Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Ceny energií ...

Jaké se nabízí technické řešení pro dynamické řízení odběrů elektrické ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 991
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Tradiční český výrobce přístrojů do rozvaděčů na jaře přichází s novým katalogem modulárních přístrojů. Právě probíhají tradiční Odborné semiináře v hlavních městech republiky, kde byl kromě produktových novinek představen také nový katalog Modulární ...

MSV 2021 probíhá! I živě!


Document Actions
MSV 2021 probíhá! I živě!
Pořádání Mezinárodního strojírenského veletrhu je v neustálém očekávání vystavovatelů a plánování pořadatelů po celou dobu koronavirové epidemie. Proti loňskému roku je však situace výrazně pozitivnější. Proočkovanost, klesající tendence nákazy a také schválená pravidla pro možnost konání veletržních akcí. Ta jsou pro takový rozměr, jako se MSV, sice omezující, ovšem i přesto lze pořádání v letošním listopadu s jistotou potvrdit. Všechny události, ať již kongresy, nebo expozice, se plánují měsíce dopředu, proto se nyní dá již odhadovat, nač se můžeme těšit ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 2.09.2021
Na nadcházejícím ročníku Digitální továrny se nepřetržitě pracuje od skončení toho posledního na podzim 2019. Vývoj situace neovlivnil pouze koronavirus, ale také způsob komunikace, který nás během více než jednoho roku naučil. Telekonference, telefonování, e-maily ... Člověk obchodu příliš neznalý může jásat, jak se vše přesunulo do kyber prostoru, kolik se ušetřilo času cestováním, ovšem skutečnost není tak růžová. Osobní kontakt nám chybí všem.


Pro větší náhled kliknout!


Po roce osobní izolace můžeme vyhodnotit bilanci přesněji než pouze věřit prognostikám digitálních marketérů, jak vše půjde snadno i bez lidí osobně. Nouzový stav byl skutečně nouzovým stavem. Po jeho skončení lze zaznamenat vysokou poptávku po starém, konvenčním způsobu komunikace. A to i přes to, že vzdálená komunikace po internetu skutečně šetří mnoho času. Přichází tedy pozvolna comeback výstav a veletrhů?

Stávající situace a přehled vývoje Covid-19 v České republice sledujeme zde na stránkách Ministerstva zdravotnictví.Situace pořadatelské organizace.
Brněnská společnost Veletrhy a výstavy dokázala absenční veletržní rok přežít na "ventilátorech". Tradice MSV byla ve svých dějinách přerušena až v roce 2020 a po celou dobu nežádoucí mezery, koronavirové krize probíhala jednání o podmínkách možnosti pořádání veletrhů. Poptávka vystavovatelů po účasti byla sice nižší, zaviněná vývojem koronavirové epidemie v jedotlivých zemích světa, ale stále byla tak vysoká, aby se hledala nová bezpečná cesta k uskutečnění dalších ročníků. Letošní MSV bude tentokrát až v listopadu, bude menší, ale bude!

A co Digitální továrna 2.0?
Ta se samozřejmě pečlivě připravuje! O této veletržní ingredienci se zmíníme později.


Hygienicko-bezpečnostní pravidla pro veletrhy a hospodářské výstavy
Ve smyslu opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je konání veletržních akcí umožněno pouze v systému prokazování imunity/bezinfekčnosti O-N-T (očkování – prodělaná nemoc – test). Pro představu níže uvádíme výběr některých zásadních pravidel ...

Pravidla pro vystavovatele a návštěvníky veletrhů


Potvrzení O-N-T
Vstup vystavovatelů a návštěvníků včetně účastníků ze zahraničí je možný výhradně dle aktuálních pravidel systému O-N-T. Vystavovatelé doloží splnění požadavku O-N-T u personálu na expozici čestným prohlášením (formulář obdrží od společnosti Veletrhy Brno před začátkem akce), případně platným testem.
Návštěvníci se prokáží při vstupu příslušným dokladem (certifikát o očkování, platný PCR test ne starší než 7 dní, POC test ne starší než 72 hodin, certifikát nebo SMS zpráva potvrzující prodělání nemoci v období 180 dnů). (Například aplikace Tečka pro Android a iOS. Z logistických důvodů se doporučuje u neočkovaných osob obstarání platného testu předem. Alternativou je využití samotestů, které lze za 50 korun zakoupit před vstupem na výstaviště a provést je před personálem společnosti Veletrhy Brno.

Služby nebo vstupenky on-line
Nejpohodlnější způsob, jak zajistit služby pro expozici je využití on-line verzi objednávkového bloku dopředu. Obdobně je možno využít on-line nákupu vstupenek. Na pokladnách využijte přednostně bezkontaktní platbu kartou.

Ochrana dýchacích cest
Výstavní haly mají nadstandardní světlou výšku a moderní vzduchotechnika zajišťuje výměnu čerstvého vzduchu. Ochrana horních cest dýchacích se však řídí platným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR pro maloobchod a služby ve vnitřních prostorách.

Dezinfekce
U vstupu a na dalších místech v pavilonech jsou připraveny stojany s dezinfekcí. Jednací místnosti pro konference a podobně jsou dezinfikovány.

Společenský odstup (social distancing)
Prostory veletrhu včetně komunikací jsou rozvrženy tak, aby účastníci mohli dodržovat dostatečný odstup. Zamezení kumulace osob a dodržování odstupů je zejména nutné u pokladen a turniketů.

Občerstvení podle pravidel
Stravování v halách a na expozicích se řídí aktuálně platnými pravidly pro restaurační zařízení, resp. nákupní centra, tj. konzumace v sedě bez ochrany dýchacích cest. 
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Veletrhy Brno, a. s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Vedení veletržní správy brněnského výstaviště se na tiskové konferenci vyjadřilo ke konání veletržních událostí roku 2022, zvláště pak k loňským výsledkům a plánovaným představám letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu. Covid bezesporu ovlivnil budoucí pořádání Mezinárodního strojírenského veletrhu. Již víme, že došlo ke zkrácení z pěti na čtyři dny, ovšem důležité je, zda je zájem expozice zahraničních výrobců na českém veletrhu. Mezinárodní veletrh je mezinárodním pokud ...
Speciální expozice Digitální továrna 2.0 bude i v letošním roce součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu. Cílem projektu je prezentovat nejnovější služby a produkty v oblasti digitalizace podniků a představit výhody spojené se zaváděním těchto řešení do výroby. Připravovaný ročník Digitální stage 2.2 počítá s rozšířením obsahového vysílání a větším propojením na související odborná média. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.
Příležitost představit inovativní průmyslové technologie a navázat nové obchodní vztahy nabídne firmám již 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se uskuteční v Brně v termínu 4.–7. října 2022. Společně s ním se budou konat i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH. „Vnímáme zvýšený zájem firem o prezentaci na letošním MSV. Očekáváme také návrat vystavovatelů, kteří se v loňském roce nemohli veletrhu zúčastnit kvůli pandemii. Tím se potvrzuje, že ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933