Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB uvádí ...

... pro spínače, zásuvky i inteligentní elektroinstalace. Usnadní práci, ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Nakoukněte na krátký popis technického sešitu o u kabelových nosných systémech tradičního českého výrobce. Jaké podrobnosti poskytují autoři tohoto titulu pro snažší navrhování a montáž? Jaké druhy systémů lze od tohoto výrobce použít pro kabelová ...
 • Ale kterou? Dle zákona 25082021Sb., dle nařízení vlády 190/2022Sb. nebo nařízení vlády 194/2022Sb.? Povinnosti, kvalifikace a jak určit odpovědnou odbornou osobu dle zákona 250/2021Sb. a osobu odpovědnou dle NV 190/2022Sb. a odpovědnou osobu dle ...

LIVE EATON: Proudové chrániče II. podrobněji


Document Actions
LIVE EATON: Proudové chrániče II. podrobněji
Pokračování základních informací o proudových chráničích. Ty by měly být jasné každému, kdo s nimi chce pracovat. Kolik existuje proudových chráničů v praxi? Kde se který chránič používá? Už víte, zda jsou elektronické chrániče spolehlivější než klasické, kde lze získat ucelenou příručku o proudových chráničích, zda má smysl použít proudový chránič v sítích IT, proč je dobré občas provádět testování proudového chrániče jeho tlačítkem. V tomto online semináři se dozvíte více, například jak reagují konkrétní typy při požáru a jaká je souvislost s AFDD zapojených v obvodu. #210323
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 23.03.2021

LIVE EATON: Proudové chrániče podrobněji
Přednášející: Jan Marek a František Štěpán

REPRÍZA přednášky zde ...
Dotazy položené během živého vysílání:

 • Proč při bouřkách občas vypadává proudový chránič i přes to, že nedošlo k úderu přímo do objektu?
 • Jaký vliv má časté vybavování proudového chrániče na jeho spolehlivost?
 • Jak má spotřebitel chápat nižší cenu proudového chrániče? Znamená to, že ty levnější nejsou tak spolehlivé? Rozdíl mezi výrobci může být i více, než tisíc Kč.
 • Čím, jakou logikou je dán maximální počet spotřebičů za proudovým chráničem?
 • Jak se efektivně hledá porucha v domě, kde je zapojeno mnoho chráničů a uživatel nemá ponětí, co je kde zapojeno?
 • Musí být všechny proudové chrániče mezi zdrojem a frekvenčním měničem typu F? Mám namysli hlavní 3f 100mA a za ním by byl 1f 30mA?
 • Prý má elektronický jistič “boot loader”,  není pak při startu pomalejší, než klasika?
 • Po kolika letech byste doporučil vyměnit proudový chránič za nový? Je stanovena nějaká doporučená životnost proudových chráničů?
 • Jak je to s proudovým chráničem pro přívod k nabíjecí stanici, která je sama o sobě vybavena proudovým chráničem?
 • Existují proudové chrániče, které mají automatickou obnovu. Podle jaké je to normy, je na to vůbec norma?
 • Jaký je rozdíl v záruce mezi stejným proudovým chráničem koupeným v Bauhausu a tím, co dodá elektrikář?
 • Máme čtyřpólový chránič EATON 25A typu AC. Při zapnutí HDO pro změnu sazby chránič padá. Je problém v zapojení HDO nebo špatně zvolený chránič?
 • Mohu za třífázový FI zapojit jednofázové vývody? Když ne, kde je to uvedeno.
 • Proč se předepisují chrániče pro světelné obvody, kde nejsou pohyblivé přívody?
 • Jak reklamovat čtyřpólový proudový chránič když došlo k vypnutí jedné fáze a nulového vodiče? Došlo k poškození PC.
 • Jak vysvětlit normativní požadavek na jeden RCD na jeden světelný okruh. Znamená to, že nesmí být před RCD 1 okruhu centrální RCD s vyšším vybavovacím proudem?
 • Jaký správný typ proudového chrániče použít pro ochranu ovládacího obvodu 230V z oddělovacího trafa 500/230V? Např. síť IT 500V s několika M s 3-f frekvenčními měniči.
 • Jaká je délka intervalu zkoušení proudových chráničů testovacím tlačítkem?
 • V které normě je stanovena životnost elektrické instalace?

Odpovědi na položené otázky naleznete zde!Dotazy k tématu můžete pokládat:
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)


FIREMNÍ TIPY
Pracujete na projektu, který obsahuje i část požárních signalizací? Navrhovat vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení vyžaduje velice dobré znalosti všech použitých prvků. Jde přece o systém, který prostřednictvím senzorů dá včas vědět na předem zvolené místo, že je děje něco neobvyklého. Co vše nabízí EATON v této souvislosti za sortiment? Sledujte tento pořad!
Jaká témata očekávat? ... chytrá domácnost, cesta k úsporám ... instalací UPS to nekončí, na dobrém servisu záleží ... domovní a bytové elektroinstalace, fotovoltaické aplikace ... záložní napájení a IT distribuce ... průmyslové aplikace a automatizace. Společnost Eaton opět pořádá Virtuální veletrh, který na jednom místě nabídne širokou paletu online přednášek z oboru, živá vystoupení vedené odborníky a obchodníky této značky. Připojte se k vysílání společnosti Eaton a získejte více informací. Více podrobností zde!
Dodat zákazníkovi certifikovaný rozvaděč není jednoduchý, ale určitě řešitelný proces. Tento pořad ukáže jednotlivé milníky procesu výroby rozvaděčů. Čím vše začíná, kde jsou uvedeny požadavky na rozvaděč, co to jsou charakteristiky rozhraní, co vše činíme ověřením rozvaděče, kdy vytváříme schéma rozvaděče a soupisku materiálu, kdy vystavujeme prohlášení o shodě nebo nakonec nač při předání rozvaděče nezapomenout.
Spínání obvodu se zátěží svítidel s LED zdroji se od spínání téhož obvodu, ale elektrickým přímotopem zásadně liší. A možností co spínat je více, například neinduktivní či mírně induktivní zátěže, polovodičové zátěže, smíšené odporové a induktivní zátěže, kondenzátory, transformátory, žárovky, výbojkové svítidla, různé typy elektromotorů nebo jiných požadavků zadávací dokumentace. Každý druh zátěže má při svém spínání různá specifika. Pokud si nevíte rady, co pro které spínání použít? Tento pořad poradí, co z produkce EATON ke které zátěži použít! Svůj dotaz pokládejte zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933