Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

K čemu ohnutá ...

Částečně toto provedení krabice souvisí s vývojem elektroniky. Opakovaně ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KOPOS představuje plynový vstřelovač pro upevňování konstrukcí


Document Actions
KOPOS představuje plynový vstřelovač pro upevňování konstrukcí
Upevňování konstrukcí pro uložení vedení je pro elektromontéry, obzvlášť v průmyslových aglomeracích, docela zásadní dovedností. Vyžaduje znalosti ze stavebnictví, elektrotechniky a často také chemie. Ovšem úkol montéra, člena elektromontážního dodavatele není totožný s výsledkem zámečníka. Je podstatně širší. Na konstrukci pak ukládá vedení, to zapojuje a celou elektroinstalaci pak musí zprovoznit. Proto lze upevňování považujeme za malou, ovšem důležitou část elektromontáží. Proto každá pracovní pomůcka, zlepšující výkon řemeslníka, je vítaná. Co myslíte, jakou pomůckou je tato vstřelovací pistole?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 6.05.2022


Staří pamětníci si z montáží pamatují různé vstřelovače (nastřelovačky) a ti zcela nejstarší i legendární přímý vstřelovač Blesk. Ten později nahradily přístroje s nepřímým vstřelem a následně se upustilo i od nábojů se střelným prachem. Pokud se dnes zaměříme na vstřelovače, pak se dnešní modely upínají k plynovému pohonu. Jsou lehčí, bezpečnější a podle některých montérů "je radost s nimi pracovat". KOPOS jako výrobce úložných systémů nabízí svým odběratelům tento přístroj, aby se o práci s jejich produkty dalo říci něco podobného.


Pro větší náhled kliknout!


Kameru jsme pro vysvětlení namířili na odborníka tohoto kolínského závodu.

Václav Musílek, produktový specialista KOPOS Kolín
... nastřelovačka příchytek dokáže ušetřit čas montáže především u tras se zachováním funkčnosti při požáru. Jde hlavně o to, abychom urychlili práci elektrotechniků. Úspora času je dnes to nejvíce, co na stavbě potřebujete. Řekněme, že třeba nastřelování je desetkrát rychlejší než vyvrtat díru pro šrouby do betonu. Přijdu, dám hřeb, je to plynová pistole, dám plynovou bombičku a pálim!


Pro větší náhled kliknout!


Na jednu bombičku vstřelím 500 kusů příchytek a tím opravdu výrazně ušetřím čas. Žádná prašnost, hlučnost nebo spotřebované vrtáky.

Zbraň, lépe řečeno nastřelovačka, má opravdu sílu, zároveň ale obsahuje bezpečnostní mechanismy, aby nedošlo ke zranění. A do jakých materiálu můžeme přistřelovat?
Přistřelovat můžete do betonu i do železobetonu, do oceli. To jsou asi tři nejzákladnější materiály, do kterých můžete přistěhovat příchytky. Máme nastřelování s magnetickou hlavou, takže nepotřebujete další plastové elementy. Je tam silný magnet, na který dáte rovnou příchytku a jak lze pálit.

Kde je možné zakoupit jak pistoli, tak příslušenství?
Co se týká nastřelovačky, tu lze zakoupit v síti velkoobchodů, přes který KOPOS Kolín dodává svůj sortiment. Kopos Kolín drží skladem veškeré příslušenství k nastřelování i samotnou zbraň. Plyn je součástí balení. Pokud koupíte 500 kusů hřebíků, dostanete jednu plynovou bombičku zdarma.Rychlost montáže šetří čas i peníze, pokud máte zájem o ukázku, kontaktujte specialisty Kopos Kolín, kteří vám ji rádi předvedou v praxi.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Pro znalého elektrotechnika je odpověď známá. Naopak pro investora je tato otázka paprskem na konci tunelu. Pokud dostává zamítavé odpovědi, dožaduje se citace norem doporučující způsoby uložení a myšlenky se vzdát nechce. Jak to vysvětlíte? Pouze poukázáním na pasáž hovořící, že pro elektrická vedení nelze použít komínů? Vůbec nejde o ojedinělý případ. Jen v letošním roce se v souvislosti s fotovoltaickými systémy objevilo několik desítek návrhů na uložení vedení do podobných nevyužitých prostorů. Jak to investorovi vysvětlit prakticky bez odkazování na předpisy?
Na expozici KOPOS Kolín v Brně 2022 nás zaujal nový parapetní kanál, který je o 5mm nižší než předchozí model a přesto výrobce tvrdí, že je uvnitř kanálu více prostoru. Takové tvrzení musí v uších technika silně rezonovat! Technici obecně nemají rádi marketingové výkřiky do tmy. Zvláště pokud se nezakládají na platných fyzikálních zákonech. V tomto případě je to však jinak! Podrobnosti prozrazuje produktový specialista ...
Druhů podomítkových krabic známe zcela určitě mnoho, v různém provedení, ale obvykle neřešíme krytí IP. Respektive utěsnění jejich vstupů. Proč také? Krabice je přece pod omítkou a sádra kolem ní ... Proč tedy přichází KOPOS s krabicí pod omítku vybavenou membránami? Nějaký důvod to bude mít! Zeptali jsme se produktového manažera KOPOS. Kde byste využili tuto krabici pod omítku s membránou v praxi vy?
Tradiční český výrobce z Kolína dodává na trh několik úložných systémů. V souvislosti s ČSN 73 0895 se vyžaduje u kabelů schopnost odolávat podmínkám požáru bez zkratu či přerušení toku elektrického proudu po stanovenou dobu. KOPOS vyrábí požárně odolné systémy dle příslušných norem a předpisů. Kabelové žlaby Jupiter KZ s tloušťkou plechu 1,5mm a kabelové lávky KL s příčkami ve vzdálenosti 150mm. Samostatné kabelové příchytky 67xx, Omega příchytky, Dobrman příchytky a skupinové držáky SD 2, které jsou dle normy montovány po maximálně 300mm. Komentář produktového specialisty sledujte zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933