Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Ovládání žaluzií a rolet se senzory počasí


Document Actions
Ovládání žaluzií a rolet se senzory počasí
I když i v dnešní době ruční ovládání žaluzií, rolet, či markýt zcela nezavrhujeme, stále se přikláníme automatice. Třeba ve vazbě na senzory počasí nebo jiné událosi. Nebo si dovedete představit energeticky úsporný dům bez účinného stítění před slunečním svitem? Co nezastíníte, dochladíte ... a je toho více, proč se zaměřit na tuto část řízení. V článku nabízím krátký pohled na jednu z alternativ autonomního řízení. Jak a čím řídíte zastínění vy?
Vilém Gracias, ze dne: 2.05.2023
reklama


Vytahuji další ze sešitů, zapomenutých někde "v překladu". Dnes žijeme v době, kdy se vše nazývá chytré a inteligentní ... samozřejmě si o těchto tupých "buzzwordech" myslím svoje. Ale holt je někdo za takové lhaní dobře placen. No. K tématu ... přede mnou leží technický sešit, který řeší automatizací zastínění, konkrétně rolet a žaluzií.


Pro více informací kliknout!


Oč kráčí?
pokud tedy neovládáte nebo nemáte v úmyslu ovládat rolety, žaluzie domácí automatizací (pro SEO chytrou, inteligentní), pak je vhodné mrknout třeba na tuto autonomní alternativu. Systém umí stínění ovládat  individuálně, centrálně nebo ve skupinách; samočinně, podle času a pomocí senzorů a také v závislosti na jasu nebo povětrnostních podmínkách.
Samozřejmě existuje mnoho konstrukčních alternativ budov a ještě více investorských požadavků. Najít tu správnou rovnováhu, tedy spíše řešení, jak to vyladit za akceptovatelnou cenu, vyžaduje znát ne jedno, ale více řešení. Z toho důvodu se zajímám o řešení jiných výrobců.

Jaké jsou funkce tohoto systému?
To zásadní, vlastně to, co mě přinutilo číst dále možnost komunikace jednotech přes dvoudrátovou sběrnici.
 • 24 výstupů 230V AC pro 12 motorů (max. 1A)
 • 24 vstupů 24V pro 12 dvojitých tlačítek UP/DOWN
 • 2 vstupy pro centrální ovládání UP/DOWN
 • 1 vstup pro aktivaci a deaktivaci senzorů pomocí samostatného přepínače na vstupu I32 (možné také přímo na modulu v navigačním menu)
 • 6 vstupů pro 3 skupiny
 • 3 vstupy (24V) pro senzory (slunce, soumrak, déšť, vítr)
 • Individuální lokální ovládání pro 12 žaluzií/rolet
 • Lokální provoz 3 volně konfigurovatelných skupin
 • Individuální časové řízení pro každý pohon
 • Jeden pohon nebo jednu skupinu lze ovládat několika tlačítky
 • Možnost rozšíření na tři sluneční senzory (pokud je jedna skupina vynechána)
 • Časové řízení lze deaktivovat
 • Podsvícený LCD-displej
 • Je možné speciální připojení proudového chrániče (mokré prostory - umístěno na L0 - L0). Nachází se na L0 - možnost červeného připojení v levém horním modulu.
Systém se mi líbí
Nabízí opravdu vše, co bych se zastíněním očekával. Na druhou stranu při nasazení maximálního technického rozsahu, který toto řešení poskytuje, si dovedu představit právě některou (pro SEO) chytrou, inteligentní, správně systémovou instalaci. Tak uvedené funkce zvládne také a navíc integruje více technického zařízení v jeden systém.Jak a čím řídíte zastínění vy?


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Schrack Technik spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
DEHN nabízí řešení i pro stísněné prostory. Malý kompaktní svodič přepětí typ 2 + typ 3, označovaný také zkráceně DCOR pomůže v případech, kdy je pro instalaci malý prostor. Chrání elektrické a elektronické spotřebiče, citlivé na přepětí v síti. Umísťuje set do podružných rozvaděčů zejména pro technologie jako jsou tepelná čerpadla, fotovoltaické systémy. Oč jde přesně? To popisoval Josef Valíček na jednom ze seminářů ...
Pokud se chceme svou argumentací stavět na uvádění rozdílu, musíme se podívat na oba póly. V tomto případě na § 47 vyhlášky 137/1998 Sb., jehož obsah je v nové vyhlášce 268/2009 Sb. nahrazen § 36. Jaký je tedy rozdíl mezi zmíněnými paragrafy?
Máte z ploužení autem v městské dopravě či hledání místa k parkování stresové stavy? Neholdujete motorkám a jízdu na kole spojujete s námahou, pocením a nutným převlékáním? Elektrická kola eliminují nevýhody klasických kol a stávají se novým fenoménem v dopravě ...
Společnost Schrack je známá nejenom svým sortimentem, ale také jako pořadatel nejrůznějších promo akcí pro své zákazníky. Záběr je opravdu široký, a tak zatímco klidnější povahy s dětmi se mohou zúčastnit dětských dnů, ti adrenalinově závislí mají na výběr od jízdy na raftu, přes horská kola, lanové centrum, fotbalové turnaje až třeba po vodní lyžování. A na podzim je čas na Schrackiádu …
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933