Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

LOVATO: Katalog kompenzace jalové energie


Document Actions
LOVATO: Katalog kompenzace jalové energie
Pokud řešíte nutnost kompenzace jalové energie, pak vás mohou zajímat přístroje, které dodává tato italská značka. Obvyklou metodou ke snížení přenosu jalového výkonu je kompenzace paralelní, kdy se připojuje dle konkrétní potřeby indukčnost nebo kapacita. K sestavení kompenzačního systému můžete hledat pojistkové odpojovače, automatické regulátory, tlumivky, kondenzátory, tyristorové moduly a samozřejmě kompenzační stykače.
Igor Nováček, ze dne: 2.04.2014
reklama


Kolega navštívil jeden elektrotechnický velkoobchod, kde jej s úsměvem oslovil pracovník Lovato. Na prezentačním stole měl názornou ukázku malého rozvaděče a kolemjdoucím vysvětloval možnosti, které Lovato nabízí.


Pro větší náhled kliknout!Nyní přede mnou leží útlý technický sešit, věnovaný právě přístrojům ke kompenzaci. Útlý, protože se informace vešly na 17. stran lakovaného křídového papíru. Přesto, že uvedená problematika je energeticky závažná, není k popisu dostupného instalačního materiálu více prostoru. Publikace je sešitá dvěma sponami, což je plně dostačující i pro bezohledného uživatele.

Pro větší náhled kliknout!Co v publikaci nalezneme
Prvních deset stran se věnuje automatickým regulátorům účiníku a tyristorovým modulům. Pak následují informace o stykačích s AC řídícím obvodem, výpočet kolik a jakých potřebujeme kondenzátorů, přehled kompenzačních kondenzátorů, ochranných tlumivek, na třech stranách popis a nákresy prvků automatických regulátorů, účiníku a tyristorových modulů a na poslední stránce info o konfigurátoru kompenzace.


Pro větší náhled kliknout!
Téměř bych řekl, že informace jsou přímo úměrné velikosti počtu stránek A4, ovšem proti jiným technickým tiskovinám autoři místem šetřili, a tak se z průměrného dm2 dozvíte více než z katalogů jiných. O jednotlivých prvcích se dozvíme obecný popis, možné příslušenství, provozní parametry, dostupné certifikáty, rozměrový nákres, fotografii a uvedena jsou také schémata zapojení.

Můj závěr
Lovato je renomovaný evropský výrobce, kterého nelze opomíjet. Proto jeho elektroinstalační prvky vedu v patrnosti. Jen jsem osobně dlouho tuto značku nepotkal.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Izolovaný svod hromosvodu zcela zásadně změnil, usnadnil ochranu před bleskem. Zejména u modernizovaných budov často nelze z architektonických důvodů dosáhnout potřebné oddělovací vzdálenosti svodů. Velké uplatnění nachází také v průmyslových objektech, kde je situace stížená velkým množstvím sousedících technologií. IsCon nabízí ekvivalentní oddělovací vzdálenost 0,75m na vzduchu a 1,5m v pevných materiálech. Co myslíte, je vodič isCon od OBO ekvivalentem izolovaného hromosvodu?
O vedení v podlahách se psalo na portále Elektrika mnohokrát. Tento způsob ukládání vedení se sice užívá především v administrativních budovách, kde se často rozvody doplňují nebo mění. Díky dostupným trasám v podlaze není potřeba pro změnu pracovišť provádět stavební úpravy. Představa investorů, provozovatelů je taková, aby se systém rozvodů dal dle aktuální potřeby měnit a přitom aby vypadal elegantně. Nejlépe pokud by nebyl vidět vůbec. Takovým požadavkům se velice blíží následující systém podlažních rozvodů OBO BETTERMANN ...
Rychlý pohled na technický sešit s pohledem na zásadní sortiment OBO. Mnozí již víme, že OBO BETTERMANN nabízí obrovské množství položek elektroinstalačních prvků. Některé nacházíme v regálech velkoobchodů, mnohé jsou na objednávku a o dalších specialitkách v Česku možná nemáme ani ponětí. Katalog KOMPAKT je jadrný základ, který nachází uplatnění napříč elektroinstalačním spektrem. Co vše tento informační materiál přináší? Jaké podrobnosti objevíme?
Rakouská pobočka OBO BETTERMANN začíná stavět další objekt! S heslem "Růst potřebuje prostor" startuje výstavba nového kancelářského, logistického a školicího centra v Gramatneusiedlu. Tam vzniká budoucí zázemí OBO Austria. Do konce roku bude nová budova OBO přístřeším pro zhruba třicet pracovníků značky. Do budoucna značka OBO zpevní svou dosavadní síť. A jaké je ohlédnutí za českou pobočkou? V květnu 2019 společnost OBO BETTERMANN oslavila na pražském ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
V současné době platí povinnost nechat certifikovat každý rozvaděč, ať už se jedná o malou rozvodnici s jedním modulem nebo velký průmyslový rozvaděč. Neustálým bodem diskuzí mezi odbornou veřejností je pak spor o této povinnosti u malých domovních rozvaděčů, které se prakticky skládají z již certifikovaných komponentů. Přeptali jsme se tedy přímo konkrétních řemeslníků, jaký je jejich názor ...
Pokud vaše pracovní náplň spadá do oblasti energetiky, nebo se jen zajímáte o přístroje či služby pro vn/vvn, mohl by vás zaujmout sortiment české společnosti IVEP, obzvláště pak nové kompaktní odpojovače určené právě pro vysoké a velmi vysoké napětí ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933