Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jak rekonstruovat ...

Rekonstrukce v různých historických objektech není vůbec ojedinělá situace, ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Veletrh 2022
Na které 2 veletržní události bych se rád osobně dostavil
Regionální výstava PLZEŇ
Veletrh FOR ARCH PRAHA
Regionální výstava LIBEREC
Veletrh AMPER BRNO
Regionální výstava OLOMOUC
Strojírenský veletrh BRNO
Regionální výstava OSTRAVA
Veletrh AQUAtherm PRAHA

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 160
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KOPOS: Konfigurátor kabelových tras 2019


Document Actions
KOPOS: Konfigurátor kabelových tras 2019
Softwarové aplikace jsou v mnohých oborech dobrou pomůckou profesionálů. V případě konfigurátoru tras KOPOS Kolín je tomu také tak. K dispizici je nový konfigurátor kabelových tras, co je v něm nového? Co lze očekávat od konfigurátoru jako od aplikace? Co všechno k tomu potřebujeme z pohledu technické vybavenosti a odborných znalostí samotného uživatele? Jak je aplikace uživatelsky přívětivá? Co se doporučuje zájemcům o vyzkoušení konfigurátoru? Bližší podrobnosti k tomuto softwaru nám prozradí Vlastimil Volejník.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 26.07.2019Navrhujete kabelové trasy? Znáte konfigurátor kabelových tras od Kopos Kolín? Bližší podrobnosti k tomuto softwaru nám prozradí Vlastimil Volejník.Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...

K dispizici je nový konfigurátor kabelových tras, co je v něm nového?
Vlastimil Volejník, KOPOS Kolín
Nového je to, že kromě kamenových žlabů Jupiter, Mars a kabelových lávek můžete konfigurovat i trasy se zachováním funkce při požáru.

U konfigurátoru co lze očekávat od něho jako od aplikace?
Vlastimil Volejník, KOPOS Kolín
Očekávat lze to, že vám vypíše všechny výrobky, které potřebujete k vytvoření trasy z kabelových žlabů a kabelových lávek.

Co všechno k tomu potřebujeme z pohledu technické vybavenosti a odborných znalostí samotného uživatele?
Vlastimil Volejník, KOPOS Kolín
Technické vybavení je jednoduché, pouze připojení k internetu a znalosti, naší snahou bylo, aby nebyly nutné žádné speciální technické znalosti, je to pouze znalost základního sortimentu Koposu. Aplikace je online, registrovat se musíte. Důvod registrace je ten, aby aplikace uchovávala všechny vaše projekty, vše co jste si vygenerovali, soupisku materiálu a všechny další věci.

Jak je aplikace uživatelsky přívětivá?
Vlastimil Volejník, KOPOS Kolín
Vždycky každý říká, že aplikace je uživatelsky přívětivá, my jsme do aplikace vložili obrázky výrobků a kromě obrázků jednotlivých výrobků jsou tam i PDF z katalogů, takže vidíte jak vypadá zavěšení, jakým způsobem se má namontovat a koresponduje obsahem s naším katalogem.

Co bys doporučil zájemcům o pokus konfigurátoru?
Vlastimil Volejník, KOPOS Kolín
Aby ho vyzkoušeli, aby nakonfigurovali trasu z kabelových žlabů, nebo lávek a zachování funkce, poslali nám to vygenerované jako nezávaznou poptávku.
Vyzkoušejte tento konfigurátor kabelových tras!
Své postřehy můžete připojit v níže uvedené diskuse.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Při projektování novostavby lze uložení potřebného vedení navrhnout zcela jinak než u rekonstrukce objektu. Zvláště pokud nelze sekat jak by majzlík v ruce elektrikáře potřeboval. Lišty a parapetní kanály v podobných situacích vyhrávají. Nejen pro čistější a rychlejší provedení, ale také pro budoucí možnost doplnění vedení. Málokdy však lze podobnou elektroinstalaci plně zalištovat. Přece jen tu a tam se musíme dostat pod omítku i bez parapetního kanálu. Chtělo by to vhodný přechod ...
Reportážní pohled na nosné systémy kamerou a mikrofonem! Ptali jsme se ... Mezi jakými konstrukcemi kabelových nosných systémů KOPOS si lze vybrat? Jaký je konstrukční rozdíl mezi kanály Jupiter a Mars? Kdy zvolit do projektu kanály Mars a kdy Jupiter? Kdy je vhodnější zvolit raději drátěný žlab před plným? K čemu je typické využití kabelových lávek a proč? Je u drátěného žlabu, z hlediska EMC, kovová přepážka dostatečná? Který ze systémů lze instalovat na největší délku bez výložníků? Lze po instalovaných trasách Jupiter nebo Mars chodit?
V tomto díle jsme pokládali Šimonu Šťastnému tyto dotazy: Jak se dá popsat šířka výrobního portfólia KOPOS lišt a kanálů? Podle čeho se u lišt a kanálů orientuje projektant? Proč se DIN liště stále říká DIN lišta? Jaký doporučuje KOPOS přechod z lišty, parapetního kanálu pod omítku? Jak uvažovat zaplněnost lišty, kanálu vzhledem k prostorovým rezervám? Jaké tvarovky lišt a kanálů KOPOS se užívá velmi často a zapomíná se na ně? Kdy používáme v lištách, kanálech přepážky a jaké KOPOS nabízí možnosti? V čem je parapetní kanál 110x65 jiný, než jeho předchůdce?
Ondřeje Johannise, produktového specialisty jsme se zeptali na ... Z jakých možností produkce KOPOS lze vybírat vhodnou trubku? Které trubky a chráničky KOPOS můžeme čekat ve velkoobchodech skladem? Jakou volit dopravu pro odběr trubek a chrániček ze skladu? Jaký je rozdíl v konstrukci mezi elektroinstalační trubkou a chráničkou KOPOSu Kolín? Jak volit velikost trubky vzhledem k počtu a tloušťce protahovaného vedení? Je při protahování vedení trubkami použití lubrikantu doporučující alternativou nebo ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933