Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

K čemu ohnutá ...

Částečně toto provedení krabice souvisí s vývojem elektroniky. Opakovaně ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Na slovíčko v AXIMA Solutions


Document Actions
Na slovíčko v AXIMA Solutions
Značka AXIMA není pouze velkoobchod. Pohledem do zákulisí objevíme více souvisejících aktivit. Všechny mají společný jmenovatel. Průmysl. A tímto slovíčkem se AXIMA odlišuje od v instalační elektrotechnice známých velkoobchodních dodavatelů. S kamerou jsme zavítali na skvěle dostupnou příjezdovou plochu za brněnským BIBUSem na Vídeňské ulici. Ptali jsme se na jednu z divizí AXIMA Solutions. Čím se zabývá? Koho lze označit za typického odběratele? Má AXIMA digitalizované i ty běžné procesy, když se na automatizaci sama zaměřuje? Jakou výrobou tato značka dominuje? Sledujte krátkou reportáž zde ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 9.10.2020
reklama


Na slovíčko v AXIMA Solutions
AXIMA Solutions je divize, která se zaměřuje především na dodávky řešení do průmyslu. Od základních položek, které drží na svém velkoobchodním skladě, jako jsou kabely, vypínače, svorky apod. až po projekty osvětlení celých výrobních hal, dodávky SW pro optimalizaci výroby, rozváděčů, zdrojů, robotů, senzorů, kamer a mnoho dalšího. AXIMA Solutions je také výhradním zastoupením pro 17 mezinárodních výrobních značek. To však neznamená, že je zcela jiná, řekněme, že je zaměřená i na jiný typ odběratelů než známe z typických elektrotechnologických velkoobchodů.

Pro stručné otázky jsme namířili kameru na Jiřího Rujbra, ředitele divize AXIMA Solutions ...Přepis mluveného slova ...


Řízení zásob a široký sortiment výrobků, to je Axima Solutions. Díky sortimentu, který sami drží na skladech, je možné rychle a efektivně zajistit požadované elektro komponenty a materiál přímo u odběratele.
Jiří Rujbr, AXIMA Solutions
Já bych rád představil divizi Axima Solutions, která se vyloženě zabývá distribucí elektrotechnického materiálu, včetně veškeré technické podpory, kterou zákazníkům při prodeji, respektive v čase poptávek jsme schopni poskytnout.

Kdo může být zákazníkem či odběratelem velkoobchodu?
Jiří Rujbr, AXIMA Solutions
Já si myslím, že neexistuje náš typický zákazník, protože portfólio zákazníků je od nejmenších firem, které potřebují elektrický materiál, nebo radu, až po velké nadnárodní společnosti, které tvoří významnou část našeho celkového obratu.

Zákazníci mají také možnost konzultovat poptávané zboží se specialistou, aby navrhované zařízení, či instalace fungovala správně.
Jiří Rujbr, AXIMA Solutions
Máme tým odborníků, kteří již dlouhou dobu sortiment znají a jsou schopní tím pádem poskytnout spoustu informací, které zákazníci dnes potřebují.

Objednávku je pak možné sledovat v reálném čase.
Jiří Rujbr, AXIMA Solutions
S využitím čárových kódů a ukládání informací o odesílaném zboží jsme schopni zákazníkům dokladovat kdykoliv jaké zboží odešlo, kdy odešlo s jakým označením a tím pádem, jestli dodávka byla kompletní.

Pokud si nejste jistí při instalaci nových produktů, není nic jednoduššího než kontaktovat podporu Axima Solutions. V době natáčení se v prostoru skladu chystala velká předváděcí akce řízené výroby rozvaděčů. Tu vám přineseme v samostatné reportáži.
Značku AXIMA si dnes rozdělme na tři logické celky:
  • SOLUTIONS Elektrotechnická řešení na míru a velkoobchod
    Vytváří projekty, navrhuje řešení a dodává komponenty pro elektrotechnický průmysl včetně realizace komplexních řešení pro velké i malé elektrotechnické projekty od návrhu po realizaci.


