Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1001
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Všichni to dobře známe. Přicházíme do nového prostoru a dřív či později hodnotíme provedenou elektroinstalaci. Práce, nepráce, dovolená, svatební obřad, pohřeb ... naše oči stejně alespoň na chviličku zkontroluji, zda je "svět správně". Odhaduji, že ...
  • xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program ...

PCP#7: Jak se žije, jí a pije na montáži v Iráku


Document Actions
PCP#7: Jak se žije, jí a pije na montáži v Iráku
Jak se žije na východním písku? V jakém komfortu se tam bydlí? Když skončí práce, jaká čeká montéra zábava, kam se v odloučení ubírají jeho myšlenky? Procházky pouští určitě nenahradí dlouhé procházky hustým českým lesem. Co tedy znamená, když skončí práce? Co jídlo? Kdo vaří a co vaří? Jak českému čtenáři co nejlépe popsat tamní situaci, aby byla taková práce motivační? Kdy se asi změní prvotní nadšení z dobrodružství ve standardní pracovní výkon? Apropo a co ženský? Jak vypadá ta jediná ženská, co bude asi v kantýně?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 10.06.2022
reklamaJak se tam žije? Jak tam bydlíš? Když vypadneš z práce, vypadneš i myšlenkama? Že by ses šel projít do nějakého pěkného lesíku, to neočekávám. Co u tebe znamená, když skončí práce? Kolik je to hodin a kam míříš? Do hospody asi ne ...
Tam se nedá moc věcí dělat. V podstatě ten kemp je osazený karavanama. Jsou to vylepšené kontejnery, ve kterých bydlíme po dvou. Na jedné straně jeden, na druhé straně druhý. Uprostřed je sociální zařízení a díky tomu, že už tam působíme delší dobu, tak ti zkušenější kolegové z nás si postavili vedle nohejbalové hřiště.


Pro větší náhled kliknout!


Na rafinérku jsme poslali dotaz, abychom se nenudili, na nějaké vybavení. Tak tam máme kulečníkový stůl. Je tam zařízená lehká posilovna. Je to o tom, jak kdo chce trávit čas. Třeba jeden stavbyvedoucí nás vždycky dokope k tomu, že si půjdeme zahrát nohejbal. Vytvoříme skupinu šesti borců. Ti hrají nohejbal, další kolegové si třeba sednou k tabulím, počítají nám to.

Tak se snažíme fungovat týmově. Co se týče ubytování, tak paradoxně je sranda, že v Čechách se obecně v bojleru vytváří teplá voda. V Iráku to funguje stylem, že v zimě se v bojleru vytváří teplá voda, ale v létě se v něm uchovává studená. Protože to je jediné místo, kde se dá uchovat studená voda. Bojlery i nádrže na vodu jsou mimo karavan a když je venku (na sluníčku může být třeba 80°C) tak jak udržet někde studenou vodu je problém. Pokud se člověk nechce spálit, když se jde osprchovat, tak jediná možnost je pustit si teplou z bojleru, která je vlastně studená.

Jak vypadá ta jediná ženská, co bude asi kantýnská?
Ženský na stavbě nejsou. Jediné, které se tam vyskytují teď v poslední době se tam objevuje inženýrka technologie a možná tam je i nějaká elektrikářka. Chodí normálně s šátkem na hlavě, jinak administrativní pracovnice, co chodí do rafinerie, jsou celé zahalené v klasickém černém oděvu.

Jak to na vás působí?
Nevím jak na kolegy, ale mě to nějak extra neovlivňuje.


A co jídlo?
Tak to je kapitola sama pro sebe. Patřím k těm, co jsou extra odolní. Netrpím na střevní problémy, ale máme kolegy, kteří jsou schopní strávit i několik týdnů po příjezdu na záchodě, než si zvyknout na jejich jídlo! A konkrétně tady je bezpečnostní riziko, tak nás nikam nepouštějí. Jídlo nám vozí a připravují ho místní lidé v místních podmínkách. Většinou je to rýže, kuře plus třeba beran. Paradoxně zvláštní je to, že oni mají jiné chutě. Tak používají dost věcí ochucených do kysela.

