Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Ceny energií ...

Jaké se nabízí technické řešení pro dynamické řízení odběrů elektrické ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 997
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • vCo myslíte? Jakou má průměrný kopáč představu o tom, co vykope? Zcela určitě bývá proškolen, ovšem o tom, co říkají nebo říkaly technické normy moc obvykle neví. Oni to ve skutečnosti neví ani někteří elektrikáři. Ale ti si své znalosti zpravidla ...
  • O novinkách této společnosti se dozvíte také na Elektrice. Tradičně jsme navštívili expozici na brněnském AMPERu i s kamerou. Co vše se se v našich dalších chystaných reportáží dozvíte, stručně shrnuje Vladimír Janypka a o funkčních detailech hovořil ...

KOPOS představuje plynový vstřelovač pro upevňování konstrukcí


Document Actions
KOPOS představuje plynový vstřelovač pro upevňování konstrukcí
Upevňování konstrukcí pro uložení vedení je pro elektromontéry, obzvlášť v průmyslových aglomeracích, docela zásadní dovedností. Vyžaduje znalosti ze stavebnictví, elektrotechniky a často také chemie. Ovšem úkol montéra, člena elektromontážního dodavatele není totožný s výsledkem zámečníka. Je podstatně širší. Na konstrukci pak ukládá vedení, to zapojuje a celou elektroinstalaci pak musí zprovoznit. Proto lze upevňování považujeme za malou, ovšem důležitou část elektromontáží. Proto každá pracovní pomůcka, zlepšující výkon řemeslníka, je vítaná. Co myslíte, jakou pomůckou je tato vstřelovací pistole?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 6.05.2022


Staří pamětníci si z montáží pamatují různé vstřelovače (nastřelovačky) a ti zcela nejstarší i legendární přímý vstřelovač Blesk. Ten později nahradily přístroje s nepřímým vstřelem a následně se upustilo i od nábojů se střelným prachem. Pokud se dnes zaměříme na vstřelovače, pak se dnešní modely upínají k plynovému pohonu. Jsou lehčí, bezpečnější a podle některých montérů "je radost s nimi pracovat". KOPOS jako výrobce úložných systémů nabízí svým odběratelům tento přístroj, aby se o práci s jejich produkty dalo říci něco podobného.


Pro větší náhled kliknout!


Kameru jsme pro vysvětlení namířili na odborníka tohoto kolínského závodu.

Václav Musílek, produktový specialista KOPOS Kolín
... nastřelovačka příchytek dokáže ušetřit čas montáže především u tras se zachováním funkčnosti při požáru. Jde hlavně o to, abychom urychlili práci elektrotechniků. Úspora času je dnes to nejvíce, co na stavbě potřebujete. Řekněme, že třeba nastřelování je desetkrát rychlejší než vyvrtat díru pro šrouby do betonu. Přijdu, dám hřeb, je to plynová pistole, dám plynovou bombičku a pálim!


Pro větší náhled kliknout!


Na jednu bombičku vstřelím 500 kusů příchytek a tím opravdu výrazně ušetřím čas. Žádná prašnost, hlučnost nebo spotřebované vrtáky.

Zbraň, lépe řečeno nastřelovačka, má opravdu sílu, zároveň ale obsahuje bezpečnostní mechanismy, aby nedošlo ke zranění. A do jakých materiálu můžeme přistřelovat?
Přistřelovat můžete do betonu i do železobetonu, do oceli. To jsou asi tři nejzákladnější materiály, do kterých můžete přistěhovat příchytky. Máme nastřelování s magnetickou hlavou, takže nepotřebujete další plastové elementy. Je tam silný magnet, na který dáte rovnou příchytku a jak lze pálit.

Kde je možné zakoupit jak pistoli, tak příslušenství?
Co se týká nastřelovačky, tu lze zakoupit v síti velkoobchodů, přes který KOPOS Kolín dodává svůj sortiment. Kopos Kolín drží skladem veškeré příslušenství k nastřelování i samotnou zbraň. Plyn je součástí balení. Pokud koupíte 500 kusů hřebíků, dostanete jednu plynovou bombičku zdarma.Rychlost montáže šetří čas i peníze, pokud máte zájem o ukázku, kontaktujte specialisty Kopos Kolín, kteří vám ji rádi předvedou v praxi.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Zateplení pláště domu je v posledních letech standardem. Lidé zateplují však také starší domy a málokdy takovou operaci konzultují s elektrikářem. Kromě hrozících úrazů při navrtání vedení pod napětím dochází také k neodbornému prodlužování různých světelných vývodů. Přestože fasádník může být zručným řemeslníkem, při pokládce polystyrenových bloků může udělat zásadní chybu! Jak spolehlivě upevnit v zateplovací vrstvě krabici nebo základnu pro svítidlo? To může být pro neznalé osoby neřešitelný úkol. Jak potom dodatečně umístit krabici do polystyrenu? Zde je elegantní řešení s ukázkou montáže!
Kanál nebo lávka? Registr? Kde a proč použijeme lávku? Pokud plánujeme uložení vedení, podle jakých skutečností se rozhodujete? Kabelová lávka je vhodná pro vytvoření kabelové trasy. Umožňuje vytvoření vodorovné, svislé i šikmé trasy. Výhodou kabelové lávky je její konstrukce složená z bočnic a příček, která umožňuje lepší chlazení kabelů. Děrované bočnice tvoří L-profil s ohnutým lemem. Děrované příčky profilu C jsou k bočnicím připevněny protlačením ve vzdálenosti 300 mm otevřenou stranou profilu nahoru. Kabely je možné k ...
Jaké druhy elektroinstalačních krabic KOPOS vyrábí? Z jakých materiálů? Jaké jsou provozní parametry napětí a teplot pro elektroinstalační krabice KOPOS? Jaké je typické, a naopak atypické využití krabic KOPOS? Existují některé krabice KOPOS pouze na objednávku? Otázky jsme položili Jiřímu Němečkovi, zkušenému produktovému specialistovi. Víme o elektroinstalačních krabicích pod omítku, do zatepleni, do dutých stěn, lištových v uzavřeném provedení plastovém a kovovém, bezhalogenovém provedení, viceúčelových krabicích, krabicích do podlah, betonu. K dispozici jsou však i různé doplňky, pomocné nářadí.
Krátká reportáž pátrá po odpovědích na časté dotazy. Co za systémy se zachováním funkčnosti u KOPOS očekávat? Jaký je zásadní rozdíl mezi normovou a nenormovou konstrukcí kabelové trasy? Jaké prvky lze považovat za použitelné v systémech pro zachování funkčnosti? Je z hlediska délky zachování požární funkčnosti lepší plný nebo drátěný žlab? Jaký význam má označení 4J, 6J, 10J u krabic se systémem se zachováním funkčnosti při požáru? Je možné pro systémy se zachováním funkčnosti použít pro ukotvení trasy i jiné kotvy, hmoždinky a vruty než obvykle? Lze trasou pro zachování funkčnosti při požáru vést i běžnou instalaci?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933