Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Tiché spínání ...

Zásadní otázka: Jak doma spínat velký výkon potichu? Málokdo chce ve svém ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 977
Bazar
Osobní nástroje

LIVE EATON: Pavouk - představení programu


Document Actions
LIVE EATON: Pavouk - představení programu
V polovině prázdnin byla zveřejněna nová verze programu Pavouk pro zkratové výpočty a dimenzování nn sítí. V rámci tohoto školení se projdou základní funkce programu, seznámíte se s novinkami a na jednoduchém příkladu se ukáže metodika práce s programem. Na případné dotazy odpoví autor programu Petr Slavata. Co vše připravil EATON na letošní druhou sezónu sledujte právě v tomto pořadu!
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 14.09.2021


EATON ONLINE TOUR: Pavouk - představení programu
Přednášející: Jan Marek, Petr SlavataRepríza ...Dotazy položené během živého vysílání:
 • Pavouk není součástí E-configu? Tak jsem se v tom ztratil!
 • Dosáhnu xSpiderem stejných výsledků jako se Sichrem? Ptám se proto, že kolega by na Sichru chtěl už dožít a já jsem spíš Moeller :-)
 • Lze Pavouk spouštět z flahdisku a přenášet ho mezi různými pc?
 • Jak může Pavouk řešit selektivitu lampiček v domě, když kolega Štěpán to v jednom dílu u modulových jističů zcela vyloučil?!
 • Proč program Pavouk nelze aktualizovat "normálním" způsobem? Jednou za čas mi program při spuštění napíše hlášení "Doba použitelnosti programu vypršela" a je nutné z webu stáhnout novou instalaci a ručně přeinstalovat.
 • Bude Pavouk k dispozici i pod OS linux?  především *.deb
 • Existuje papírový manuál Pavouka? Podobně jako je katalog. Nebo není manuál součástí papírového katalogu?
 • Na Elektrice jsem se ptal zda zvolit Sichr nebo Pavouk a nikdo mi neodpověděl! Dozvím se to zde?
 • Používá/zahrnuje Pavouk do výpočtu bezpečnostní součinitele 1,5 (1,2+1,25) a vychází z "reálných hodnot"? Sichr nepoužívá při výpočtu součinitele 1,5, ale zohledňuje vliv konkrétních předpokládanýc h podmínek.
 • Vypočítám pomocí xSpidera zkratový proud při napájení z UPS?
 • Jak postupovat v případě že neznám zdroj proudu (trafo),  vím napřáklad pouze že v RIS je 3E gG 200A?
 • Lze  namodelovat pouze  instalaci v domě, bez trafa atd...  kde instalace začínala  nožovými pojistkami?
Odpovědi zde ... 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 3)


FIREMNÍ TIPY
Program Pavouk umožňuje rychle odpovědět na základní otázky. Schéma zapojení nejjednodušší sítě vložíte na jedno kliknutí, nastavíte parametry a spustíte výpočet. Můžete též využít některý z dodaných demonstračních příkladů, které jen lehce modifikujete podle aktuální situace. To vše ukáže toto školení, kterým provází sám autor software Pavouk. I vy se můžete zúčastnit diskuze a vložit svůj vlastní dotaz k tématu.
Eaton Elektrotechnika zve na tradiční sérii přednášek v rámci On-line Tour, které budou vysílány opět ve formě živých webcastů. Díky tomuto formátu lze téma, které je zajímavé, sledovat z domova nebo kanceláře. Interaktivní formou odborníci představí novinky ze světa Eaton, připomenou problematiku aktuálních změn v normách a legislativě, zaměří se detailněji na to, jak vše funguje v praxi a v neposlední řadě budou odpovídat na pokládané dotazy. Školení jsou zcela zdarma. Po odvysílání každého webcastu budou k dispozici ke stažení odborné materiály.
Představte si, že při návrhu nebo rekonstrukci bytu už nebudete muset řešit žádné kabeláže k vypínačům. Rozšíření ovládání o další místa půjde kdykoli v budoucnu bez sekání, prachu a špíny. Ke vchodu do místnosti nalepíte bezdrátový vypínač a do wifiny připojíte chytrou jednotku xComfort Bridge. Je to tak snadné. Obdobně zrealizujete vytápění - na radiátory nainstalujete bezdrátové hlavice, případně vytápěcí aktory s PWM regulací a pro vyhodnocení teploty interiér doplníte bezdrátovým termostatem s dotykovým displejem. Řešení jak pro radiátory, tak i elektrickou nebo vodní podlahovku. A to co je u Bridge novinkou - vše už půjde ovládat ze smartphonu vzdáleně odkudkoli v rámci internetu! Nejen to webcast ukáže. Představí nejnovější apku pro konfiguraci aplikace přímo v telefonu.
Snadné a rychlé připojení vodičů do zvolených přístrojů je dostupnější než kdykoliv před tím. Otáčení šroubovákem zůstává nostalgickou vzpomínkou na periodické utahování kontaktů. V tomto webcastu očekávejte představení technologie Push-In pro snadné beznástrojové zapojení přístrojů. A když už je snadno zapojíme, pojďme také naplno využít jejich možnosti pomocí komunikačního systému SmartWire-DT, který ušetří i značnou část nákladů.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933