Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort


Document Actions
LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort
Požadují zákaznící komfortní ovládání topení přes internet, chtějí si zjednodušit život pomocí automatizovaných funkcí či snížit spotřeby energií? Sledujte tento webcast, ve kterém uvidíte elektroinstalaci s xComfort a jak snadno regulovat topení včetně ovládání přes internet a o osvětlení pomocí scén. S automatizovanými funkcemi lze ovládat rolety či žaluzie, filtraci a ohřev bazénu, saunu apod. Otevřená brána, osvětlená příjezdová cesta a otevírající se garážová vrata při příjezdu stiskem ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 27.04.2021
LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort
Přednášející: Jaromír PávekDotazy položené v živém vysílání:
 • Jak propojit rekuperační jednotku s xComfortem?
 • Xcomfort mi byl doporučen jako možnost nasazení funkčnosti bez toho aniž bych musel moc doplňovat stávající obvody. Jak moc je to použitelné na staré nulování?
 • Kdy bude možné ovládat chytrý dům pomocí Google Asistentu nebo Siri?
 • Mohou být ovládací prvky xComfort umístěny ve venkovním prostředí? Tedy zda mají vyšší kryttí IP44 ...
 • Asi vím, o xComfortu vše, za poslední rok docela informační nářez, jen jste nezmínil zápory nebo omezení xComfortu! Ale stejně další naše budova bude v tomto systému!
 • Také jsem si myslel, že jde o decentralizova ný ale bezdrátový systém, může to prakticky konkurovat tradičnímu KNX? Nebo xComfort není vhodný pro rozsáhlé objekty jako hotely?
 • Jak dalece je nutný vyměňovat kvůli xComfort stávající vypínače a zásuvky?
 • Jak je to s aktualizacemi mobilní aplikace pro ovládání?
 • Je po aktualizaci vše funkční nebo se musejí jednotlivé prvky v instalaci také aktualizovat nebo do aplikace vše nově přiřadit?
 • Zajímají mne slabiny xComfort. Podle toho, co jsem vše slyšel je to až příliš ideální systém. A jak víme, nic není ideální, že? :-)
 • Jaká je obvyklá záruka? A jak si záruku prodloužit na cca 30 let? Tedy stáří obydlí před rekonstrukcí.
 • Potřebuji pro ovládání a nastavování dobrou angličtinu? Sověti mě naučili jen rusky :-(
 • Spolupráce mechanického vypínače a bezdrátového ovládání. Pokud zapnu spotřebič mechanickým tlačítkem  a vypnu bezdrátovým, tak jak zapnu mechanickým tlačítkem?
 • Napojím xComort na stávající DALI řízení osvětlení? Nebude to nějak kolizní se stávajícím ovládáním DALI?
 • Počítá se u xComfortu s ovládáním hudebních systémů? Např. SONOS, BOSE a pod.
 • Jaké displeje byste doporučil k ovládání xComfort na chodbě? Myslím pro všechny osoby v rodině? Ipad nebo něco levnějšího by šlo?
 • Existuje nějaká častá chyba, kterou uživatelé xComfortu dělají?
 • Jakou má xComfort vlastní spotřebu? Aby ve stand-by režimu to nepřekračovalo nahnané úspory při regulaci.
 • Mě by zajímal xComfort Jaromíra Pávka doma! Předpokládám, že nemá doma IN-ELs. Nebo se pletu? Podle toho, jak o tom hovoří ...
 • Je možné systém xComfort použít i v rozsáhlém administrativn ím objektu? Nebo je vhodnější spíše pro RD?
 • Přijede Jaromír s Xcomfortem také někdy na Elektrickou Spojku?
 • Jak mohu exportovat grafy xComfort (např. spotřeby energií) do PC nebo na www stránku?
 • Existuje nějaká volba grafické šablony nebo možnost úprav designu ovládacího, zobrazovacího softwaru pro telefony a tablety?
 • Existuje aktor, který je schopen ovládat dva světelné okruhy (lustr se dvěma okruhy). Např. jeden spíná, druhy je stmívaný.
 • Jak je možné aktualizovat ROOM manager. Je zde IR port pro aktualizaci, ale IR port nemohu sehnat.
 • Existuje aktor pro ovládání dvou okruhového svítidla (lustr)? Například jeden okruh stmívat, druhý zapnout/vypnout?


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 3)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Proč se zdá, že některé stykače v aplikacích tajemně shoří, zatímco jiné fungují bez potíží celá léta? Je to jako hádanka zakopaná v neproniknutelném lese kategorií užití, a pro mnohé z nás může být pojem 'kategorie užití' tak tajemný jako španělská vesnice. Ale nezoufejte! Nadcházející on-line setkání je jako kompas, který provede tímto lesním bludištěm elektrotechnických výzev. Během něj budou představeny klíčové základy spínání různých druhů zátěží a odhaleno, proč některé stykače vydrží léta, zatímco jiné náhle selžou. Buďte on-line a sledujte, jak to všechno funguje!
Pro mnoho lidí z elektrotechnické branže je téma realizace FVE stále neprobádanou oblastí. Internet je plný „zaručených“ návodů a tipů, jak tyto aplikace realizovat. Mnohé z nich mohou ve výsledku představovat ohrožení života, zdraví a majetku provozovatele dané instalace. Přijďte na Eaton tour 2023, kde vám poradíme, jak se neocitnout mezi těmito odstrašujícími případy. Školení se skládá z přednášek vedených jak externími specialisty, tak odborníky Eaton. Představíme vám legislativní požadavky na správné provedení FVE z hlediska bezpečnosti a požární ochrany, včetně nejčastějších chyb, kterých je třeba se vyvarovat. Dále se dozvíte, jak ...
Když pracujeme se stroji, je důležité se chránit před možnými riziky, která mohou vzniknout. Funkční bezpečnost pomáhá minimalizovat nebezpečí a zranění, která by mohla nastat. Například když používáme vrták nebo pilu, musíme se řídit určitými pravidly, abychom se nezranili. Tato pravidla nám pomáhají pracovat bezpečně a minimalizovat riziko úrazu. A jak je to u strojů? Nač vše myslet? Které technické normy o tom hovoří? Jaký soubor bezpečnostních pravidel v souvislostí s provozováním strojů uvažovat? To je předmětem následující přednášky ...
Záložní zdroje napájení nízkého napětí lze v dnešní době považovat za velice důležitý bod i v elektroinstalacích rodinných domů. Nejste si jisti, jak vybrat vhodný UPS nebo nevíte, jaké parametry jsou při výběru UPS důležité? V této online přednášce si projdeme postup při výběru vhodného UPS pro různé aplikace. Ať už se jedná o výběr záložního zdroje pro počítač, domácí kino, kotel, nebo server. Co myslíte, jak snadné je možné zvolit špatný záložní zdroj napájení?
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933