Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Lze v podlažních krabicích OBO použít i přívod vody nebo stlačeného vzduchu?


Document Actions
Lze v podlažních krabicích OBO použít i přívod vody nebo stlačeného vzduchu?
Rozvody k finálnímu místu použití elektrických spotřebičů by měly být předmětem dobré rozvahy. Pokud se to zanedbá ve stádiu projektu, následně v praxi, jsou problémem viditelné kabely, které je minimálně dobré ochránit před poškozením. Sice velmi sporadicky, ale přece se objevuje dotaz na možnost jiných přívodů než elektrické energie. Například v univerzálních prostorách dílny, kde není rozmístění strojů známé nebo se technická zařízení často mění, bývají dotazy na přívody stlačeného vzduchu a v některých případech i vody. Je taková alternativa u OBO možná?
Tým portálu Elektrika, ze dne: 2.05.2022


Lze v podlažních krabicích OBO použít i přívod vody nebo stlačeného vzduchu?


Jiří Mráz odpovídá ...
Podlažní krabice jsou primárně určené a udělané na rozvod elektrické energie. To znamená, případně ještě data. Takže zásuvky ano. Systémový prvek jediný větší je zásuvka 400V, pětikolíková, kterou tam s jistým adaptérem lze vestavit. Ale další média jako voda, vzduch a další, vyžaduje nějaké speciální řešení. To znamená, že na to nemáme speciální prvky. Ale lze to udělat. Ale musí to být prvky od toho konkrétního média. Setkáváme se s tím dnes a denně v místech jako jsou showroomy, předváděcí centra, máme aplikaci i na pódiích při předvádění. Například ve Škodovce na jejich předváděcím pódiu pro auta. Tam mají do krabic zapojené mixážní pulty. Ale není to nikdy náš prvek, ale prvek toho konkrétního média, který tam dodávají.

... nebo si poslechněte originál zde ...POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový katalog UFS od OBO BETTERMANN
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Konečně technický sešit, do kterého je radost pohledět! Nezabývá se jen neustálými novinkami, ale tím základním! Jak všechny ty nové věci upevnit. A samozřejmě zase dle nějakých pravidel, norem a s pohledem na strávený čas a investované peníze. Možná to není "cool" téma pro obchodníky, ale pro nás, kteří to vše realizují na stavbách, jde o důležitý sortiment!
Podívejme se krátce na katalog rozdělený do několika kapitol systému pro zachování funkčnosti v náročných podmínkách, jako jsou například prostředí s požadavky na vysokou požární odolnost. Jak je tento informační materiál zpracovává, jaké detaily v něm nalezneme, popisuji v tomto článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933