Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1001
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Všichni to dobře známe. Přicházíme do nového prostoru a dřív či později hodnotíme provedenou elektroinstalaci. Práce, nepráce, dovolená, svatební obřad, pohřeb ... naše oči stejně alespoň na chviličku zkontroluji, zda je "svět správně". Odhaduji, že ...
 • xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program ...

LIVE EATON: Propojovací systémy Eaton


Document Actions
LIVE EATON: Propojovací systémy Eaton
Hřeben, vidlička, kolík. Tři naprosto nesourodá slova a přesto se všechna vztahují k jedné věci. Vydrátování, chcete-li zapojení rozvaděče vyžaduje určité znalosti, dovednosti a čas. Pokud volíte přístroje jednoho dodavatele, lze využít jeho dodávaného příslušenství. To kromě kratšího času montáže zvyšuje přehlednost a jistotu funkce. Čeho lze využít a jak, se dozvíte v tomto webcastu ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 13.04.2021LIVE EATON: Propojovací systémy Eaton
Přednášející: Jan MarekDotazy položené během živého vysílání:
 • Pokud potřebuji v řadě deseti jističů jeden vyměnit za nový jiné značky (v brašně všechny výrobce nenosím) tak co pak když propojovací hřeben nepasuje?
 • Spojím jističe i jiných výrobců?
 • Jsou tyto prvky běžně ve velkoobchodech? Opravdu? Tak pak nevíte jak jsou někteří prodavači zmatení!
 • V dílně běžně zhracujeme i třífázové hřebeny na strojní pile. S jedním polém si zkušený montér poradí hravě.
 • Někteří výrobci musí být za každou cenu originální, proč nejsou hřebeny normalizované jako třeba rozměr DIN lišty?
 • Proč se nemůže lišta EVG krátit? Jediné co mě napadá tak jsou piliny mezi fazemi.
 • Můžete prosím říct hodně nahlas jaký je cenový poměr mezi propojovací lištou a propojovaným zařízením? Není lišta dražší?
 • Jak nejlépe vyřešit, když průřez vodiče neumožňuje jeho přiložení do svorky?
 • Máte v nabídce hřeben na třifázove chrániče? Tudíž budu mít na začátku din lišty jeden chránič 3f a zbytek lišty jen jističe?
 • Co říkáte na propojovací hřebeny kombinované s klasickým propojením?
 • Umíte EATON také propojení mezi řadami, má nějaký systém?
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)


FIREMNÍ TIPY
EATON ONLINE TOUR připravil netradiční stream! Na připravené otázky elektrotechniků odpovídá Karel Dvořáček, člen technické normalizační komise. Ne vše je na "první čtení" textu normy zcela jasné. Obzvlášť tomu, kdo není zběhlý v dekódování relativních sdělení, bude odpověď na konkrétní otázku přínosem. Přichystejte si svůj dotaz směrem k RCD a dimenzování SPD! Na dobře připravenou a specifikovanou otázku bude odpověď přesnější! Více sledujte zde!
Některé části technickým norem mohou být pro vytíženého elektrotechnika zapeklitým oříškem. Příliš řešení nepomáhá ani online přístup normám. Přítel na telefonu má dost svých zakázek a drobná konzultace je více než nutná. Pořad "Volejte řediteli" agentura ČAS z nepochopitelných důvodů doposud nezavedla. Tak co dál? Tým EATON sestavující obsah streamů připravil další díl letošního TOUR s Karlem Dvořáčkem. Toho většina elektrotechniků zná jako přednášejícího na seminářích, nebo autora mnoha publikací nakladatelství IN-EL. V úterý 14. června bude skvělá příležitost položit vlastní dotaz právě této legendě! Nač se Karla Dvořáčka v souvislosti se správným použitím RCD a dimenzováním SPD zeptáte už nyní?
Potřebujete řídit otáčky motoru ve vaší aplikaci a nemáte dost prostoru? Nová řada frekvenčních měničů PowerXLTM DM1 kombinuje maximální funkcionalitu a malé rozměry. Zařízení lze použít v omezených prostorách, které přesto vyžadují funkcionalitu standardních univerzálních měničů. To zahrnuje aplikace čerpadel i HVAC, dále také ovládání konvenčních motorů, jako jsou například asynchronní motory nebo motory s permanentními magnety. Více v dnešním webcastu zde ...
Existují různé systémy a technická zařízení, jejichž výstupem je upozornění lidí vyskytujících se v okolí. Finální sestava se odvíjí od potřeb zajišťující požadovaná oznámení. Siréna nebo maják však nemusí vždy upozorňovat na nebezpečí a nebo požár. Když je v projektu potřebná zvuková a světelná signalizace, proč tedy používat dvě zařízení, když to lze vyřešit jednou kombinovanou jednotkou? Možnosti se dozvíte v následujícím pořadu!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933