Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

Témata pokrývající všechny uvedené oblastí

Zprávy

Přehled energetik

 • 27.12.2002
Přehled energetik
Základní energetický rozcestník. Stručný přehled energetických společností a dalších institucí.

Na SČE po Internetu

 • 25.12.2002
Na SČE po Internetu
Skutečnost, že přibývá nových služeb, je nepřehlédnutelná. Některé pomíjíme, protože se domníváme, že to nepotřebujeme....

KART Brno bez ČÚBP.

 • 18.12.2002
KART Brno bez ČÚBP.
Každoročně pořádá MSE Brno krajský aktiv revizních techniků v brněnském Bílém domě. Současně se pořádá i pražský CART, který byl letos zrušen.....

KOPOS bilancuje rok 2002.

 • 13.12.2002
KOPOS bilancuje rok 2002.
Víte jaká je situace po letošních katastrofách v Koposu Kolín? Jakých hospodářských výsledků dosáhl český výrobce elektroinstalačních materiálů. Na závěrečném plese oslovil všechny zúčastněné  předseda představenstva a.s. Ing.Josef Vavrouch. Pokud chcete vědět něco málo o tom, co se chystá na příští rok, tak pozorně čtěte!

Paříž pomůže France Télécom injekcí devíti miliard eur

 • 5.12.2002
Paříž pomůže France Télécom injekcí devíti miliard eur
Francouzská vláda přispěje k záchraně dominantního telefonního operátora France Télécom okamžitou kapitálovou injekcí devíti miliard eur. Paříž je navíc k nelibosti...

Vypuštění největšího civilního satelitu světa se nezdařilo 

 • 26.11.2002
Vypuštění největšího civilního satelitu světa se nezdařilo 
Vypuštění největší civilní družice světa se nezdařilo. Evropský telekomunikační satelit Astra-1-K, s nímž v úterý odstartovala z kosmodromu Bajkonur ruská nosná raketa, nedosáhl plánované oběžné dráhy.

BVV: Výsledky soutěže Elektro kontakt 2002.

 • 21.11.2002
BVV: Výsledky soutěže Elektro kontakt 2002.
Letos na akci Elektro kontakt 2002 byla vyhlášena tipovací soutěž. Kdo vyhrál? Co obdržel?

Hospodářská komora České republiky sdružuje profese.

 • 5.11.2002
Hospodářská komora České republiky sdružuje profese.
Hospodářská komora České republiky (HK ČR), vědoma si organizační roztříštěnosti ve všech řemeslných profesích se snaží jim být ve sdružování nápomocna. Ke stávajícím, převážně ekonomickým a právním odborným sekcím, které sdružují podnikatelské subjekty téže profese, přibude další a to ryze profesní Elektrotechnická sekce HK ČR (ES HK ČR).

GPH novinky na podzim 2002

 • 23.10.2002
GPH novinky na podzim 2002
Firma GPH známá výrobou kabelářské bižuterie představuje nový sortiment.

Rekordný veľtrh ELO SYS 2002

 • 11.10.2002
Rekordný veľtrh ELO SYS 2002
Trenčín bude opäť patriť najmodernejším trendom elektrotechniky, elektroniky a energetiky. Od 15. do 18. októbra sa v priestoroch Výstaviska TMM v Trenčíne uskutoční v poradí už ôsmy ročník medzinárodného veľtrhu ELO SYS. Na celkovej ploche 10 010 metrov štvorcových predstaví svoje najnovšie produktové rady 237 slovenských a zahraničných vystavovateľov.

Elektrokontakt 2002

 • 23.09.2002
Elektrokontakt 2002
Opět po roce při konání strojírenského veletrhu se konal Elektrokontakt. Komorní výstava uprostřed největšího veletrhu v České republice.

TY-NET: Pomoc při povodních ...

 • 15.09.2002
TY-NET: Pomoc při povodních ...
Jak pomáhalo české zastoupení Ackermann v České republice? Prakticky! Tedy bez okolků šlo k věci.

BVV: Velká tipovací soutěž! MSV 2002

 • 9.09.2002
BVV: Velká tipovací soutěž! MSV 2002
Zajímavá soutěž pro elektrotechniky na brněnském strojírenském veletrhu! Tipněte si tři údaje a můžete získat zajímavé praktické pomůcky!

NABÍDKA elektrotechnik LOUNY

 • 31.08.2002
NABÍDKA elektrotechnik LOUNY
Nabízí pomoc při diagnostikování utopené elektroinstalace, o víkendech vám bezplatně nabízí svou pomoc.

Vyhrocená situace sjednocování cechů ČR

 • 27.08.2002
Vyhrocená situace sjednocování cechů ČR
Situace ve sjednocování našich celků se po materiálech, které jste společně s pozvánkou na 21. 8. dostali značně vyhrotila. Jednání 21. 8. se bohužel, z důvodů povodní nekonalo.
FIREMNÍ TIPY
Bezdrátové spínání a stmívání osvětlení, ovládání zásuvek a spotřebičů, ovládání rolet včetně základních bezpečnostních funkcí hravě zvládnete se systémem xComfort. Na tomto webináři vás naučíme, jak vytvořit vazby mezi senzory, tlačítky a aktory, jak správně navrhnout systém pro rozsáhlejší objekty, včetně routování zpráv v případech, kdy není zaručená kvalita pro přímou komunikaci. Také se podíváme na nastavení jednotlivých zařízení a senzorů a na reálných vzorcích si ukážeme, jak probíhá skenování zařízení, vytvoření vazeb a následně nahrání konfigurace do přístrojů..
Představení sortimentu požárních a signalizačních jednotek. Siréna, maják, nebo zvonek nemusí vždy indikovat požár. Tato zařízení mohou být použita i jako signalizační jednotky, například pro průmyslové využití. Víte, že požární ústředny EATON naleznou široké užití v instalacích od velkých továren, vodních elektráren, hokejových hal, univerzitních komplexů, hotelových a lázeňských rezortů až po ochranu hlubinných dolů? V této části se zaměřme na určitou výseč problematiky ...
Máte v plánu svou elektroinstalaci změnit na chytrou? Dostupně, rychle a účelně? Oč jde? Bezdrátové spínání a stmívání osvětlení, ovládání zásuvek a spotřebičů, ovládání rolet včetně základních bezpečnostních funkcí hravě zvládnete se systémem xComfort. Třídílné kompletní školení vás se systémem postupně seznámí. První díl bude vysílán živě na Elektrika.tv a na další dva díly je nutné se registrovat a budete moci shlédnout přes zaslané přístupové informace. Podrobnosti o jednotlivých dílech čtěte dále..
Pokud někdo tvrdí, že není spínání jako spínání, nejde o prázdné klišé. Spínat lze například neinduktivní či mírně induktivní zátěže, polovodičové zátěže, smíšené odporové a induktivní zátěže, kondenzátory, transformátory, žárovky, výbojkové svítidla, různé typy elektromotorů nebo jiných požadavků zadávací dokumentace. Jaký zvolit stykač pro spínaní při nulovém odběru? Pod jaký typ zátěže AC zařadit zářivková svítidla? Proč mi hoří kontakty relé při spínání ventilátoru? Sledujte tuto relaci a ptejte se také!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933