V té lokalitě je velice populární takzvaný "basratee". Jsou to sušené limetky. Přidávají to do jídla a tímto dochucují. To jídlo je zvláštní. Člověku to nějak na začátku nepřijde, ale díky tomu, že to všechno na jedno brdo, tak postupně mu to začne už vadit. K obědu máme většinou rýži, rizoto s kuřetem nebo s hovězím nebo s beranem. Já to vždycky nepoznám. Buď se to dá jíst nebo se to nedá jíst. Vždy ve čtvrtek a pátek mají slavnostní jídlo, protože v pátek mají víkend, tak později rybu takže máme pečenou rybu.
Jeden týden tam byl kuchař, který se asi vyžíval v rizotu. Měli jsme 5 druhů rizota. Jedno s kuřecím masem, pak s kuřecím masem a koprem, pak s krevetami a takhle se to točí dokolečka.

Tragické jsou večeře. Standardně hranolky. K tomu karbanátek nebo teď nevím jak se to jmenuje. Prostě mleté maso napíchlé na špejli. Má hroznou chuť. Jíst se to dá tak čas od času. Jinak většinou, když se to nedá jíst, tak máme v rafinérce své smečky psů. Bereme to standardně našim hafanům, kteří jsou velice šťastní. Vždycky nás chodí vítat.Čím to zapíjíte?
Co se týče pití, tak standardně voda. Ta je všude a dávají nám slazené limonády. Většinou Pepsi-cola, nějaké džusy.

A pivo?
Kolegové dokáží koupit nealkoholické pivo. Já si na pivo moc nepotrpím, takže to neřeším. Ale co se týče piva, tak si kupují místní nealkoholické pivo. Jinak vždy, když přiletí, tak se předzásobují na freeportu.
Nakoupí se co se dá. Kolega říká: "Není to o tom jakou máte rádi značku, ale o tom, co se tam zrovna dá koupit!".

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 7)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Pročítám další vydání oblíbené technické tiskoviny malého formátu. Znovu se utvrzuji v tom, že pouze vyrábět nestačí a tvrzení, že se dobrý produkt prodává sám, považuji za nesmyslné lidové klišé. Každý skutečně dobrý výrobce a dodavatel ke svému portfóliu tvoří podpůrný servis pro ty, kteří ovlivňují distribuci, montáž, nebo údržbu. Příručka elektrikáře HAGER je jedna z těch drobností, která sice není rozhodující, ovšem jejím čtenářům může dobře posloužit. Podívejte se na krátký komentář k jejímu obsahu ...
Konečně se po dvou letech začínáme volně setkávat. Doposud jsme vše řešili absenčně, prostřednictvím různých elektronických nástrojů. Podobně jako u veletrhů, tak i u seminářů jsme všichni v očekávání, zda nedojde na prognózy digitálních fanoušku a vše se nepřesune na Facebook nebo Instagram. Odborné semináře OEZ máme na mušce objektivu již mnoho let a bylo tomu i letos. Co představil tradiční český výrobce rozvaděčových přístrojů po skončení koronavirové izolace? Jak semináře probíhaly? První část přinášíme v tomto článku ...
Události za poslední dva roky s našimi zvyky a tradicemi řádně zamávaly. Společenská katarze stále probíhá a elektrotechnikům se také nevyhýbá. Ovšem Elektrická spojka se letos konala v podobě, jak ji známe, i když opět jinde a s odlišným obsahem. Co vše se odehrálo? Podobně jako u předešlých ročníků jsme prolnuli zábavu s prvky naší profese a v závěru sobotního programu se odehrálo "reálné přezkoušení" podle vyhlášky padesát tak, jak jsme si vzpomněli.
Elektronický obchod za posledních deset let zcela změnil léta zažité tradice spotřebitelského nakupování. Obchodování mezi podnikajícími (B2B) je ovšem dost odlišná a složitější. S nadsázkou můžeme tvrdit, že se o dobytí svatého grálu B2B snaží mnoho různých aktivit. Mezinárodní online platforma merXu rozšiřuje alternativu obchodování mezi podnikajícími kromě mnohých dalších oborů, také do oblasti elektrotechniky. Co je cílem tohoto řetězce? Jak se přes něj prodává a nakupuje?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Je ve všeobecné známosti, že objekty by měly být chráněny hromosvody. Jak ale určit kvalitu systému ochrany před bleskem? Detailnější informace poskytuje ČSN EN 62305-2. Pomůckou pak je free software Milana Kauckého ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933