovšem znát tuto možnost je bezpochyby dobrou znalostní výhodou. Už jste tuto atypickou trubku ve své praxi použili?
Rychlý pohled na technický sešit s pohledem na zásadní sortiment OBO. Mnozí již víme, že OBO BETTERMANN nabízí obrovské množství položek elektroinstalačních prvků. Některé nacházíme v regálech velkoobchodů, mnohé jsou na objednávku a o dalších specialitkách v Česku možná nemáme ani ponětí. Katalog KOMPAKT je jadrný základ, který nachází uplatnění napříč elektroinstalačním spektrem. Co vše tento informační materiál přináší? Jaké podrobnosti objevíme?
Pročítám další vydání oblíbené technické tiskoviny malého formátu. Znovu se utvrzuji v tom, že pouze vyrábět nestačí a tvrzení, že se dobrý produkt prodává sám, považuji za nesmyslné lidové klišé. Každý skutečně dobrý výrobce a dodavatel ke svému portfóliu tvoří podpůrný servis pro ty, kteří ovlivňují distribuci, montáž, nebo údržbu. Příručka elektrikáře HAGER je jedna z těch drobností, která sice není rozhodující, ovšem jejím čtenářům může dobře posloužit. Podívejte se na krátký komentář k jejímu obsahu ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pohyblivá napájecí jednotka HoverCube VH od OBO. V dílenských prostorách tam, kde se na pracovní ploše objevují různá zařízení, různých rozměrů, se pevně instalovanými zásuvkami prakticky, jejich počtem a blízkostí nikdy nezavděčíme. Jinak je tomu u pohyblivých přívodních boxů. Ty se přiblíží na potřebnou vzdálenost a stejně tak rychle uklidí do bezpečné vzdálenosti. A parametry? Krytí IP20, rozměry ...
Pravděpodobně nejobsáhlejší katalog možností jak uložit vedení do podlahy. Letošní produkce sloučené značky OBO Bettermann a Ackermann se jeví jako nejkompletnější nabídka kterou můžeme na našem trhu potkat ...
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
KOPOS Kolín dodává unikátní výrobek na trhu - praktické elektroinstalační lišty ELEGANT, které na trhu nabízí jako jediný výrobce. Vaše kabely vedené na stěnách s nimi budou v přehledném, bezpečném a především elegantním kabátě ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933