Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 412
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Program Therm je volně použitelný program společnosti Rittal, určený pro návrh vhodné technologie chlazení a vytápění rozvaděčů. Při práci s programem Therm není zde nutná detailní znalost technologie chlazení. S jeho pomocí může navrhnout vhodnou ...

OEZ: Aplikační příručka Přepěťové ochrany


Document Actions
OEZ: Aplikační příručka Přepěťové ochrany
Situace v ochraně proti blesku a přepětí se neustále vyvíjí. Proto výrobci přepěťových ochran neustále aktualizují své příručky. Je tomu tak i v případě OEZ. V tomto informačním materiálu naleznete typická jednoduchá řešení, která zodpovídají většinu otázek. Samozřejmě se vše točí okolo principů ČSN EN 62 305. Co je to přepětí? Jak vzniká? Co způsobuje? Jak se proti jeho účinkům chránit? Odpovědi nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Přepětí nedokážeme zrušit a ani předpovídat. Nemusíme se s ním ale smířit a nechat ho páchat škody na ...
Igor Nováček, ze dne: 19.04.2018


Aplikační příručka, jak už název napovídá, je informační materiál, který má pomoci k návrhu a instalaci. Na rozdíl od technických norem jsou texty příruček výrobců závazné. Samozřejmě, že oblast problematiky přepětí nelze vměstnat do tak útlého sešitu, ale k uvedení základních principů stačí.


Provedení příručky
Jde o útlou brožuru s 28 stranami barevného křídového papíru sešitých třemi sponami. Vše je ukryto ve tvrdší obálce na jejíž třetí straně v kapse jsou dvě A3 složené barevné přílohy.


Obsah příručky
je rozdělena na dvě části, teoretickou a katalogovou.

 • Teoretická:
  - princip ochrany před bleskem a přepětím
  - aplikační rozdělení - výběr přepěťových ochran podle typu aplikace
  - výpočtový program Prozik
  - zásady při instalaci přepěťových ochran
  - pojmy a definice
 • Katalogová:
  - přepěťové ochrany typ 1 (B)
  - přepěťové ochrany typ 1+ typ 2 (B+C)
  - přepěťové ochrany typ 2 (C)
  - přepěťové ochrany typ 3 (D)
  - rozměry
  - vnitřní zapojeníProvedení podrobností
Asi by to nebyla příručka, pokud by nebyly uvedeny důležité podrobnosti. Ano, nejde o katalog produktů, ale o edukativní materiál doplněný katalogovými údaji produktů OEZ. Na prvních stránkách bylo jasné, že se něco dozvím. Podrobně popsaná, vysvětlená problematika jednotlivých pojmů. Barevné ilustrativní  obrázky jsou často jasné i bez souvisejícího textu. Samozřejmě laik bez znalostí elektrotechniky problematice porozumí jen z části a naopak odborník na problematiku ochrany před přepětím, informace vysype třeba i o půlnoci.


Koho příručka osloví?
Podle mého odhadu hodně lidí. Převážně elektrotechniků. Tedy těch, kteří se s touto problematikou každý den nezabývají. A pak by tohoto materiálu mohly využít i školy. Ale samozřejmě projektanti, obchodníci a vlastně všichni, co přichází se souvisejícím materiálem do styku.
POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírové provedení Aplikační příručky Přepěťových ochran OEZ

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

OEZ s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jak se dají seriozně servisovat jistící přístroje staršího data výroby? Je to jednoduché a jak dalece se taková náhrada vyplatí? Jaké typy retrofitů má OEZ ve své nabídce? Je možné retrofity nasadit kdekoliv? Jak se aktuální legislativa dívá na servisní zásahy vyrobených a již namontovaných přístrojů, popřípadě jejich výměny za jiný, novější model? Jakým způsobem probíhá montáž retrofitů? Je potřeba nějaký speciální uchycovací materiál? Miroslav Uher říká, že ne, když vás pověří zákazník, abyste vyměnil v rozvaděči jakýkoliv přístroj a máte vybavení ...
Tradiční výrobce jistících přístrojů z Letohradu plánoval uvedení novinek 2020 dlouho před uvedením na trh. Ovšem stejně jako další dodavatele elektroinstalačních přístrojů i OEZ musel z minuty na minutu na všechny své plány propagace zapomenout. Na konci roku jsme se krátce spojili s Lukášem Havlenou. Ten s námi celý rok připravoval a koordinoval odborné webcasty. Co se dělo v zákulisí týmu odborníků, který tak dobře znáte, třeba z tradičních Odborných seminářů?
Aniž si to často uvědomujeme, sami jako klienti očekáváme od svých dodavatelů neomezenou podporu vedoucí k naší naprosté spokojenosti. Miroslava Uhera se v tomto díle ptáme na rozsah servisních prací, které můžeme u Servisních služeb OEZ očekávat. A také jak je to s revizemi přístrojů. Dělá servisní centrum nějaké preventivní prohlídky? Existují nějaká prostředí, která technikům dělají starosti? Je možné objednat si u Servisu OEZ i měření termovizí?
Přestože je servis OEZ prakticky nonstop službou, která reaguje na vnější podněty, existují určité pravidelné činnosti. Tým servisních mechaniků je plánovaně vytěžován tak, aby se daly zvládnou veškeré požadavky na divizi kladené. Samozřejmě servisní zásahy se plánovat nedají, ale počítat se s nimi musí. Pokud by servisní vozidlo muselo zasahovat s "majákem" v nočních hodinách, jaké jsou šance na odstranění závad? Jaké poruchy servis řeší nejčastěji? Jak vypadá typický pracovní den? K jakým přístrojům je nejvíce výjezdů? Sledujte v tomto reportážním dílu ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933