Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: KROZ#11 Jaká jsou možná rizika rozvaděčů na stavbách? (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 8.08.2019
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2024 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

KROZ#11 Jaká jsou možná rizika rozvaděčů na stavbách?


KROZ#11 Jaká jsou možná rizika rozvaděčů na stavbách?
Staveniště je již od nepaměti chápáno jako jakési dočasné provizorium do doby, než se stavba dokončí a po všech funkčních a bezpečnostních zkouškách předá do provozu majiteli. Ovšem každé takové provizorium má svá pravidla, za kterých ho lze dočasně používat. Přestože na stavbách lze zahlédnout všechno možné, nás jako osoby znalé zajímá vždy to správné provedení. A co takové rozvaděče? Tedy stavební rozvaděče. Jaká rizika dočasných rozvodnic vnímáte z praxe vy?
Tým portálu Elektrika, ze dne: 8.08.2019



Jaká jsou možná rizika rozvaděčů na stavbách?



Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...

Leoše Blažka z Rittal ČR jsme se zeptali co si on, jako specialista na průmyslové rozvaděče v interiérech, představuje za rizika ve stavebních a venkovních prostředích.
Leoš Blažek, Rittal Czech
Stavební rozvaděče mi nepřísluší posuzovat, jelikož se s nimi nějak nesetkávám, nicméně jejich riziko bude zřejmě v pohybu strojů, osob, bláta, špíny a různého prostředí. Musí být minimálně velká odolnost mechanická, velký stupeň krytí, pokud to bude venku a zároveň by tam měla být dbáno i na bezpečnost, protože může velmi často a jednoduše dojít k poškození kabelů jak pro přívody, tak pro vývody k rozvaděči. Z hlediska bezpečnosti by se určitě hodil proudový chránič.


Jaké jsou vaše zkušenosti s reálnými riziky rozvaděčů na staveništích?



Víme, že elektromontéři mají často velice poutavé zážitky z praxe.

Podělte se o ně s námi v níže uvedené diskusi!


Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.