Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

LIVE EATON: Pavouk - představení programu


Document Actions
LIVE EATON: Pavouk - představení programu
V polovině prázdnin byla zveřejněna nová verze programu Pavouk pro zkratové výpočty a dimenzování nn sítí. V rámci tohoto školení se projdou základní funkce programu, seznámíte se s novinkami a na jednoduchém příkladu se ukáže metodika práce s programem. Na případné dotazy odpoví autor programu Petr Slavata. Co vše připravil EATON na letošní druhou sezónu sledujte právě v tomto pořadu!
Tým portálu Elektrika, ze dne: 14.09.2021


EATON ONLINE TOUR: Pavouk - představení programu
Přednášející: Jan Marek, Petr SlavataRepríza ...Dotazy položené během živého vysílání:
 • Pavouk není součástí E-configu? Tak jsem se v tom ztratil!
 • Dosáhnu xSpiderem stejných výsledků jako se Sichrem? Ptám se proto, že kolega by na Sichru chtěl už dožít a já jsem spíš Moeller :-)
 • Lze Pavouk spouštět z flahdisku a přenášet ho mezi různými pc?
 • Jak může Pavouk řešit selektivitu lampiček v domě, když kolega Štěpán to v jednom dílu u modulových jističů zcela vyloučil?!
 • Proč program Pavouk nelze aktualizovat "normálním" způsobem? Jednou za čas mi program při spuštění napíše hlášení "Doba použitelnosti programu vypršela" a je nutné z webu stáhnout novou instalaci a ručně přeinstalovat.
 • Bude Pavouk k dispozici i pod OS linux?  především *.deb
 • Existuje papírový manuál Pavouka? Podobně jako je katalog. Nebo není manuál součástí papírového katalogu?
 • Na Elektrice jsem se ptal zda zvolit Sichr nebo Pavouk a nikdo mi neodpověděl! Dozvím se to zde?
 • Používá/zahrnuje Pavouk do výpočtu bezpečnostní součinitele 1,5 (1,2+1,25) a vychází z "reálných hodnot"? Sichr nepoužívá při výpočtu součinitele 1,5, ale zohledňuje vliv konkrétních předpokládanýc h podmínek.
 • Vypočítám pomocí xSpidera zkratový proud při napájení z UPS?
 • Jak postupovat v případě že neznám zdroj proudu (trafo),  vím napřáklad pouze že v RIS je 3E gG 200A?
 • Lze  namodelovat pouze  instalaci v domě, bez trafa atd...  kde instalace začínala  nožovými pojistkami?
Odpovědi zde ... 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 3)


FIREMNÍ TIPY
Podíl výroby energie z obnovitelných zdrojů neustále roste a stále významněji ovlivňuje oblast dodávek energie. Klíčovým úkolem je vyrovnat proměnlivou výrobu obnovitelné energie s konstantní poptávkou spotřebitelů energie. Přednáška by tak mohla nabídnout komplexní pohled na současný stav a budoucí perspektivy energetiky s ohledem na udržitelný rozvoj a změnu klimatu ...
Dozvíte se, jak norma ČSN EN IEC 61439-2 příloha DD zpřísňuje požadavky na rozvaděče zapojené do fotovoltaických systémů. Projdou se hlavní změny a požadavky, které je potřeba splnit. Např. bezpečnost a spolehlivost, prevence proti elektrickému oblouku, stejnosměrné sítě, propojení s ČSN 33 2000, trvanlivost izolačních materiálů, ověření oteplení ...
Jste-li výrobcem strojů či řídicích rozvaděčů a toužíte být v obraze o nejnovějších trendech a produktech ve vašem oboru, pak si nenechte ujít toto živé vysílání! V prezentaci společnost Eaton představí svůj aktuální sortiment a poslední inovace v konstrukci strojů a rozvaděčů. Odhalí, jak moderní technologie a řešení mohou transformovat podnikání a posunout vaše produkty na čelo průmyslového vývoje. Připojte se a objevte, co vše Eaton přináší do světa strojírenství a elektrotechniky!
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933