Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

TEHALIT: Odmotej si kus vkládací lišty!


Document Actions
TEHALIT: Odmotej si kus vkládací lišty!
Ano správně, odmotej! Že se lišta nedá smotat? Tudíž ani odmotat? Omyl!
ze dne: 27.11.2000
reklama


Tehalit, známý svými lištami a parapety prezentuje novinku. Odmotávací vkládací lištu LFR. Jedna krabice obsahuje 20m lišty, tudíž se jedná o velmi skladné řešení. Prakticky takové balení může vozit montér ve vozidle aniž by ho prostorově omezovalo. Výrobce dodává rozměry 7x12, 15x15, 20x20 nebo také 20x35mm. Své uplatnění tyto lišty naleznou u počítačových a telekomunikačních firem, u rozvodů EZS a samozřejmě také v běžných elektroinstalačních rozvodech rozvodech. Dodávaná barva je v odstínu RAL9010.

Sympatická na liště je skutečnost nejen, že lištu odmotáte, ale při montáži dokonce nezavazí boční stěny. Lišta je opatřena samolepící páskou, předděrované dno lišty usnadní další případné uchycení lišty vrutem. Pravý uhel docílíte zastřižením lišty pomocí speciálních nůžek. Kvalitní plast s dobrými mechanickými vlastnostmi u značky Tehalit máme již ověřen.

Cena se samozřejmě nedá srovnávat např. s tuzemskými rovnými délkami, ovšem výše popsaná variabilita dává jsně najevo, že se tato lišta hodí jako záloha pro případ, kdy najednou chybí několik metrů lišty. Vzhledem k uvedeným vlastnostem se dá předpokládat, že se jednotlivá balení "zabydlí" u mnoha firem.

Vladimír Pražák dodal vzorek lišty. Zde je chronologie uzavírání lišty. Přes to, že v otevřeném stavu lišta nevykazuje známky přímočarosti, v uzavřeném stavu získá pevné a geometricky přesné tvary.
lišta v otevřeném stavu
zavírání
uzavření
lišta opravdu drží tvar
 

 

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Rychlý pohled na technický sešit s pohledem na zásadní sortiment OBO. Mnozí již víme, že OBO BETTERMANN nabízí obrovské množství položek elektroinstalačních prvků. Některé nacházíme v regálech velkoobchodů, mnohé jsou na objednávku a o dalších specialitkách v Česku možná nemáme ani ponětí. Katalog KOMPAKT je jadrný základ, který nachází uplatnění napříč elektroinstalačním spektrem. Co vše tento informační materiál přináší? Jaké podrobnosti objevíme?
Druhů podomítkových krabic známe zcela určitě mnoho, v různém provedení, ale obvykle neřešíme krytí IP. Respektive utěsnění jejich vstupů. Proč také? Krabice je přece pod omítkou a sádra kolem ní ... Proč tedy přichází KOPOS s krabicí pod omítku vybavenou membránami? Nějaký důvod to bude mít! Zeptali jsme se produktového manažera KOPOS. Kde byste využili tuto krabici pod omítku s membránou v praxi vy?
HAGER má širší portfólio produktů než můžeme v Čechách pozorovat. Tato značka není jen o rozvodnicích a souvisejících přístrojích,ale i o systému elektroinstalačních prvků pro rozvody malého a nízkého napětí v podlahách. Doplňuje další možnost uložení kabelů parapetními a lištovými rozvody tehalit. Co tento systém nabízí, co díky němu lze vyřešit stručně, vysvětluje vedoucí prodeje Pavel Hanuš..
Hlavním důvodem vývoje nového typu krabice byl zájem zákazníků o zásuvku pro instalaci na omítku, ale bez krycího víčka. To v některých prostorách není z hlediska požadavků na ochranu před vniknutím cizích předmětů a vody nutné ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Víte, co se skrývá pod označením PZS? My už ano. Pokud se zajímáte o oblast bezpečnosti a střežení objektů, nebo si jen chcete zajistit svůj pozemek, máme tu pro vás článek o zajímavém zabezpečovacím systému KeyGUARD společnosti DIAMONDS TECHNOLOGY ...
Jak vést datová vedení bezpečně v průmyslových prostorách? Pokud potřebujete umístit do prostoru krabici, vzniká několik problémů. Zatížení, krytí IP, dostatečný prostor pro případné práce s vedením. V tomto videospotu se seznámíte s řešením KM Rack z AMPERu 2010. Nezapomeňte, že všude nelze použít běžné podpodlažní krabice určené do administrativních prostředí!
KOPOS Kolín dodává unikátní výrobek na trhu - praktické elektroinstalační lišty ELEGANT, které na trhu nabízí jako jediný výrobce. Vaše kabely vedené na stěnách s nimi budou v přehledném, bezpečném a především elegantním kabátě ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933