  • POWER Výroba a vývoj zakázkových zdrojů a nabíječů
    AXIMA Power je výrobní částí společnosti AXIMA. Během let se stala specialistou na elektrotechnické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové trhy v Evropě i ve světe. Již od svého založení se specializuje na výrobu napájecích zdrojů. V současné době se AXIMA Power orientuje na vývoj a výrobu především vysokofrekvenčních nabíječů trakčních baterií.


  • AUTOMATION Procesní automatizace, výroba rozvaděčů a elektromagnetické systémy
    Řešení požadovaných aplikací zákazníků, zpracování cenových nabídek, řízení projektů, posuzování bezpečnosti strojních zařízení, tvorba projektových dokumentací, návrhy a dodávky vhodných systémů PLC a počítačového hardware, vytvoření aplikačního SW, školení programátorů, zajištění kompletních dodávek včetně rozvaděčů a elektromontáže na místě instalace, uvedení do provozu, školení obsluhy a údržby, servis ...


Znáte společnost AXIMA Solutions?


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Axima, spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Po dvou letech jsme s kamerou zavítali na brněnský Stavební veletrh. Zajímalo nás, jaký bude zájem veřejnosti po tolika měsících izolace a také v době, kdy vzrůstá inflace. Pohledem na vystavovatele byl z oboru instalační elektrotechniky přítomen pouze EATON se svou systémovou instalací xComfort. Na veletržním stánku brněnského systémového integrátora ARI nás s tradičním nadšením přivítal Jaromír Pávek, produktový specialista této značky. Jaká byla poptávka po bezdrátové systémové elektroinstalaci xComfort?
Konečně se po dvou letech začínáme volně setkávat. Doposud jsme vše řešili absenčně, prostřednictvím různých elektronických nástrojů. Podobně jako u veletrhů, tak i u seminářů jsme všichni v očekávání, zda nedojde na prognózy digitálních fanoušku a vše se nepřesune na Facebook nebo Instagram. Odborné semináře OEZ máme na mušce objektivu již mnoho let a bylo tomu i letos. Co představil tradiční český výrobce rozvaděčových přístrojů po skončení koronavirové izolace? Jak semináře probíhaly? První část přinášíme v tomto článku ...
ABB představilo na jaře novou designovou řadu domovních vypínačů a zásuvek. Koncový uživatel očekává nový výběr z barevných kombinací pro sladěnost se svým interiérem a elektrikář zase kompatibilitu, kvalitní konstrukci přítroje, snadnou montáž a připojení. Dnes je ovšem ve hře navíc vybavenost různými funkcemi domácí automatizace, která začíná být spíše než zbytným komfortem, v některých budovách standardem. A tak je vhodně vybraná barevná kombinace vypínačů pouze slupkou tajemství ukrytého někde v útrobách domu ...
Jeden z nejmenších prvků domovní instalace má další praktický přírůstek! Tentokrát představen na veletrhu. Nenápadná položka za pár korun, řeší situace, kdy chybí pár centimetrů vodiče. Kdo zná tento typ svorky, asi ho už nikdy nenapadne k prodlužování chybějící délky použít klasickou šroubovou čokoládu. O produktech tohoto léty prověřeného výrobce nemusíme pochybovat. Stojí svorka opravdu k zamyšlení?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Znáte společnost HENNLICH INDUSTRIETECHNIK? V tomto článku máme zaostřeno na jejich divizi LIN-TECH, zabývající se produkty pro průmyslové stroje a zařízení, konkrétně na sortiment energetických řetězů IGUS a vysoce flexibilních kabelů CHAINFLEX ...
Univerzálnost a efektivnost, spolu s velmi kompaktním provedením jsou hlavními přednostmi nového programovatelného mikro-PLC Simatic S7-1200 od společnosti Siemens, který lze využít pro široké spektrum aplikací. Čím se odlišuje od předchozích modelů a co nového dokáže nabídnout?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933