Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL zve k ...

S potěšením oznamujeme, že česká společnost HAKEL, zabývající se výrobou ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Pro všechny příznivce osvětlování ulic a náměstí, pořádá se již 60. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení, která se uskuteční od 27.4. do 28.4. 2023 v OREA Congress Hotel Brno, Křížkovského 458, 603 73 Brno-střed. Konference bude ...

eDEHN#49: Ochrana čerpacích stanic a podobných technologií před bleskem a přepětím


Document Actions
eDEHN#49: Ochrana čerpacích stanic a podobných technologií před bleskem a přepětím
Mnohé instinktivně nenapadá při tankování u stojanu čerpací stanice si zapalovat cigaretu, co ovšem běžného člověka napadá při pomyšlení na ochranu takového skladiště pohonných hmot před bleskem a přepětím? Jak má vypadat správný hromosvod a následné prvky ochrany proti přepětí je nejen dobré si opakovat, ale především poopravit. Tuto problematiku si v relaci připravil Jiří Kutáč.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 10.06.2021
 


eDEHN#49: Ochrana čerpacích stanic a podobných technologií před bleskem a přepětím
Problematiku objasňuje: Jiří KutáčDotazy položené během živého vysílání:
 • Je nějaký rozdíl mezi ochranou benzínové čerpací stanice a třeba té stejné benzínové stanice, která nabízí i dobíjení elektromobilů? Samozřejmě je parkoviště k dobíjení na jiném místě než tankovací stojany ale na ochranu se musí pohlížet jako na celek, ne?
 • Pokud jako projektant, který navrhuje ochranu před bleskem, vyžaduji HVI jako jediné rozumné řešení, jak je možné, že to montážka provede levnou Vysočinou? Tomu opravdu nerozumím
 • Není náhodou u benzinek navrh ochrany naprosto závazný? To by měl povětit ještě TIČR, ne? Sám to nechávám na ty, kteří to projektují stále.
 • Mohl byste jako soudní znalec prozradit nějaký zásadní fail kterého se dopouší autoři ochran na tankovacích stanicích?
 • Pokud chránme ne zrovna výbušné místo ale nabíjecí stanici, jak moc se liší taková ochrana od exových nádrží? Úder blesku do nabíjecího systému může také nabíjeným bateriím pěkně zatopit!
 • Provádí prosím DEHN v Česku i posouzení navrhovaných projektů? Samozřejmě z produktů této značky. Chtěla jsem to po tuzemském výrobci a ten mě odkázal ke studiu normy. :-(
 • Doporučujete zanechat u rekonstruované stanice PH stávající uzemnění? Po měření sice odpovídá normovým hodnotám, ale není k tomu žádná dokumentace a nevíme jak dlouho tam je.
 • Zajímalo by mě, kdo na objektech PHM kontroluje společné pospojení vech použitých technologií. Ne vše ůže být k revizi přístupné. Je to nějak ošetřeno legislatvně, že se takový objekt bez tohoto kroku neuvede do provozu? Zatím se setkávám s tím, že to není žádný problém nepropojit všechno se vším.
 • Jak je to s dodatečnou montáží internetových pjítek na střechy benzínek? My tam uděláme ochranu před bleskem a pak tam příjde jouda s IQ tykve s parabolou na internat a natáhne nám útépko přímo k serveru. To bych snad mohl použít i oficiálně drženou palnou zbraň, nebo ne? :-)
 • Opravdu je v zájmu všech provozovatelů sítí, vedení k objektům s prostředím výbuchu aby jejich zařízení někdo cizí připojoval bez jejich vědomí někam?Chcete dostat echo o živém vstupu včas? 


OBJEDNEJTE SI NA TYTO UDÁLOSTI
studijní podklady
níže uvedenou objednávkou!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 3)
TEXT Z OBLASTÍTerminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933