Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Představte si, že míjíte firmu KOPOS každý den a jednoho dne se rozhodnete prozkoumat, co se skrývá za jejími červenými zdmi. Má krátká poznámka je jedné z předních českých výrobních společností elektroinstalačního materiálu. Prohlídku provozů nových ...
 • Než se mé zápisky, knihy, normy, skripta a staré katalogy uklidí na smetiště, ještě se podělím o několik vzpomínek. Když se dnes procházím po velkých stavbách, vše funguje podstatně lépe jako kdysi za nás. Na vše je dnes více času, materiál je ...

LIVE EATON: Pavouk - představení programu


Document Actions
LIVE EATON: Pavouk - představení programu
V polovině prázdnin byla zveřejněna nová verze programu Pavouk pro zkratové výpočty a dimenzování nn sítí. V rámci tohoto školení se projdou základní funkce programu, seznámíte se s novinkami a na jednoduchém příkladu se ukáže metodika práce s programem. Na případné dotazy odpoví autor programu Petr Slavata. Co vše připravil EATON na letošní druhou sezónu sledujte právě v tomto pořadu!
Tým portálu Elektrika, ze dne: 14.09.2021


EATON ONLINE TOUR: Pavouk - představení programu
Přednášející: Jan Marek, Petr SlavataRepríza ...Dotazy položené během živého vysílání:
 • Pavouk není součástí E-configu? Tak jsem se v tom ztratil!
 • Dosáhnu xSpiderem stejných výsledků jako se Sichrem? Ptám se proto, že kolega by na Sichru chtěl už dožít a já jsem spíš Moeller :-)
 • Lze Pavouk spouštět z flahdisku a přenášet ho mezi různými pc?
 • Jak může Pavouk řešit selektivitu lampiček v domě, když kolega Štěpán to v jednom dílu u modulových jističů zcela vyloučil?!
 • Proč program Pavouk nelze aktualizovat "normálním" způsobem? Jednou za čas mi program při spuštění napíše hlášení "Doba použitelnosti programu vypršela" a je nutné z webu stáhnout novou instalaci a ručně přeinstalovat.
 • Bude Pavouk k dispozici i pod OS linux?  především *.deb
 • Existuje papírový manuál Pavouka? Podobně jako je katalog. Nebo není manuál součástí papírového katalogu?
 • Na Elektrice jsem se ptal zda zvolit Sichr nebo Pavouk a nikdo mi neodpověděl! Dozvím se to zde?
 • Používá/zahrnuje Pavouk do výpočtu bezpečnostní součinitele 1,5 (1,2+1,25) a vychází z "reálných hodnot"? Sichr nepoužívá při výpočtu součinitele 1,5, ale zohledňuje vliv konkrétních předpokládanýc h podmínek.
 • Vypočítám pomocí xSpidera zkratový proud při napájení z UPS?
 • Jak postupovat v případě že neznám zdroj proudu (trafo),  vím napřáklad pouze že v RIS je 3E gG 200A?
 • Lze  namodelovat pouze  instalaci v domě, bez trafa atd...  kde instalace začínala  nožovými pojistkami?
Odpovědi zde ... 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 3)


FIREMNÍ TIPY
Jste-li výrobcem strojů či řídicích rozvaděčů a toužíte být v obraze o nejnovějších trendech a produktech ve vašem oboru, pak si nenechte ujít toto živé vysílání! V prezentaci společnost Eaton představí svůj aktuální sortiment a poslední inovace v konstrukci strojů a rozvaděčů. Odhalí, jak moderní technologie a řešení mohou transformovat podnikání a posunout vaše produkty na čelo průmyslového vývoje. Připojte se a objevte, co vše Eaton přináší do světa strojírenství a elektrotechniky!
V éře technologií, kde každý detail v domě má svůj význam, přináší xComfort řešení, které je nejen funkční, ale i technicky promyšlené. Rozvodnice xComfort jsou navrženy tak, aby vyhovovaly nejen současným normám, ale i budoucím potřebám domácností a komerčních prostor. S možností výběru z různých velikostí a typů lze snadno najít ideální variantu pro jakoukoliv aplikaci. Přidání atraktivního designu a snadné integrace s modulárními přístroji dělá z xComfort rozvodnic praktické řešení pro správu energie. Vyberte rozvodnici, která nejen splní technické požadavky, ale i podpoří efektivitu v navrhovaném projektu!
Hledáte řešení, jak jednoduše a efektivně pozvednout bydlení na navou úroveň prostřednictvím inteligentní elektroinstalace? Díky bezdrátovému systému xComfort můžete bez výraznějších stavebních zásahů proměnit jakýkoliv dům či byt v útulný domov, který usnadní život a dovolí soustředit se na to, co je opravdu důležité. Podívejte se na webinář a přesvědčte se sami, jak jednoduše toho lze docílit.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933