Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Poškozený pracoval na stavbě, když ztratil rovnováhu a spadl do nechráněné šachty, což mu způsobilo vážné zranění. Všichni si uvědomili, že i pád z menší výšky může mít katastrofální následky, a začali dávat větší pozor. Určitě by díky lepšímu ...
  • Co je transformátor a jaký je jeho princip fungování? Jaké jsou hlavní části transformátoru a jakou mají funkci? Jak funguje transformace střídavého proudu v transformátoru? Proč jsou transformátory důležité pro přenos a distribuci elektrické energie ...

Neobvyklé použití membránových krabic KOPOS


Document Actions
Neobvyklé použití membránových krabic KOPOS
Výrobce míní, trh mění. Tak nějak se dá občas pojmenovat překvapení při použití některých materiálů v praxi. Použití membránových krabic v zahradnictví je možná neobvyklé, ale podobně jsme viděli již použití drátěných kanálů k uložení lyží, jako plot nebo konstrukce pro vinnou révu. Záhada neobvyklých pravidelných odběrů krabic byla objasněna zcela jinak, než že by ji vysvětlil sám odběratel.
Tým portálu Elektrika, ze dne: 24.06.2016


Příběh obchodníka s elektroinstalačním materiálem...


Většinový podíl našich klientů jsou z oboru souvisejícího s elektrotechnikou. Ať se již zabývají jakoukoliv činností, tahají nějaká vedení. Po určité době jsme si však v našem systému všimli neobvyklých odběrů krabic KOPOS a to pouze jediného konkrétního typu (včetně spojek).

Běžné nákupy se liší druhy nakupovaného zboží a množstvím. V tomto případě šlo o pravidelné odběry stejného zboží a ve stejných počtech.Pokusili jsme se nakupujícího pracovníka zeptat, k čemu potřebují pravidelně tolik membránových instalačních krabic. Bohužel chlapík pokrčil rameny a vysvětlil, že netuší, protože nakupuje to, co má dané seznamem. A účel použití je mu neznámý.

Po nějaké době jsme byli s rodinou u přátel na chalupě a objevil jsem toto zátiší na fotografii. Začalo mi přihořívat. "Kde jste prosím přišli k těm žlutým květináčům?," zeptal jsem se paní domu. Odpovědí mi bylo, že ani neví, to nakupuje manžel. A ten mi objasnil záhadu, aniž by tušil, že o nějakou jde. Nakupuje často zahradnické potřeby v místním zahradnictví, které má vystavené sazenice v různých variantách.

"Tyto plastové květináče byly dražší, ale se ženou se nám líbí. Jen nám v zahradnictví nikdo nevysvětlil proč jsou tam ty šrouby. Asi jde o nějaké moderní umění nebo co," vysvětloval manžel. Padla mi brada a raději jsem neprozradil, k jakému účelu jsou krabice vyrobeny. :-)


Technické podrobnosti těchto krabic naleznete na této adrese.

POKUD PRACUJETE V OBORU,
můžete si zažádat o bezplatné zaslání
aktuálního papírového katalogu instalačních krabic KOPOS Kolín

NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 6)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Malé zastavení nad krabicemi do omítky. V životě jsem nainstaloval více krabic na omítku, než pod omítku, ovšem na tom moc nezáleží. Občas se zamýšlím nad tím, kolik výrobců dodává na trh podobný produkt a jak se pro který my nakonec rozhodujeme. Nebo snad vidíme nějaké krabice, napočítáme potřebný počet kusů a pokračujeme? To asi ne.
Článek nabízí pohled za kulisy výroby plastových produktů KOPOS. Od vstřikování plastů až po extruzi, nahlédneme do tajů výroby. Automatizace hraje klíčovou roli při osazování instalačních krabic šroubky, kamery kontrolují, zda výrobek odpovídá kvalitativním vzorům ve tvaru a velikosti. Zajímavé je sledovat, jak stroje zvládají i složité úkoly, jako je krácení ohebných trubek. Výroba nezahrnuje pouze plastové díly, ale také pancéřové trubky, ocelové kabelové lávky a hliníkové instalační krabice. Každý detail má svůj význam. Více zde ...
Představte si, že míjíte firmu KOPOS každý den a jednoho dne se rozhodnete prozkoumat, co se skrývá za jejími červenými zdmi. Má krátká poznámka je jedné z předních českých výrobních společností elektroinstalačního materiálu. Prohlídku provozů nových technologií a automatizace jsem nemohl odmítnout. Chtěl jsem na vlastní oči vidět, jak oživují produkty známé nejen po celém Česku. Zjistil jsem například, jak malá změna v poměru přísad může radikálně změnit vlastnosti plastů a jak KOPOS využívá každý kousek odpadu k recyklaci.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933